Jump to content

Moto Zajednica

Prosecna brzina Yamahe DragStar 650 (XVS) - Iskustva

Recommended Posts

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Kumanovo, Makedonija
  • Motocikl: Yamaha DragStar 650

Naime, zeleo bih da pitam druge koje su imale iskustva (vozili) DragStar 650.

 

Kod mene je slucaj da na 90 kmh je idealna voznja, moglo bi se reci i do 100 kmh.

Sve nakon toga je mucenje, recimo na 120kmh vibracije ima jaaako puno, a moglo bi se reci i da motor ako ima malo vetra gubis kontrolu nad njega.

 

Znam da je za kruzera idejalna brzina 90kmh.

Ali ipak bi zeleo da pitam, dali imaju drugi isto iskustvo sa ovim modelom ili je kod mene nesto problem.

(gume sam menjao pre 5 dana)

 

Hvala unapred 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Pozdrav,

 

Video sam temu ranije, ali sam bio na godisnjem, pa nisam toliko bio za racunarom :) Kontam da, kao vlasnik jedne takve, mogu pomoci ako kazem moja iskustva. :) 

 

Sto se tice brzine i ponasanja motora. To je to. Pre par nedelja sam isao malo duzu relaciju auto putem i nije nimalo prijatna voznja. Prosecna brzina je bila 120-130. Isao sam do 140 i to je neki maksimum tog motora. Tada moram da se nagnem napred na rezervoar zbog vetra. Zna da bude nestabilniji pri udarima bocnog vetra. Obilazenja kamiona su prilicno zeznuta. Zvuk motora tada jedva i da cujem zbog vetra, ali osetim jake vibracije. Ne znam koji su obrtaji u pitanju tada, ali nadam se da cu ugraditi neki obrtomer, pa cu i znati da li je tada oteran u crveno.

Kada recimo na nizim brzinama (1. ili 2.) odem u vece obrtaje, osete se te vibracije, a mogu i da ga cujem. Zvuk mi se tada ni malo ne svidja. Sa nekog lepog urlanja predje u nesto sto mi zvuci kao da ga boli :D Trudim se da ga ne teram cesto u to stanje. Kao sto kazes, 90-100 su idealne brzine, kada put dozvoli. 

Kada pricamo o brzini, tu su usko povezane i kocnice. Da li je tvoj classic ili custom? Na dosta mesta sam procitao da ovaj model konkretno ima problem sa mekanim kocnicama. Ja sam prvo mislio da je zbog toga sto je moj prednji tocak uzi, pa da manjom povrsinom kocim. Bez zadnje ne bi stao. Da ne pricam o nekim situacijama gde treba da se brze prikoci. Zanima me da li je tako i na classic-u. Imao sam situaciju da mi na kisi prednja kocnica okrene korman. Predpostavljam da je to zbog jednog diska. Kada je neki nagib sa klizavom povrsinom, prednji proklizava. Ne moze da stoji motor u mestu. Moram drzati zadnju. To adje ima logike jer je veci pritisak na zadnjem. 

 

Jel si uzeo one Michelin Commander? Koliko su te izasle? 

 

Nadam se da sam bio od pomoci (: 

Pozdrav,

Nemanja

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Kumanovo, Makedonija
  • Motocikl: Yamaha DragStar 650
5 hours ago, NoX2SR said:

Pozdrav,

 

Video sam temu ranije, ali sam bio na godisnjem, pa nisam toliko bio za racunarom :) Kontam da, kao vlasnik jedne takve, mogu pomoci ako kazem moja iskustva. :) 

 

Sto se tice brzine i ponasanja motora. To je to. Pre par nedelja sam isao malo duzu relaciju auto putem i nije nimalo prijatna voznja. Prosecna brzina je bila 120-130. Isao sam do 140 i to je neki maksimum tog motora. Tada moram da se nagnem napred na rezervoar zbog vetra. Zna da bude nestabilniji pri udarima bocnog vetra. Obilazenja kamiona su prilicno zeznuta. Zvuk motora tada jedva i da cujem zbog vetra, ali osetim jake vibracije. Ne znam koji su obrtaji u pitanju tada, ali nadam se da cu ugraditi neki obrtomer, pa cu i znati da li je tada oteran u crveno.

Kada recimo na nizim brzinama (1. ili 2.) odem u vece obrtaje, osete se te vibracije, a mogu i da ga cujem. Zvuk mi se tada ni malo ne svidja. Sa nekog lepog urlanja predje u nesto sto mi zvuci kao da ga boli :D Trudim se da ga ne teram cesto u to stanje. Kao sto kazes, 90-100 su idealne brzine, kada put dozvoli. 

Kada pricamo o brzini, tu su usko povezane i kocnice. Da li je tvoj classic ili custom? Na dosta mesta sam procitao da ovaj model konkretno ima problem sa mekanim kocnicama. Ja sam prvo mislio da je zbog toga sto je moj prednji tocak uzi, pa da manjom povrsinom kocim. Bez zadnje ne bi stao. Da ne pricam o nekim situacijama gde treba da se brze prikoci. Zanima me da li je tako i na classic-u. Imao sam situaciju da mi na kisi prednja kocnica okrene korman. Predpostavljam da je to zbog jednog diska. Kada je neki nagib sa klizavom povrsinom, prednji proklizava. Ne moze da stoji motor u mestu. Moram drzati zadnju. To adje ima logike jer je veci pritisak na zadnjem. 

 

Jel si uzeo one Michelin Commander? Koliko su te izasle? 

 

Nadam se da sam bio od pomoci (: 

Pozdrav,

Nemanja

Hvala ti puno Nemanja na odgovoru.

Znaci mi ovo da cujem jos neko mislenje. Znaci to je to. Nije kod mene samo problem.

Ista situacija,identicna.

 

Sto se tice zvuka na vecoj brzini,objasnio si veoma slikovito haahah. Bash kao da se dere,da ga neko muci.

 

Sto se tice kocenja

Proklizala mi je zadnja par puta (na vlaznom,mokrom putu)mada tada su mi gume bile stare,pa pretpostavljam da je zbog toga.

Sa prednjom nisam imao takvo iskustvo,ali deluje da ce tago reagirati.

Valjda zbog tezine,nacina na kojeg se sedi veoma mi je riskantno kad bi doslo do naglog kocenja (nemam poverenja)

Koci sporo i mislim da ako prokliza da tu nema dodrzavanja t.e 100% pad.

Nepouzdan mi je po tom pitanju, zato je i razlog plus sto ga vozim sporo.

 

Imao sam iskustva sa Kawasaki Versys 650. Tu sam i video razliku. Na tom motoru cini mi se da mogu da stanem kad god pozelim na bilo kojoj brzini bez posledica (proklizavanja,pada)

Imas kontrolu nad njega i sve nekako deluje lako i kontrolirano nad njega.

Uskrotljiviji je .

 

Inace da,radi se o classic-u.

Sad planiram samo da promenim volan, da stavim nesto nizi,ravni.

 

Gume sam uzeo Pirelli Nigh Dragon.

To sam nasao kod mene, nisam imao vreme da idem na stranu.

Pirelli 300 eura

Unutrasnje 50eura

Montaza i balansiranje 40 eura

Ukupno zaokruzimo 400 eura, sve na sve.

 

Hvala 

 

Veliki pozdrav iz Kumanovo

 

Martin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Drago mi je da sam pomogao. I meni znaci kad cujem da se jos nekom ovako cuje agregat. Znaci da je i moj ispravan :D 

 

Pa motor je ocigledno namenjen za laganu voznju. Na polaganju sam vozio neku naked yamahu i secam se da je to jako lepo kocilo, ali i ubrzavalo. Nije imala ABS. Ne znam da li taj Kawasaki ima. 

Treba samo stalno imati na umu to. Ja se trudim da u gradu, u guzvi, drzim odstojanje jer znam da ne mogu da se zakopam kad zatreba. Imam kuci i snimak mog prvog pada. I motor i ja smo prosli bez ogrebotine. Negde sam mozda pisao o tome. Hteo sam da se iskljucim sa puta, poceo da kocim, pa se u pola kocenja prebacio u prosirenje. Tu me je uhvatilo kamenje i soder i kocnica vise nije imala efekta. Samo sam proklizao napred i motor naslonio na travu. Copava se napunila travom i zemljom i motor se ugasio. To je bilo pocetkom prosle sezone i pocetkom moje voznje na ovom motoru. Tada sam naucio da su kocnice bas slabe i da se ne moze bas stati u momentu.

 

Bas me zanima, posto je Honda Shadow nekako dosta slicna po izgledu, da li neko sa njom ima istih problema sa kocenjem. 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Pa evo da se ja uključim u iskustvo sa Hondom.Da ni tu nisu kočnice čudo tehnike.Ne bi ih nazvao nepouzdanim ali nisu ni nešto posebno.Zbog same konstrukcije motora i težišta nije to kočenje kao na drugim tipovima motora ali kad se navikneš i vodiš računa odrade posao.Napred disk radi kako radi i ne daj preterano informacija o doziranje nije tako precizno kako bi hteo a nazad doboš služi samo kao asistencija prednjoj kočnici i u taj doboš nikad nisam stekao puno poverenje.Naravno da me neko ne shvati pogrešno odrade kočnice posao i nisu opasne ali eto mislim da bi sve to moglo bolje.

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Kumanovo, Makedonija
  • Motocikl: Yamaha DragStar 650

Znaci dosli smo do zakljucak, da su nam motori ispravni i da su motori koje zele da te smire :)

Nema divljana,nema puno opustanja.

Samo lagana voznja,sa velikom rastojanje.

 

Sto i nije bas loshe :neznam:

 

Bicemo kulturni,pretpazlivi i fini.

Mislim da je bash i za to stvoren ovaj kruzer :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: Yamaha Virago 535 - zvana "Bjuti"

Evo da se i ja ukljucim u temu. Naime u pitanju je Virago 535 (kako sam cuo da je agregat 90% isti kao kod dragstar-a). Isti zvuk "mucenja" motora cujem i ja preko preko 100km/h, pogotovo ako imam ceoni vetar. Vibracija nema na 100, voznja je prijatna. I slozio bih se sa kolegom da kod obilazenja autobusa i kamiona treba voditi racuna; Kao i kod prelaska preko kolotraga, u jednom trenutku me je bas iscimalo.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

535 je zvrk u odnosu na Dragicu.  Ona bi trebalo da je malo rasterećenja ali i  kabastija  i tromija. 

Virago lagano stiže do 160km/h   a kolotrazi i vetrovi su boljka za sve pero kategorije.   

Balansiranje uvek  preporučujem. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja