Jump to content

Moto Zajednica

X MOTO SUSRET MK SINOVI SEVERA, BAČKA TOPOLA

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Bio kolima sa klincima, malko prošetali i otišli kući. Vidim da su proširili deo za sedenje uz obalu i da ovaj put ima više mesta gde se moglo piće uzeti. Ono što je na mene ostavilo grozan utisak od juče, to je činjenica da sam video par motora u gradu sa likovima bez kacige. Jedan je i neku curu vozao na ˝Busi˝, gologlavi oboje, šorcići, patikice...:jok: Zar je moguće da pored sve crne hronike koje čitamo svaki dan, još ima ovakvih kretena i majmuna, koji, ne samo što svoj život rizikuju, već i tuđu glavu ˝stavljaju u torbu˝...?

Takođe sam primetio (valjda zato što sam bio autom, a ne motorom) da su većina vozača na motorima poprilično nervozni u gradu na gasu. Da li je to od vrućine ili ih je ponela atmosfera sa susreta, ali to pretiče i gde sme i gde ne sme, vozi se dosta iznad ograničenja itd. Znam da policija, za vreme moto skupova, malo progleda kroz prste, pa se motoristi malo opuste, ali ovo je već poprilično prevazilazilo granice bezbednosti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 9 sati, ThePainkiller je napisao:

Ono što je na mene ostavilo grozan utisak od juče, to je činjenica da sam video par motora u gradu sa likovima bez kacige. Jedan je i neku curu vozao na ˝Busi˝, gologlavi oboje, šorcići, patikice...:jok: Zar je moguće da pored sve crne hronike koje čitamo svaki dan, još ima ovakvih kretena i majmuna, koji, ne samo što svoj život rizikuju, već i tuđu glavu ˝stavljaju u torbu˝...?

Takođe sam primetio (valjda zato što sam bio autom, a ne motorom) da su većina vozača na motorima poprilično nervozni u gradu na gasu. Da li je to od vrućine ili ih je ponela atmosfera sa susreta, ali to pretiče i gde sme i gde ne sme, vozi se dosta iznad ograničenja itd. Znam da policija, za vreme moto skupova, malo progleda kroz prste, pa se motoristi malo opuste, ali ovo je već poprilično prevazilazilo granice bezbednosti...

Zasto ovo u ovu temu?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 2 sati, ivica744 je napisao:

Zasto ovo u ovu temu?

Pa zato što je to upravo usko vezano za održavanje moto skupa u Bačkoj Topoli... I na šta bi upravo organizatori skupa trebalo da obrate pažnju... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
pre 25 minuta, ThePainkiller je napisao:

Pa zato što je to upravo usko vezano za održavanje moto skupa u Bačkoj Topoli... I na šta bi upravo organizatori skupa trebalo da obrate pažnju... 

Na svim skupovima je uglavnom tako. Nije to do organizatora i policije, već do savesti samih učesnika. Meni lično ne treba niko da kaže da je kaciga obavezna, nosio sam je i kada nije bila zakonom propisana, i spasila mi je život davne 88 godine. Svi se žalimo na zakone (ima izuzetaka), a kršimo ih što je više moguće. To je valjda u opisu našeg mentaliteta. Ja, lično to ne shvatam i ne podržavam, ali činjenice na terenu govore drugačije. Uvek smo bili specifičan narod

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Kawasaki vn 900
Pre 12 sati, ThePainkiller je napisao:

Bio kolima sa klincima, malko prošetali i otišli kući. Vidim da su proširili deo za sedenje uz obalu i da ovaj put ima više mesta gde se moglo piće uzeti. Ono što je na mene ostavilo grozan utisak od juče, to je činjenica da sam video par motora u gradu sa likovima bez kacige. Jedan je i neku curu vozao na ˝Busi˝, gologlavi oboje, šorcići, patikice...:jok: Zar je moguće da pored sve crne hronike koje čitamo svaki dan, još ima ovakvih kretena i majmuna, koji, ne samo što svoj život rizikuju, već i tuđu glavu ˝stavljaju u torbu˝...?

Takođe sam primetio (valjda zato što sam bio autom, a ne motorom) da su većina vozača na motorima poprilično nervozni u gradu na gasu. Da li je to od vrućine ili ih je ponela atmosfera sa susreta, ali to pretiče i gde sme i gde ne sme, vozi se dosta iznad ograničenja itd. Znam da policija, za vreme moto skupova, malo progleda kroz prste, pa se motoristi malo opuste, ali ovo je već poprilično prevazilazilo granice bezbednosti...

Molio bih te da napises kako bi ti ispravio ove kritike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

Organizatorima svaka cast na ulozenom trudu i organizaciji.

P.S. Savet za ubuduce, zakljucajte temu za dalju raspravu jer ce poceti da Vam zameraju da pored free ulaza, klope, popularnih cena, dobre muzike........niste recimo posekli kljunove komarcima ili da nist posisali travu na istu visinu.

Nikad svima ugoditi.

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 50 minuta, munjasever je napisao:

Molio bih te da napises kako bi ti ispravio ove kritike...

Pa, recimo, da na ulazu/izlazu opominjete učesnike skupa da ne kreću u grad bez kacige, pogotovo ako imaju suvozača. Samo dok sam bio na parkingu, dvojica su izašla sa moto skupa na motorima bez kacige na glavi. Pored toga, preko razglasa zamoliti sve učesnike da u grad ne kreću ukoliko su konzumirali alkohol, da poštuju saobraćajne propise i da nose kacige.

 

Ovakve teme postoje da bi se iznele i dobronamerne kritike (pored pohvala za trud i organizaciju) pa stoga ne treba odmah "dizati bunu na dahije" ukoliko neko smatra da su pojedine stvari mogle biti malko drugačije urađene...

 

Kao što sam i spomenuo, pohvaljujem proširenje mesta za sedenje uz obalu, pasulj nisam probao da bih mogao da komentarišem, pivo u ceni od 120 din po flaši je standard za ovakve manifestacije (ništa "popularnije" nego ostali moto skupovi), svirka je bila ok (barem ono koliko sam ja bio tamo i čuo). Ambijent je standardno dobar i lep.

Pozdrav, od mene toliko... :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
Pre 3 sati, munjasever je napisao:

Molio bih te da napises kako bi ti ispravio ove kritike...

Sipajte im neko piće u drogu .  

Delite pasulj sa "Najlepšim željama"  

najlepše želje.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: KULA
  • Motocikl: Kinroad 250
5 hours ago, ThePainkiller said:

Pa zato što je to upravo usko vezano za održavanje moto skupa u Bačkoj Topoli... I na šta bi upravo organizatori skupa trebalo da obrate pažnju... 

Nemoj pricati svasta...kakve veze organizator moto skupa ima sa tamo nekim  koji u gradu vozi busu bez kacige?

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Odlican moto skup, odlicna lokacija, odlicna organizacija, za primer ostalima.
A sto se tice gologlavih (praznoglavih) vozaca, to je sasvim druga prica, vec je bilo ranije na susretima da su oganizatori molili vozace da nose kacige, ali naravno, uvek ima likova koji ne jebu zivu silu... ali jbg, to se zove prirodna selekcija, majka priroda se uvek trudi da nekako regulise broj populacije, i to je jedan od nacina.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja