Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki z750 zveckanje

Recommended Posts

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Z750
2 hours ago, Djole Rs said:

Kad stojim pored motora ne cuje se, al kad se spustim dole onda me izludjuje, i sama pomisao na to. Sad cu u neku test voznju pa cemo da vidimo. 

IMG_20190511_140541.jpg

IMG_20190511_143547.jpg

IMG_20190511_171220.jpg

meni jos nisu stigli dihtunzi...

i mene izludjuje i mislim da postajem lud posto sad obracam paznju na svaki zvuk i vise nisam siguran sta treba ili sta ne treba 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Posle voznje sve manje i manje se cuje, e sad mozda se desi da nisam dovoljno stegao jer nemam moment kljuc. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Z750
8 minutes ago, Djole Rs said:

Posle voznje sve manje i manje se cuje, e sad mozda se desi da nisam dovoljno stegao jer nemam moment kljuc. 

generealno kod stezanja bilo kakvog dihtunga treba stezati srafove prvo na manju vrednost i sacekati malo da nalegnu na dihtung pa tek onda dotegnuti na trazeni moment kako bi sve leglo na svoje mesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Na pocetku voznje se culo bas vise, kako je prolazilo vreme sve manje i manje, noguce je da nije lepo naleglo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Z750
On 5/11/2019 at 8:17 PM, Djole Rs said:

Na pocetku voznje se culo bas vise, kako je prolazilo vreme sve manje i manje, noguce je da nije lepo naleglo. 

jel prestalo zveckanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Dotego sam posle voznje i u leru se ne cuje, ali mislim d ace se cuti u voznji pod opterecenjem, ali to tek za vikend zbog vremena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Ma nemoj, odlican je to motor, kvarovi se desavaju. Drugar uzeo yamahu r1 2004 u perfektnom stanju, plastike fabricke, nije farban niti padano snjim, stvarno dobar model. Ugasio se u toku voznje ispraznio akumulator, pukli magneti i nije punio, jutros smo rasturili i taj deo kosta 400e.

IMG_20190514_115015.jpg

IMG_20190514_115223.jpg

IMG_20190514_122130.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Dok sam skapirao kako da kucam na google na engleskom, tjst kako da objasnim zvuk, naidjem na hrpu videa o tome, i nisam jedini. U vecini slucajeva je olabavljen sraf, sledeca stavka su ovi prstenovi, i ono sto mislim da je kod mene je da je grana negde na sastavu pukla ili sta god, i da tu pusta gasove. Ali to da proverim sutra kad stegnem sve kako treba. 

Screenshot_20190517-144529.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Imam ali od 28nm do 210nm,a npra grane se stezu na 17nm. Trazio sam po Jagodini i imaju samo one neprecizne od 0 do 300 sa skalom, i ovakve kao moj. Negde oko 4500din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Posle voznje, kao da nisam ni stegao, ali kolega je posle napisao da mora da se zagreje prvo pa opet na stezanje,sto pise i u manualu. Stego sam ali nisam imao prilike da probam. Ako se cuje i dalje onda imam neku pukotinu u granama. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Z750
On 5/17/2019 at 3:33 PM, Djole Rs said:

Imam ali od 28nm do 210nm,a npra grane se stezu na 17nm. Trazio sam po Jagodini i imaju samo one neprecizne od 0 do 300 sa skalom, i ovakve kao moj. Negde oko 4500din.

ja sam narucio na oglasima kilo kljuc... stize mi u sredu,malog je raspona pa su i manje sanse da ce biti ne tacan. Kad proverim i uporedim vrednosti sa profesionalnim kilo kljucem reci cu ti od koga sam narucio. Ili ako neces da kupujes poslacu ti brzom postom da odradis to sto treba pa ga vrati kad zavrsis samo plati postarinu... pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 14 sati, Djole Rs je napisao:

Cuje se i vise nego pre, u potrazi sam za granama nekim cisto da probam. 

  A da ti lepo uzmeš neku dužu pincetu, uhvatiš njom jedan listić wc papira, upališ motor, pa lepo uvlačiš taj papir između i oko izduvnih grana. Ako negde primetiš da se papir pomera ( duva nešto u njega ) - došao si do izvora problema. Onda skineš grane, pa pregledaš dal je nešto napuklo il se deformisalo, popustio var . . . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Zalepio parce papira na srafciger dugacak i nista, ne pomera se. Ali osecaju se izduvni gasovi kod grane, kao kad stanete iza auspuha. Sad ne znam da li su ventili, mada od kako sam menjao ove dihtunge jos vise se cuje, vise nisam pametan. Jedini majstor kod nas kaze da to tako treba da cakce sto dovodi u pitanje kakav je majstor. Jedina solucija je da nadjem druge grane da probam pa ako ne da se trazi majstor koji je siguran. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ako se osećaju izduvni gasovi - onda mora da negde izlaze. Ako ne kod izduvne grane - onda negde na drugom mestu. Ja bi opet probao ovo sa papirom, samo bi skinuo rezervoar, pa pregledao svud oko glave ( sa svih strana ). Pregledaj svećice, možda na nekoj nedostaje onaj metalni prsten što dihtuje, ili je pukao. Rezervoar kad skineš, prikačiš na karburatore sa dužim crevom ( il crevima ) ako ih ima više i pazi da ne pomešaš creva posle kad vraćaš . 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja