Jump to content

Moto Zajednica

nesto o kradji motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 92 postova

 Od kada sam kupio motor, nekada ga ostavim ispred kuce samo preko dana, kada pada kisa, postoji nagib i ulazak u dvoriste je preko blata,  uglavnom , primetio sam neke klince u kolima kako sede blizu kuce, a kuca je daleko od svih desavanja, slepo crevo nemaju razloga tu da bleje . Razmisljam njih dvojica nemaju 50 kg sa krevetom, oni motor ne mogu da podignu, ali mogu da slepaju ? Jedan da sedne a drugi da ga vuce ?  Kapiju nocu mogu da obiju , da li vezujete motor nocu ako ga drzite u dvoristu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ma kakvi. Ali imam psa u dvorištu. Doduše je u pitanju blentavi zlatni retriver, ali se uzdam u to da ume da nanjuši lopove. :D Ponekad ume prilično žustro da skoči na kapiju kada nanjuši sumnjive prolaznike. Kako god, ako se već ne osećaš sigurno, slobodno ga veži, šta ima veze da li to neko od nas radi ili ne.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Kapija mi se zaključava svako veče, pored toga imam 2 džulova slobodno puštena po dvorištu, a poprilično ne vole nepoznate osobe... ;) 

^^Svakako, da sam u situaciji kao ti, definitivno bih vezivao motor nekim ozbiljnim lancem za nešto nepomično...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Zalepi sliku snajpera na kapiju i napisi ispod:

 

"Samo vas gledam.."

 

Promenio član Sr3ck0
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Kako god, treba da ga obezbediš na neki način. Lanac, katanac pa privežeš za nešto nepokretno.  Najbolje bi bilo da imaš neku garažu koja se zaključava, a i u njoj bi ga zaključao. Nabavi i nekog psa . . . 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

Ja u kolektivnoj garazi zgrade imam svoje mesto gde sam u beton poda usrafio anker srafovima koji se na kraju polome i ne mogu se izvaditi (zovu se ankeri za beton sa lomljivom glavom), kroz to pa kroz ram provucem lanac od 12mm i pripadajuci katanac koji ima oklop i gotovo je nemoguce njega iseci.. imaju i kamere, i nadam se da je dovoljno. :oda2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ako si vec stalno u kuci, ako te mrzi da ga vezujes, ugradi alarm, investicija od 20-30e, a nesto ne verujem da ga neces cuti ispod prozora, a jos manje da ce oni i pored pistanja nastaviti da ga kradu u dvoristu..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ako si vec stalno u kuci, ako te mrzi da ga vezujes, ugradi alarm, investicija od 20-30e, a nesto ne verujem da ga neces cuti ispod prozora, a jos manje da ce oni i pored pistanja nastaviti da ga kradu u dvoristu..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

ima po buvljim pijacama lažnih kamera raznih oblika.Imaju i led rasvetu na bateriju kao i original.Mislim da su one okrugle 500 dinara.

Jedan poznanik u Žablju je imao problem što su mu preskakali u dvorište ali ima 2 pulina koji urlaju ko ludi pa lopovi pobegnu.Čovek ima skoro 80 godina ali je aktivan,nemaju šta da mu ukradu,nema ni zimnicu ni šunke ali neće te lažne kamere jer mu je rezon da će tako pre navući lopove jer će ,,misliti,, da čim se brani kamerom da i ima nešto da odbrani.Mislim da je to čista sreća da li su senameračili na tebe .

Najbolje je uzeti nekog ozbiljnog pastirskog psa,šarplaninac,kuvas,tornjak,kavkazac,azijat...Tu nema greške.Ako ima normalan karakter nepodmitljiv je i neće uzeti ništa od nepoznatog čak ni bačenu hranu u dvorište.

Moj je ponekad  lajao tolko jako da su se tresla stakla na prozorima.Velik bačvast grudni koš i samim tim velika pluća.Pogled i stav blag a neustrašuv jer zna da mu niko ništa ne može.Tu niko ni lud ne ulazi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Disk lok je dobra i prakticna stvar. Al samo za po gradu na kratko vreme. A da sa tim motor prenoci kao trajno resenje, nikako. Prave se mala kolica sa tockicima u obliku tocka, motor se samo malo podigne, podmetnu kolica i ode motor u kombi sa sve disk lokom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ako si već u kući i imaš neko stalno mesto u dvorištu gde parkiraš motor, Možeš da naređaš negde u blizini motora neku gomilu limarije ( šerpe, lonci, korita oluci ) i za neki poveći komad vežeš neku žicu il nešto slično i to razvučeš do motora i zamaskiraš da se ne vidi. Kad parkiraš motor, zaključaš ga, a ovu žicu prikačiš negde da se ne vidi. Ako neko pokuša da ga pomeri, pa se ova limarija sruši, ima da digne veliku buku koju ćeš čuti, a lopov ima da se isprepada ( može i srčka da ga strefi ) .  :)

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
2 hours ago, vasa.93 said:

Ma kakvi. Ali imam psa u dvorištu. Doduše je u pitanju blentavi zlatni retriver, ali se uzdam u to da ume da nanjuši lopove. :D Ponekad ume prilično žustro da skoči na kapiju kada nanjuši sumnjive prolaznike. Kako god, ako se već ne osećaš sigurno, slobodno ga veži, šta ima veze da li to neko od nas radi ili ne.

Moj retriver bi im pomogao da ga iznesu i skakutao od srece.

Al lovi pacove, miseve  i golubove ko blesav.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 99 postova
  • Lokacija: Srem

"Kapiju nocu mogu da obiju" pises. Ali moraju da je otvore, ako vec preckacu kapiju ili zid moraju da negde isteraju motor. Lepo ti na kapiji, ili bolje još pre, stavi senzor pokreta - alarm. Mozes varijantu da svira napolju i lopove otera, ili da sprovedes pa da dojavi samo tebi u kuci.  

U svakom slucaju treba uloziti u zastitu. Mozes sto kolega kaze ugraditi anker plocu i debeo lanac, alarm na motoru. Nista nije viska. Bolje da u miru da spavas, a ne samo sa jednim okom sklopljenim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 1 sat, roar je napisao:

Disk lok je dobra i prakticna stvar. Al samo za po gradu na kratko vreme. A da sa tim motor prenoci kao trajno resenje, nikako. Prave se mala kolica sa tockicima u obliku tocka, motor se samo malo podigne, podmetnu kolica i ode motor u kombi sa sve disk lokom.

I ako je disk lok sa alarmom pur pena ga ucutka za sekund, pa dalje na kolica. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Gledam po Zemunu, Novom Beogradu stoje motori napolju ispred zgrada, niko ih ne dira. Uglavnom imaju disk lock ili neki lanac. R1,Tdm, Bandit, fazer, ...

Kod mene iza stoje Duke 125 i R1200rt u poprilično mračnoj ulici... 

Za kombi, kolica i ozbiljniju kradju verovatno to nisu zanimljivi motori...

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Ma tigra nabavi i nemoj ga precesto hraniti, nek fino ogladni...

 

Jedino se pazi ako mu dodje zuta minuta kad ti budes prolazio pored. Mada, tigar ako je bas gladan, mozda mu i motor postane privlacan... Kad malo bolje razmislim, nije onda bas nekad dobra ideja. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350

Ako ozbiljne lopurde pikiraju bilo koji motor, džaba sve mere zaštite.

Međutim, svakako treba što bolje zaštititi motor jer niko ne krade u prolazu...nego pikiraju, osmotre situaciju, pa onda u akciju...pa ako je motor dobro zaštićen neće se maltretirati idu na sledeći koji nije, jedino ako im baš zapao za oko onda jbg. Ovakav savet sam dobio od pripadnika MUP-a iz nekog njihovog iskustva.

Takođe, podelili su i info da se lakše kradu danas skupi automobili nego motori, pogotovu oni koji imaju Remote keyless system.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Једно је сигурно, са тим ланцем се нећеш усрећити. Али, ако су балавци који би да га одгурају, спречиће их...

 

П. С. Била је једна тема у којој смо@Mradomir и ја хтели да се играмо, узмемо неки дебели ланац на меру и да види о колико се лако сече.

Одговорили су нас, јер је то већ неко радио и нема сврхе, ти ланци нису добри као наменски за моторе.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Cime dolaze, ako dolaze kolima zapisi tablice, uslikaj im face u prolazu, ko ih jebe. Kazes i vespa, pa zapisi tablice.

ako ti se hoce zovi policiju da ih provere..

Mozda su tu nasli mir da bleje i drogiraju se, opijaju.

Ne verujem da ce oni tako ladno da se prikazuju svaki dan , da bi ti ukrali motor.

Mislim da si malo usao u paranoju, al svakako vezi motor.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova

Svaki lanac onda moze da se presece uz odgovarajucu opremu zar ne ?

 

Sto se tice klinaca, uvek kada je motor stajao napolju ceo dan, pojave se i oni  , malo je cudna podudarnost , ali dobra je ideja da zapisem tablice ako uspem .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Moraš da nađeš lanac i katanac koji ne mogu da preseku makaze za armaturu. To je lopurdama omiljena alatka zato što je praktično bešumna.

Brusilicu već neće paliti u dvorištu.

 

Ali što kažu kolege, možda deca "proširuju svest" na miru u zabačenoj ulici.:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja