Jump to content

Moto Zajednica

Al. koferi ZERO CORD

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

Ponovo pozdrav svima. Kao sto sam već najavio u temi Kratka putovanja (Putopisi), otvaram novu temu o al. koferima koje sam pravio za svoj KTM. 

Na raspolaganju sam za pitanja, sugestije, pomoć i td.

Ponovo stavljam fotke i ispod kratak opis kako sam radio.970511454_2019-04-3007_33_17.thumb.jpg.1902fa148f3e68ca1ff141a69a526e7e.jpg952491466_2019-04-3007_18_41.thumb.jpg.04a4b739f22341ab9375d2f2e2faf434.jpg

Dizajn nosača i samih kofera sam radio po uzoru na druge poznate proizvođače i sve prilagođavao sebi i KTM-u.

1722886965_2019-04-3017_34_35.jpg.fba06763713ec297c9a9ae39b5fe90c2.jpgRecimo jedan od zahteva je bio da nosači liče na nešto i kada koferi nisu okačeni. 

Koferi sam radio od al. lima debljine 2mm. Krojenje i obeležavanje povijanja sam radio na CNC ruter glodalici. Posle povijanja je išlo zavarivanje svih spojeva i linija povijanja. Na isti način sam napravio zaštitne uglove od plastike 6mm koja se može zavarivati. Prstenove na mestu zatvaranja sam radio od al. flaha 25x5mm. Šarke i bravice sam kupio gotove. 

Posle plastifikacije, sve sam spojio INOX vijcima. Unutrašnjost je obložena sunđerom da unutra ništa ne lupa.

Na kraju se sve lepo uklopilo. Još uvek ih testiram i zasad je sve dobro uz sitne ispravke. Već sam prešao oko 2000 Km sa njima i zasada sam zadovoljan.

 

 

  • Sviđa mi se 13
  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

Otključaš polugu sa strane i tek tada možeš pomeriti tu polugu i osloboditi prostor da kad podigneš kofer, njegova dugmad za kačenje tek tada mogu da se odlobode. Nemam sada bolju fotografiju pošto nisam kući.465453967_2019-04-3007_16_58.thumb.jpg.2a9ead53bd3a18cf94494d312a153515.jpg

U gornjem redu se vidi poluga koja osigurava kačenje. Moj izum!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L
Pre 3 sati, Alekre je napisao:

Odlični su koferi! Eto ti posao :)

Super posao! Voleo bih da imam više vremena da se bavim sličnim stvarima vezanim za moto avanture ali sam ipak prezaposlen ito kao volonter u ZERO CORD-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Kad će masovna proizvodnja ?

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Bez teksta sam.... pet puta sam otvarao post i ponovo čitao i divio se vrhunskom radu... Reči nemam koliko se lepo uklopilo u KTM dizajn.....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

Hvala puno svima na lepim rečima. 

Kao sto sam rekao, trenutno su koferi u fazi testiranja pa u dogledno vreme mogu da ponudim ako je nekome interesantno.

Drago mi je ako sam uspeo da napravim korisnu stvar a da ne pokvarim "šmek" starog KTM -a.

Trenutno radim na konstruisanju zaštitnika fara pa ću rešenje izbaciti čim bude gotovo. Ako ima zanimljivih ideja super će doći.

U međuvremenu evo još jedna fotka KTM -a.921851471_2019-04-2909_54_19.thumb.jpg.7cdbcf05376b461c2b112750a269dff8.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

Da budem iskren, nisam baš u fazonu pa ovaj prvi deo komentara nikako da protumačim. Ako može mala pomoć bio bih zahvalan.

 

Za drugi deo komentara, smatram da nije potreban jer sam forum razumeo kao mesto gde bi smo se trebali iskreno naći jedni drugima i mesto gde bi trebalo da potražim pomoć ako zatreba. Grešim li?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Deluje mi da je na sebi svojstven način hteo da kaže da su koferi perverzija, t.j. perverzno dobro izgledaju.

Slažem se sa njim ako sam dobro protumačio. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: BMW F800GS

Odlicno izgleda!

Nesto slicno sam i ja mislio da uradim. Cak i iscrtao semu u autocadu. Odustao sam kad sam stavio na papir alat koji treba da kupim da bi to izgledalo kako treba + sto nemam iskustva da rukujem alatom, a i nisam hteo da to radim da bi prodavao. nije bilo ekonomske isplatljivosti. Firme koje to rade nisam trazio ostavio tu ideju za kasnije. 

 

Jesi li sam vario aluminium i plastiku ili si dao nekoj firimi da ti napravi?

Ako nije tajna kolika je krajnja cena bila posebno za kofere i posebno za nosac? 

 

Pratim temu i ocekujem utiske posle vise km.

 

Bravo za realizaciju!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

Aluminijum sam sam sekao, savijao i vario. Posto nemam najbolju opremu za savijanje ovako debelih limova, oslabio sam glodalom svaku liniju savijanja i postigao precicnost u savijanju koje sam, na kraju, izveo ručno. Zbog toga sam svaku liniju savijanja morao zavariti da bi je ojačao. Tako sam dobio prilično jaku konstrukciju. Zavarivanje TIG metodom je sporo i za jedan kofer mi treba oko dva sata ali dobiju se estetski lepi šavovi i nije potrebna velika obrada spolja. Unutra posle zavarivanja nema obrade, ostaju vidni šavovi.

Plastične uglove sam tražio da kupim ali nisam uspeo nigde da ih pronađem. Onda sam ih izrezao i savio na isti način kao limove i odneo kod čoveka koji zavaruje plastiku da mi zavari unutrašnju stranu po kanalima za savijanje.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: BMW F800GS

Odlican posao, sad samo ako ti je to hobi kreni da ga pretvaras u biznis ako je cena izrade pristupacna! Siguran sam da ima mnogo ljudi koji bi platili manje odlican alu kofer.

 

Moja ideja umesto varnja je bila da lepim epoxy sa mrezicama gde je lim savijen ali nism bio siguran kako rade razlicito materijali i da li bi epoxy drzao na metalu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

Tesko da bi bilo kakva vrsta lepljenja mogla zameniti zavarivanje.

Za sada je izrada samo hobi definitivno. Voziću ih ovu sezonu da vidim sve nedostatke, pokupim sugestije pa će mo videti dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja