Jump to content

Moto Zajednica

Al. koferi ZERO CORD

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd

Pravite se da je ista bolje bilo od malo samozadovoljavanja u toploj vodi kada smo bili mladji.

Tako da ovo je toliko dobro. Svaka ti cast zaista :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Pa ti nisi mala maca, imaš utisnut i svoj logo u aluminijumu.

Završna obrada je plastificiranje površine, ako sam u pravu.


Vozim motor, nisam bajker.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650
On 23.5.2019. at 17:09, ZERO CORD ADV je napisao:

Tesko da bi bilo kakva vrsta lepljenja mogla zameniti zavarivanje.

Može, i te kako. Proguglaj malo o 3M dvokomponentnim epoksi lepkovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L
pre 42 minuta, el classico je napisao:

Pa ti nisi mala maca, imaš utisnut i svoj logo u aluminijumu.

Završna obrada je plastificiranje površine, ako sam u pravu.


Vozim motor, nisam bajker.

Da. Nosač je plastificiran aluminijum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L
pre 57 minuta, Sveti Atila je napisao:

Može, i te kako. Proguglaj malo o 3M dvokomponentnim epoksi lepkovima.

U poslu inače koristim razne lepkove i slažem se da im je primena izuzetno velika ali i dalje nisam siguran da bi bilo koji lepak u ovoj prilici bio siguran. Ojačati oslabjene linije povijanja verovatno bi uspelo i lepkom. Mada kod lepljenja aluminijuma veću primenu imaju elastični lepkovi u odnosu na jake i krte. Aluminijum brzo menja temperaturu i ima izraženu i brzu dilataciju uz to vrlo tvrdu površinu od aluminijum oksida pa nije jednostavan za lepljenje. 

Ako bi povećavali površinu lepljenja armiranjem mrežicama onda dobijamo drugi materijal koji je nosiv i pitanje je onda, čemu aluminijum. Tako možemo napraviti kofer od poliestera ili sličnog materijala.

Ovde je zavarivanjem, prvenstveno spojena razvijena površina lima a onda, samo na isti način ojačane linije savijanja. Mislim da je na ovako malim površinama spajanja (lim debljine 2mm), zavarivanje jedini pouzdan spoj. 

Spojevi na avionima su najčešće lepljeni ili zakovani nitnama ali spojevi na mostovima su i dalje zavareni ili opet zakivani. Zato ko ovakve pozicije nije u mogućnosti da zavaruje, pre ću preporučiti spajanje zakivanjem a u lepljenje me i dalje niste ubedili.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Odlično, pedantno i črsto napravljeno.

Koliko su teški prazni koferi bočni a koliko gornji?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Ух што волим да видим када човек аматер направи нешто у рангу оригинала, иза чега стоји индустрија а он се супротстави са својих десет прстију и огромном креативношћу. 

Свака част, и што рекоше колеге размисли о озбиљнијој производњи, а и не рече нам колико су те коштали у изради. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

Pozdrav svima koji se zanimaju za ovu temu.

Cenu sam pominjao u temi putopisi-kratke vožnje na strani 45 kada smo načeli temu kofera. Nikad nisam izračunao tačno ali materijal je po gruboj proceni oko 500 do 600 eur i na to mnogo ali baš mnogo sati rada. Pošto sam uglavnom radio sam, otprilike sam utrošio čitav zimski odmor od 15 dana sa praznicima, par dana pre i par posle.

Što se tiče proizvodnje, možda ali tek kada ovi pređu par hiljada kilometara i kada otkrijem sve potencijalne mane. Za sada sam otkrio samo par sitnica koje bih sledeći put svakako promenio.

Ono što mi svakako znači su vaše sugestije i komentari (pozitivni i negativni), ali bih voleo da su više upućeni u smislu praktične a ne samo vizuelne funkcije.

Recimo, ništa ne znam o nedostacima sličnih fabričkih kofera. Nikada ih nisam koristio ali ono sto mi se na prvi pogled nije dopalo je gola unutrašnjost i ograničenja nosivosti, uglavnom na 10 Kg.

Ako je neko uočio nedostatke orginalnih al. kofera, neka podeli iskustvo pa da možemo ovu priču još unaprediti.

Ko zna šta se iz ove priče može izroditi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja koristim Touratech Zega Pro, goli su unutra i to im nisam ni u jednom trenutku video kao manu...na kraju i plasticni su goli...Kada se nosi garderoba, u torbama je, a ako se nosi oprema, na dno svakako stavim nesto mekano.

Sto se tice dozvoljene tezine, ne secam se tacne specifikacije, ali ih svakako tovarim koliko moze da stane.

Nosace sam pravio, kombinujuci dizajn Touratech, H&B, Givi i SW Motech, a sve sa ciljem da postavim tako da se mogu koristiti sa top case-om Givi Maxia (nisam zeleo onaj maleni top case, a ovaj veliki Givijev alu nije ni postojao tada).

Nisam siguran sa slika da li si napravio varijantu da se poklopac kofera moze skinuti ili samo otvoriti na jednu stranu. Mislim da je varijanta sa skidanjem, na neki od nacina (kod Touratech-a su iste sarke na obe strane, a kod Givija nisu) obavezna.

Ono sto bi ja na ovim koferima promenio su mesta na koferima gde se fiksira prtljag koji stoji na poklopcima. Ovde mogu samo trake za zatezanje, a voleo bih da su malo komotniji da moze bilo koji spaner.

Inace, sve ukupno, nemam neku posebnu zamerku.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

Moja logika je bila ako napravim širinu za top case u širini bočnih nosača onda poklopce bočnih kofera mogu otvoriti preko šarki za 180 stepeni i tako dobiti koristan prostor za odlaganje sitnica kada je kofer otvoren. Skidanje poklopca sam shvatio kao iznuđeno rešenje ako top case preklapa širinom preko bočnih a to je gotovo uvek ako je namenjen za dve kacige.

Ja sam se odlučio za varijantu jedna kaciga i jakna u top case a bočne sam malo raširio pa i u njih staje kaciga.

Što se tiče vezivanja prtljaga za poklopac odlučio sam da otvore za španere stavim na ručicu baš da omogućim više načina i mesta za provlačenje španera. Otvora ima dosta i veličine su 8x38mm. Za slučaj nekog većeg španera, bez problema se provlači bilo gde ispod ručke.

Pošto sam neko vreme tap case vozio bez unutrašnje obloge razlika je verujte ogromna. Ako ubacite bilo kakvu sitnicu unutra, taman nešto iz prodavnice, u vožnji al. kofer kteće da lupa i da melje prtljag. Da ne spominjem razliku u slučaju da ubacite nešto lomljivo. Pored toga služi i kao izolacija. Crna boja na suncu prilično upija toplotu ali ja bez problema pakujem vodu ili hranu bez da pazim da ne proključa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Koferi zaista fenomenalno izgledaju i svaka ti čast. Ako kada pokreneš proizvodnju....kupac sam.

 

Recimo nešto iz mog iskustva kao korisnika alu kofera što može koristiti. Vidim da si ih obložio unutra sa nekom spužvom. Mislim da je to greška bar za bočne. Kada se radi o alu koferima bolje je da je sve unutra glatko i da postoje unutrašnje torbe i to ako je moguće nepromočive. Razlozi su sledeći:

  1. Unutrašnja torba se teško vadi i stavlja ako unutrašnjost kofera nije glatka, a vrlo je korisna stvar.Unutrašnja torba se bukvalno izvadi, stavi na rame i gospodin....
  2. Alu koferi se ipak malo teže skidaju i šteta je da budu oštećeni kada se nose jer su kabasti, tako da unutrašnja torba štedi kofer.
  3. Ako je unutrašnja torba nepromočiva uvijek se može dobiti dodatno mjesto na koferima ako zatreba tako što se stvari stave u nju, a u kofer ostalo...

 

Pored ovog gore recimo nešto što sam primjetio....:

  1. Bočni koferi po meni trebaju biti malo uži, ali to uzmi sa rezervom.
  2. Na dno kofera sa vanjske strane treba uvijek dodati male gumice kao na stolicama, prilikom ostavljanja na lupaš aluminiji jer ipak ima posljedica nakon nekog vremena….

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS Adventure 2007

Svaka cast za kofere.. Ja trazim za moj atv zadnji kofer... Top k...  Kao ta jsto  je kod tebe... Da li bi napravio jos jedan za prodaju... A za bocne mi trebaju bravice.. Pa me interesuje gde si nabavio te brave za kofere... Hvala i pozdrav

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

Pre svega hvala.

Ako misliš na INOX bravicu koja zaključava poklopac kofera, nabavio sam ih na Ali Express-u. Dobro su se pokazale, funkcionišu bez problema.

A kofer mogu napraviti po meri samo ako rok nije tesan jer  na poslu imam dosta obaveza. Trebali bi mi samo podaci o željenim dimenzijama kofera, tačna mera i način kačenja noseće ploče za osnovnu (postojeću).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Imas na par americkih sajtova, bravica za kofere kojeTuratech nema u eu. Inace, jedan kolumbijac je u favelama, u shupi namestio bolje kofere maltene nego touratech. Skinuo je rasklop brave od touratecha i rucno isturpijao same brave. Nije me mrzelo i skinuo sam/nacrtao u cadu print screen i isto tako uradio pripremu za cnc same brave. :D Sam je kriv sto je snimio metar pored  bravice. To sam za sebe uradio, jer nisam u prilici kao i on da placam skupe brendove....Inace, svi ti alu  koferi su svi lookalike, slicni. Razlikuju ih sitnice i to kosta, Tvoji su jako dobri. Koriscenjem dobrih zaptivnih guma, bravica,  i pratece opreme, smestice ih u sam vrh ponude.  Resi tipske nosace nosace i imas bas, bas dobru ponudu na nasem i eu trzistu. Jos jednom , nije mali trud, svaka cast

.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

U startu sam i ja hteo da napravim bravice, doduše od aluminijuma. Čak sam razradio neke skice ali sam odustao zbog vremena izrade kada sam našao ove od INOX-a. Doduše nisam imao opipljiv primer sem fotografija na sajtovima. Sada kada imam ove ne bi mi bio problem da razradim isti princip uz neke modifikacije.

Što se tiče nosača, mislim da bi se osnovna ploča mogla montirati na bilo koji motor uz prilagođavanje držača. Naravno ovaj je rađen specijalno za KTM pa ne bi baš stajao na drugim brendovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

Evo još malo slobodnog vremena u doba Korone utrošeno je na doterivanje KTM -a.

Za malo kraće vožnje uz silaske sa asfalta, bisage će biti korisnine od kofera.

 

20200408_162200_copy_800x600.jpg.760a4f745c21d7982ca8561ee181c530.jpg

 

20200408_175659_copy_800x600.jpg.ace665b208f594bbe0d694342d1ac235.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Detalji su ono što izdvaja dobar od perfektnog posla, svaka čast za pronalazak kopči za bisage u odgovarajućoj boji. O izradi bisaga (kao i kofera ranije) ne vredi trošiti reči, fotke sve govore.

:care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

Boja kopči je jedino na šta nisam zadovoljan, malo je svetlija od orginalne.

 

20200408_190139_copy_600x800.thumb.jpg.a1244835a1d8b2f85842366032049d77.jpg

 

Inače kopče su moj izum i nadam se da sam pogodio dizajn. Što se tiče funkcije, zadovoljan sam mada će tek na testiranje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Jaaaako dobro sve priloženo.
Samo ja na moje kreacije nikad ne bih stavljao tuđi brend.
Kreiraj svoj i stavljaj ga di god ima mista za isti.



Vozim motor, nisam bajker.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

       Imaš pravo, razmišljao sam o tome. Ovde sam koristio KTM jer sam sve pravio namenski za ovaj motor iz čiste ljubavi bez komercijalnih ambicija. Svuda sam uz KTM stavio i svoj logo a negde i pun naziv ZERO CORD. Sve što prodajem radim isključivo pod svojim brendom ali to nema veze sa ovim proizvodima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja