Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki z750 zveckanje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Kao budala koja osluskuje masinu dok vozi nailazim na zvuk zveckanja sa leve strane masine u gornjem delu. U leru se ne cuje nista ni pri malom dodavanju gasa. Pocinje da se cuje u voznji kad naglo dodam gas ili dok vozim uzbrdo. Kad se vozi konstantnom brzinom u bilo kojim obrtajima ne cuje se nista. I ovo ne bih cuo da nisam probao motor bez kacige. Jel zna neko sta bi moglo da bude, u pitanju je kawa z750 2009god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Diversion

Kao kolega, budala, sluhista ili Steva Zigon u za mene zivotnoj ulozi u Majstorskoj radionici, i ja volim da slusam i osluskujem i cesto sebi pravim muku tamp gde je nema.

Na leru, normalno tek kad je motor adekvatno zagrejan konstantno dodaj gas 2 pa 3 pa tako do 4-5 hiljada obrtaja i u tom najvecem broju zadrzi par sekundi i gurni glavu na to mesto odakle dolazi zvuk... ako nema u masini kao sto pretpostavljam da nece biti nikakvih zvukova, onda te verovatno muci neka glupost, tipa zabica, selna, popusten sraf, vizir, privezak na kljucu ili nesto sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Cuje se sum koji ne mozes da cujes ako imas kavigu, jer je visoke frekvencije. Uglavnom dolazi od faznog lanca i elemenata koji su sa njim u sklopu. Koliko ti je motor presao? 

P. S. Verovatno je potpuno normalan i bezazlen zvuk samo sto ga prvi put cujes. 

Promenio član abarth_maniac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Kao sto je rekao kolega @VukMar probao sam. Probao prvo na 2k pa 3k i 5k,nista ne zvecka. Uskoro cu snimak da izbacim kako se cuje dok je hladan. Cuje se to zveckanje, e prilikom osluskivanja saznao sam da se jace cuje negde kod grana, uzeo vodu i prsnuo i na sastavu grana i masine izlaze mali mehurici, jel to normalno ili? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Nije normalno. Verovatno ti je izgoreo neki zaptivni prsten na spoju glave i grane. Za pocetak pokusaj samo da dodatgnes malo grane ako ide lagano pa ces videti sta se desava. Ne pretezi da ne pokrivis nosace (flansne). 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Grane su stegnute, pa predpostavljam da ce trebati novi zaptivni prsteni. U louisu ima za nekih 2e po komadu, a jel ima negde kod nas? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Diversion

Ne slazem se sa kolegom Stampar, ali postujem njegovo misljenje...

Ja ovde cujem fazni lanac, sto je zanemarljivo, posto moze da se cuje mnooooooogo gore... zameni zaptivne prstenove za pocetak i ne beri brigu... vozi i uzivaj. Da je moj motor, ja bi tako. Pozdrav

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Hvala na savetima, poslusacu kolegu i zamenicu prstenove prvo. Mada kad se stoji pored motora nista se ne cuje, ali volim da bude sve perfektno. Javljam rezultate kad zamenim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc
Pre 7 sati, Djole Rs je napisao:

 uzeo vodu i prsnuo i na sastavu grana i masine izlaze mali mehurici, jel to normalno ili? 

Ja kad sam bio mali voleo sam da prskam plotnu od smederevca i isto su izlazili mehurici. 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Odvio sam malo prvi sraf od grane i jace se culo zveckanje, djavo neda mira, sve rasturim i evo rezultata. Ocistio grane gde ulaze u glavu, sad cu i oko glave da ocistim. Po merama da porucim prstenove i vracam. Kilo kljuc moram da kupim da bih stegao kako treba. Lanac u masini nije jer bi se cuo sa desne strane a tu se bukvalno nista ne cuje. 

IMG_20190504_200929.jpg

IMG_20190504_200933.jpg

IMG_20190504_202202.jpg

IMG_20190504_203531.jpg

IMG_20190504_200917.jpg

IMG_20190504_200921.jpg

IMG_20190504_203528.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Hehheh ako ako, sta predlazete, da uzmem u louisu cale mi u Svajcarskoj pa bi kogao da mi kupi to, ili kod nas negde da porucim. 

IMG_20190504_205621.jpg

IMG_20190504_205251.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Šaber, ili neki slican alat pa pokusaj da odlomis te verove. ;) Nakupljena garez tvrda. Pazi na oci. 

A prstenove moze i Sekula da ti donese ako ce pre da stignu nego da ti otac donosi.

Sad cu pokusam da ti nadjem nesto adekvatno ako ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja