Jump to content

Moto Zajednica

4. Moto GP, Jerez de la frontera, Španija 2019

Recommended Posts

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Tako je Jovane, to ja svo vreme apostrofiram. Ne bih se složio Ares sa tobom da mu fali glad za pobedama, ali definitivno ima manjak samopouzdanja kako kolega Gixxer kaže. I to samopouzdanja u svoju vožnju koja je inače jedna od najstabilnija i sa možda najmanje incidenata. (Pričam o Lorencu od 2010. pa na ovamo).

Kako i ne bi kad je imao nekoliko teških padova u poslednjih desetak trka, mislim da toliko nije ukupno vezao u poslednjih 5-6 godina. Treba malo da vremena da prođe, da se "sastavi" sa Hondom, da dobije samopouzdanje i vratiće se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
pre 4 minuta, ARES je napisao:

Koliko je dvojcu iz Petronasa bilo potrebno...

Pa dobro, nije baš relevantno poređenje. Mlad i mlađi (ajd dobro Morbideli nije previše mlad, mislim da je svega 1 god mlađi od Markeza), obojica tek krče svoj put, nemaju šta da izgube, pored toga ovaj mali ima i Forkadu, imaju bogat tim... hoće se reći nema te vrste hendikepa.

 

Poenta je: mnogo je lakše jurišati prvi put uz brdo, nego najmanje treći. U svakom smislu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ovako...idemo redom.

Kada su svojevremeno krivini u Jerezu dali ime po JL-u, priznajem da nisam baš mogao da razumem takav gest...obzirom da je čovek još "živ" u takmičarskom smislu (bio tada mnogo više nego ovih dana).

Danas, tačnije pre neki dan, kada su to isto učinili u čast Danija Pedrose imadoh potpuno drugačije osećanje. Možda baš zbog toga što je "dečko" okačio kacigu o klin u pomenutom takmičarskom smislu, pa mi jedan ovakav čin deluje nekako prirodnije...mislim kao neka zahvalnost za minuli rad. 

Neću da kažem da to Lorenzo nije zaslužio, ali je možda moglo malo da se sačeka.

Moto3 je bio klasično interesantan...meni pogotovo zbog Suzukija. Naravno ne motocikla, već vozača. Retki su danas sinovi zemlje izlazećeg sunca koji svojom bravurom na dva točka skreću pažnju na sebe. Iskreno se nadam da će možda jednog dana, da bude deo tima čije ime nosi. 

Moto2 prvi put gledah...i deluje mi sjajno. Mislim na ovu konfiguraciju Triumph...ovo, ono. Jel' mašina, jel' su labudovi...uglavnom to sve nekako tečno deluje. Da ne komplikujem, nisam baš tehno-informatički obavešten...potražiću lEteraturu, ne bih li se u tem smislu obrazovao. Plus za brak moto2+Triumph

MotoGP...

Hm...

Bedak za Quarta, plus za Rinsa...minus za sve "oldtajmere" bilo koje sexualne orijentacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

@pronto reci šta te interesuje oko Moto2, taman da napravim detaljniji tekst.

 

Do tad imamo samo ovo:

 

 

Triumph-Moto2.jpg
BJBIKERS.COM

Ove godine u Moto2 šampionatu dogodiće se drastične promene. Sve motocikle na startnoj postavi pogoniće novi Triumphov agregat umesto dosadašnjeg Hondinog

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

A i bilo bi lepo izbeći tu standardnu zamku. Dvojac iz Petronasa je uradio šta? Osvojio pol poziciju i drugo mesto?

 

Dosta ljudi na ovom forumu je sklon da kuje u zvezde svakoga ko u nekom trenutku bljesne. Ne tvrdim da će biti tako, ali možda do kraja sezone dvojac iz Petronasa ništa značajno ne uradi.  Po meni jedini od mlađih vozača koji je pokazao konstantnost i iz ove perspektive se može ozbiljnije računati na njega je Aleks Rins i to ne gledajući samo ovu sezonu. Svi ostali treba još dosta toga da pokažu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Pri čemu je taj mladi Rins tek 2 godine mlađi od Markeza... čoveka koji ima 7 gp titula (5 "velikih") :)

 

Ne kažem da Rins nije mlad, samo se još jednom podsećam kakvoj istoriji u nastajanju prisustvujemo... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Jorge ima nama poznat mentalitet, mozda mu je djed odavde..

inat + psiho :)

On jasno govori sta mu smeta(oko ulaska u krivinu) i pretpostavlja sta honda treba da uradi..cak pominje i ram da diraju ako treba...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi
pre 2 minuta, severian je napisao:

Pri čemu je taj mladi Rins tek 2 godine mlađi od Markeza... čoveka koji ima 7 gp titula :)

 

Ne kažem da Rins nije mlad, samo se još jednom podsećam kakvoj istoriji u nastajanju prisustvujemo... 

Prvenstveno sam mislio na staž u najjačoj klasi. Markez ima priliku postavi neke rekorde koje će i matematički biti veoma teško stići.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

I spremili su ram koji će sutra testirati. Doduše, aluminijumski ram obložen karbonom koji bi trebalo da pruži u isto vreme i krutost i fleksibilnost. 

 

Plus eksperimentišu sa kvačilom i elektronikom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Mislim da ćemo već sutra videti da li je 99 u emotivnoj dolji ili će da grize. 

 

Prvenstveno mislim na testni plan / broj krogova koje će da ispraši..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Petronas sam spomenuo privikavanja radi, da pol poziciju od koje je Lorenco udaljen mnogo a pricali smo kako su yamahe lose, ako mu treba godinu dana da se privikne onda po meni tu ne stima nesto.

Kada spomenem Lorenco pricam o vozacu koji po meni mora da bude u prva 3, sve ispod toga je neuspeh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova
pre 14 minuta, Robin Hood je napisao:

A i bilo bi lepo izbeći tu standardnu zamku. Dvojac iz Petronasa je uradio šta? Osvojio pol poziciju i drugo mesto?

 

Dosta ljudi na ovom forumu je sklon da kuje u zvezde svakoga ko u nekom trenutku bljesne. Ne tvrdim da će biti tako, ali možda do kraja sezone dvojac iz Petronasa ništa značajno ne uradi.  Po meni jedini od mlađih vozača koji je pokazao konstantnost i iz ove perspektive se može ozbiljnije računati na njega je Aleks Rins i to ne gledajući samo ovu sezonu. Svi ostali treba još dosta toga da pokažu.

Ovde se slazem milion posto sa tobom. Samo ja to isto mislim i za Rinsa :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova
pre 3 minuta, dvlns je napisao:

On ako me secanje sluzi ne vozi puno krugova na testovima

Direktno je izjavio da mu treba praksa i km. Videćemo.

 

Mislim da 99 sa svojim stilom vožnje nema šanse da se brzo privikava. Njemu je samopouzdanje jako, jako bitno. A to direktno zavisi od osećaja na motoru. Dok se ne oseti komforno, nema mnogo priče o uspehu. Zato nikada nije zaista dobro vozio po mokrom... Prosto ne može da upije preveliki broj promenjivih i ispegla ih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Da, ali Rins i suzuki su ove sezone pokazali malo vise od jednog bljeska, covek ima 1 bod, da 1 bod manje od MM-a u generalnom plasmanu, a u ovoj fazi sampionata, to vec dosta govori o timu i njegovoj voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

@dvlns

Pa vidi, možemo da pričamo šta god hoćemo ali Rins je drugi na tabeli sa jednom pobedom i jednim drugim mestom. Prošle sezone je imao 5 podijuma, nisu to ala "pala kiša pa me usralo" rezultati.

U Americi je u direktnom duelu pokazao Rosiju kako stoje stvari. Ne bih ja to potcenjivao.

 

A što se tiče Lorenca, ja u njega uopšte ne sumnjam. Tip je zaista spartanac, glava dole i samo rad. Retko predan sportista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Ma jasno je da MM trenutno nema ozbiljnog rivala koji bi ga ugrozio, ali hocu da kazem da Rins ima konstantnost (iako je proslo 4 trke, vidi se da je dobar), dok su ove 2 jamahe tek na redu da se dokazu, ja se slazem sa Robinom, male su sanse da ce nesto da pokazu i ubuduce. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova

Ja teska srca moram da priznam da ne za sada jedino Dezmo pokazao da moze da izadje iz duela sa Markezom kao pobednik. I naravno Rosi koji ga je slao na asfalt u Argentini i na Tajlandu i koii je u Asenu preko njive pobedio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

@milomir22

E tu se već ne slažem sa vama dvojicom. 

 

Bogat tim, fabrički motori, odličan inženjer, dovoljan budžet za prateću ekipu, gladni vozači... Meni ne deluje da im je domet samo bljesak. Videćemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5728 postova
pre 2 minuta, severian je napisao:

Ti si zaboravio šta je Rins u stanju da uradi na stazi?

 

Ne bih računao na to da nije dovoljno "lud" za te duele...

Nisam zaboravio, moze da se ukljuci u trku za pobedu kad je iberrundovan :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja