Jump to content

Moto Zajednica

nesto o kradji motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 92 postova

Prvi  put kada se to desilo, odnosno bio je vec sumrak, zvao sam ih, ali nisu izasli , sada mi je krivo zbog svega ja sam bas u zabiti, ocekivao sam slobodu sto se tice motora da mogu da ga ostavljam napolju , da ne moram da idem preko blata i otvaranje kapije ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Policija mora da izađe na poziv građana, osim ako nisu "važni" projekti države u pitanju. 

Moj drug ih je tako zvao pa nisu došli, pa je onda uputio mejl Unutrašnjoj kontroli. Vrlo su bili ažurni, skinuli su platu celoj smeni. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Ja sam ga par meseci držao na ulici, mislio nije zanimljiv nikome.. Onda sam krenuo kao ti, pa disc lock, pa lanac, pa cerada, pa još deblji lanac od kaljenog čelika sa još jednim disc lock-om... i na kraju kad ga je neko oborio, iznajmim lepo garažu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Postoje namenski lanci za zaštitu motora i stvari, oni su od kaljenog čelika i ne mogu se precvikati velikim sečicama za armaturu. Kod takvih lanaca se i brusilica pomuči... Koštaju dosta više nego metar običnog lanca, ali si zato mirniji... Što je neko rekao, neće sigurno paliti brusilicu u sred noći u tuđem dvorištu...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Ja da sam na tvom mestu, dosao bih do njih odmah. Rekao bi lh im, da me obaveste ako vide nekoga sumnjivog ko se petlja oko motora I da sam prijavio muriji za sumnje oko motocikla, da se sve snima. Oni ce sigurno reci obavesticemo ako nekog vidimo na tu neku pricu, okrenes im jedno pivo kazes ma vi ste momci prva liga, u to ime bacis sa njima jednu fotku ili selfi. Popijes pivo I kazes, u kontaktu smo... 

 

I cekaj i snimaj situaciju... 

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Stavi nešto, sebe radi. Da bi imao neki unutrašnji mir jer ako je neko nameračio da ukrade, taj će to i da uradi. Jedan mi je "obijač" rekao da se ne seče, ne obija i ne lupa bilo šta što ima bravu jer za svaku bravu imaju kalauz.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 1 minut, lomitelj je napisao:

 Jedan mi je "obijač" rekao da se ne seče, ne obija i ne lupa bilo šta što ima bravu jer za svaku bravu imaju kalauz.

Recimo, ja imam ˝ozbiljniji˝ lanac za zaključavanje, gde unutar brave postoje nezavisni prstenovi (oni moraju da se poklope po ključu da bi se brava otključala) i svaki je nezavistan za sebe, tj. dok se svi nepoređaju po redu kako treba, oni se vrte u prazno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja sam sebi kupio ovo kad sam negde van kuće a motor treba da prenoći. Ovo je kraća varijanta, mislim da je moj lanac duži.

Za kacige sam kupio isto kod njih sajlu, 1,200 din. Nije tanka kao one kineske.

 

8019lp-1000x600.jpg
WWW.MOTO-MANIA.RS

Lanac dužine 130cm x 10mm Čelik ojačan titanijumom Doživotna garancija na bravu katanca

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..
Pre 2 sati, ekvador je napisao:

Svaki lanac onda moze da se presece uz odgovarajucu opremu zar ne ?

 

Sto se tice klinaca, uvek kada je motor stajao napolju ceo dan, pojave se i oni  , malo je cudna podudarnost , ali dobra je ideja da zapisem tablice ako uspem .

jedan stručnjak mi je rekao da ozbiljniji sekač armature seče sve ako lanac leži na betonu, pa jedan krak leži dole kao oslonac a drugi vrši polugu.....ako se lanac veže prednji točak~kreš bar, izduv, ram iLi zadnji oko sedišta, gde već, mogu "iz ruke" samo do fi8 debljine ( nisam probao :neznam: ko će ga znati )

 

ua lopovi !! 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova

Sto se tice izlazaka po pozivu, iskreno i sam ne znam sto bi policija izasla na " dvoje klinaca sede u kolima " , realno stvarno nisam imao nijedan valjan dokaz , sto su sumnjivi ? Vidim ih samo kada mi je motor napolju, to je za mene znak za sumnju, ali ne znam da li policija mora da izlazi na ovaku sumnju .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
pre 45 minuta, ekvador je napisao:

Sto se tice izlazaka po pozivu, iskreno i sam ne znam sto bi policija izasla na " dvoje klinaca sede u kolima " , realno stvarno nisam imao nijedan valjan dokaz , sto su sumnjivi ? Vidim ih samo kada mi je motor napolju, to je za mene znak za sumnju, ali ne znam da li policija mora da izlazi na ovaku sumnju .

  Naravno da su sumnjivi, jer sam kažeš da ti je kuća u nekoj zabiti, pa šta bi oni tu radili ako ne smeraju nešto.  Čak i neku žensku da vode, ne bi je trpali ispred nečije kuće " u zabiti " , već bi išli tamo gde ih niko ne vidi ( bar tako ja radim , a i drugi koje znam ) . 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
8 hours ago, ekvador said:

Opet su tu ti klinci, dosao je jos jedan sa vespom, uzeo sam najdeblji lanac sto postoji, imam i ja psa, ali Zuca je komedija sto se tice cuvanja .

20190503_113053.jpg

Možeš da kupiš lanac koji hoćeš, tebi makazama cvikaju taj anker.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2809 postova

lanac nesme načvrstu podlogu.Mnogo je bolji  U lok.Postoji i takav sa sajlom unutar gvoždja.pO MOM MIŠLJENU NAJBOLJE SU SAJLE PO 24 mm debele .nISAM SIGURAN ALI OVE NEMOGU DA SE SEKU MAKAZAMA ZA ARMATURU,  JEDINO NESMU NA ČVRSTU PODLOGU DA NEBI SEKLI SEKAČEM.tANJE SAJLE LOPOVI UVRĆU PA OTPERTLAJU KRAJ A TO DEBELOM SAJLOM NEMOŽE JER JE PREVIŠE KRUTA ZA UVRTANJE.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 99 postova
  • Lokacija: Srem
Pre 9 sati, dangubas je napisao:

jedan stručnjak mi je rekao da ozbiljniji sekač armature seče sve ako lanac leži na betonu, pa jedan krak leži dole kao oslonac a drugi vrši polugu.....ako se lanac veže prednji točak~kreš bar, izduv, ram iLi zadnji oko sedišta, gde već, mogu "iz ruke" samo do fi8 debljine ( nisam probao :neznam: ko će ga znati )

 

ua lopovi !! 

Do sad sam isekao na tone armature.. 10, 12 rebrasta recimo ide lako kako si opisao ako je armatura dole i gore oslonac. Npr 10 rebrasta bi dosla po jacini kao 12 glatka.. mislim.    Recimo ta gradjevinska armatura je uglavnom slicna i lako se sece brusilicom, medjutim nekad naidje toliko jak sastav da me namuci i rezne ploce ucas potrosi.  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 99 postova
  • Lokacija: Srem
Pre 13 sati, ekvador je napisao:

Opet su tu ti klinci, dosao je jos jedan sa vespom, uzeo sam najdeblji lanac sto postoji, imam i ja psa, ali Zuca je komedija sto se tice cuvanja .

20190503_113053.jpg

Izgleda mi da to tinejdzer za sekundu secne. Kupi alarm nemoj se u to pouzdati. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
4 hours ago, sasa ns 1 said:

lanac nesme načvrstu podlogu.Mnogo je bolji  U lok.Postoji i takav sa sajlom unutar gvoždja.pO MOM MIŠLJENU NAJBOLJE SU SAJLE PO 24 mm debele .nISAM SIGURAN ALI OVE NEMOGU DA SE SEKU MAKAZAMA ZA ARMATURU,  JEDINO NESMU NA ČVRSTU PODLOGU DA NEBI SEKLI SEKAČEM.tANJE SAJLE LOPOVI UVRĆU PA OTPERTLAJU KRAJ A TO DEBELOM SAJLOM NEMOŽE JER JE PREVIŠE KRUTA ZA UVRTANJE.

Auuuuuuu, prijatelju, da li je moguče da ti je baš toliko teško da se pismeno izraziš?

Deluje mi da imaš šta pametno reći, ali to mora pismenije, 'bem mu sunce!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

imam dobro osvetljenje ispred kuce (bandera sa belim svetlom sija direkt na parking) i komsija preko puta ima kamere koje se dobro vide i sve je pregledno...ali za svaki slucaj uteram u dvoriste...Jeste cimanje i smaranje al sto je sigurno sigurno...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 1 sat, Mirkic je napisao:

imam dobro osvetljenje ispred kuce (bandera sa belim svetlom sija direkt na parking) i komsija preko puta ima kamere koje se dobro vide i sve je pregledno...ali za svaki slucaj uteram u dvoriste...Jeste cimanje i smaranje al sto je sigurno sigurno...

 

  A imaš i ono kuče od nekih 80 kila :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pre nego što kupite katanac, isprobajte ga dal reaguje na magnet :

 

   

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Pre nego što kupite katanac, isprobajte ga dal reaguje na magnet :
 
   
 


Nikad nisam razmisljao ovako, ali je potpuno logicno. Pinovi su metalni, imaju male oprugice, napravis jako magnetno polje i povuces ih unazad.
Kul


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja