Jump to content

Moto Zajednica

Pocetnik

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 200

Pozdrav svima.

 

Imam 28 (skoro 29) godina, i upisao sam A kategoriju pre par nedelja. Jos uvek cekam da mi dodele termin za polaganje testova, pa da krenem sa voznjom.

Sto se tice mog iskustva sa motorima, imao sam skuter Beta Tempo 50 ccm kao klinac, koji sam vozio ukupno deset puta pre nego sto se pokvario i stajao dok nije prodat u bezcenje.

Vozio sam razne skutere od drugara, a zadnje sto sam imao priliku da provozam je bila Yamaha Xmax 2016. 250 koja je preozbiljan skuter, bar u odnosu na libertyje i ostale skutere koje sam vozio pre nje.

Nikad nisam vozio motor sa manuelnim menjacem, ali bih voleo da probam, i trenutno svakodnevno pretrazujem oglase i cesto menjam misljenje koji motor bih uzeo.

Prvo je to bio Suzuki gs500, pa Kawa er-5 pa Honda cb500f, a danas je to Kawa zzr 250.

Cini mi se da su debelo precenjeni trenutno na oglasima, jer video sam da je neko prodao za 600 eura poprilicno lepo ocuvan primerak na ovom forumu prosle godine, pa ako neko ima neki na prodaju, voljan sam da ga pogledam :)

Eto, toliko od mene za sad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Herceg Novi
  • Motocikl: BMW GS 1200

Dobro dosao. S obzirom da nemas iskustva sa "velikim" kubikazama moj savjet ti je da ides postepeno. Zato mislim da je taj od 250 ccm dobar izbor dok ne osjetis motor. Moj prvi manuelni je bio suzuki drz 400. Koji jd jako dobar za ucenje. Tako da ako imas priliku da nadjes i kupis taj motor sve preporuke. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Dobro došao :) . Nešto "mirnije" manje kubikaže. Prvo odluči šta i za šta želiš motor. Da li cruzer, tourer,  kros ili neki "promešani" .... sve sem sad neke "zujalice" dok malo ne stekneš rutine. U prevodu želiš li za grad, van puta, putni motor ili kombinaciju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 200

Sto se tice tipa motora koji me interesuju, to su Naked motori i R motori sa uspravnijom pozicijom sedenja.

Mada ne iskljucujem mogucnost ni da kupim na kraju skuter tipa Beverly 200 ili Piaggio X9 200 :)

A motor bih vozio u gradu, mozda ponekad neka voznjica blizu Beograda, ali generalno u gradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Vec si otprilike naveo sta te interesuje i to su super motori, kako za pocetak, tako i za "kasnije".

Honda CB500 je odlican motor. Nije prejak, a opet ima sasvim dovoljno snage. Nije skup ni komplikovan za odrzavanje.

Generalno, sve tu oko 500 kubika je odlican izbor. Realno, i sa 50 kubika mozes fino da se polomis, tako da nemoj puno da razmisljas o tome. :)

Imas dovoljno godina, tj, prosao si onu "kriticnu" fazu u godinama, tako da imas dovoljno pameti. Da se mladji vozaci ne uvrijede, ali 18-20 godina i motor sa 20+ KS generalno ne zavrsi dobro, ako nema dobre kocnice u glavi.

 

Bilo koji R bih ti savjetovao da izbjegavas, iz puno razloga.

 

Kao sto rekoh, sve ovo o cemu si ti razmisljao je odlican izbor za vecinu stilova i puteva, osim za makadam, a to te pretpostavljam i ne interesuje, jer bi inace sada pisali o kroserima... :)

 

Sretno!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Tdm 900

Ne bi bilo lose da probas neki motor od svakog tipa jer cas tek onda da znas na cemu si. Ponekad neke nebitne stvari prelome

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja