Jump to content

Moto Zajednica

Kreidler MP2 1972 - 1975

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav, kolega me zamolio da mu potražim jedan dio za stari Kreidler. Stvar je u tome što ga je on nabavio i sam ne za puno o njemu ali ga sređuje sebi za vožnju.

Pati ga jedan dio koji se ušarafi u cilindar a koji u sebi ima neku iglicu (ispala i ne može je naći) i jedan limić koji je pukao na jednom kraju. On ne zna kako se to zove pa vas molim za pomoć kako bi mu ja to eventualno mogao naručiti online. Prilažem slike:

 

P1040228.JPG

P1040231.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ovo je dekompresor.

Nisam baš siguran koliko je moguće naći originalan...ali sigurno postoji mogućnost da se ugradi drugačiji. Bitno je da ima istu funkciju i da funkcioniše uz istu komandu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 2 sati, Jovan Ristic je napisao:

@krištof33 pitao, nema. Kaže za taj limić da to nije limić već je bio zeger. 

I koliko ja vidim na slici,nije pukao. To je seger polumesec sa ona tri zuba. Navlaci se sa strane.

Inace,ako ima samo to,onda mu fali jos delova. Na njemu treba da postoji i deo na koji se kaci sajla da bi mogao prilikom palenja da deluje na dekompresor. Verujem da moze od nekog drugog motora,bitno je da je navoj isti. Ima toga na Ebayu...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Na Pony Expresu taj dekompresor izgleda ovako , verovatno je i Kraidlerov sličan

 

    

dekompresor-pony-express-puch-maxi-1-l-slika-56885166.jpg

IMG_5245.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
On 5/5/2019 at 3:58 PM, stari roker said:

I koliko ja vidim na slici,nije pukao. To je seger polumesec sa ona tri zuba. Navlaci se sa strane.

Inace,ako ima samo to,onda mu fali jos delova. Na njemu treba da postoji i deo na koji se kaci sajla da bi mogao prilikom palenja da deluje na dekompresor. Verujem da moze od nekog drugog motora,bitno je da je navoj isti. Ima toga na Ebayu...

 

Hvala puno potražit ćemo na ebayu nešto slično, napokon znam nešto više o tome i da ne mora biti identičan osim navoja, pozdrav i hvala svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja