Jump to content

Moto Zajednica

4. Moto GP, Jerez de la frontera, Španija 2019

Recommended Posts

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ja mislim da je Jamaha odličan motor, pogotovo ove sezone. Pa sunce mu poljubim, više od jednom su Jamahini vozači pokazali da motor može da se potera kako treba! Vinjales imao jedno prvo i jedno drugo mesto u kvalifikacijama, Rosi drugo, ovaj mali danas prvo mesto i rekord staze. Znači da može! To gde su u trkama, znači da ONI ne mogu, ne motor. Pustite više motor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Šteta što Zarko nije u Petronasu ili U Yamahi. Tu bi letelo perje.

 

Petronas je ozbiljna firma i verovatno najača sa lovom u Moto GPu. Nije ništa čudno da njihovi motori idu bolje od Yamahe. Verovatno su navatali neke "anonymous" hakere :vlajko:.

Biće opet isto. Mark, Dovi, Danilo će biti vodeći posle dva tri kruga. lorenco će se uključitipri kraju za podijum... več viđeno...ništa novo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950
Pre 8 sati, Robin Hood je napisao:

Ja mislim da je Jamaha odličan motor, pogotovo ove sezone. Pa sunce mu poljubim, više od jednom su Jamahini vozači pokazali da motor može da se potera kako treba! Vinjales imao jedno prvo i jedno drugo mesto u kvalifikacijama, Rosi drugo, ovaj mali danas prvo mesto i rekord staze. Znači da može! To gde su u trkama, znači da ONI ne mogu, ne motor. Pustite više motor.

Ako bi bio (pričam u trećem licu) prosečan povremeni gledalac MotoGP događaja verujem da bi i poverovao u priču ne valja M1 motor a mislim da se ta čitava priča pravi usled prevelikih nerealnih očekivanja VR iako on ima jako dobre partije. Tokom 2018 videlo se iz aviona da nije do motora jer su iz trke u trku imali uspone i padove u rezultatima od podijuma do mesta 5-10, znači nije motor.

Posebno je zbunjujuće za prosečnog gledaoca ono izvinjenje japanaca iz Yamahe Linu Jarvisu i vozačima što nemaju kompetitivan motor !

Pa čak i da je tako ja to nikada nisam video do sada, sa tom izjavom sami su sebe markirali u negativnom aspektu.

 

Šta je sada, sada je motor dobar ali nešto drugo nije? Priče sa prosečnog/povremenog gledaoca...ko želi neka sluša i neka priča danas jedno, sutra drugo.

Nije Yamaha jedini motor na gridu, malo manje se njima treba baviti a oni neka rade svoj posao za šta su plaćeni.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
5 hours ago, abarth_maniac said:

A to izvinjenje je jedna takva fama i blamaza bila

Severno Korejskog kvaliteta! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

Nisam mehanicar ali evidentno je da Yamaha jedina ima nekakav problem sa gumama od kako je "zajednicka" elektronika. Da li famozni krosplejn zahteveva ipak da oni sami budze elektroniku kako bi regulisali gume ili sta ja ne znam.

 

Zakljucak ne izvodim samo iz kuknjave 46 i 12 vec i iz cinjenice da veoma retko svi vozaci Jamahe imaju istu ili slicnu strategiju sa gumama. Kod Honde se vec zna svi napred tvrdu, kod Dukatija svi na mekse varijante ovde je Zarko prosle godine vozao meke ova dvojica srednje ili tvrde...

 

Mozda sam i odvalio ali tako nekako mi se cini. Da taj krosplejn i dalje valja neko bi ga jos negde ubacio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5733 postova

Zapravo guraju stalno iste parametre u jednacinu i nadaju se da ce dobiti drugaciji rezultata. Parametri su Dzarvis, Rosi, motor... i gle cuda rezultat je isti 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Gledao u menjač, nije video nizbrdicu. 

Možda će morati na rezervnom motoru na trku. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950
pre 12 minuta, severian je napisao:

Vidim da je bio prvi na WUP, je l' to zamenio motor? (vidim na klipu da je podigao ovaj prevrnuti i nastavio)

Bio je na ulasku u Box, ušao u box i zamenio motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
[mention=41826]rastkojokic[/mention] zaboravio sam koje je ono vreme Vugrinec pravio na Herezu


1:45 na civilnoj Yamahi sa trkackim zadnjim vesanjem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja