Jump to content

Moto Zajednica

Kazna za prolazak na zuto snimljeno saobracajnom kamerom? Ali kao pustili me.

Recommended Posts

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR-7s

Pozdrav i Hristos Voskrese svima koji obelezavaju i slave.

Zamolio bih kolege da mi pojasne zaustavljanje saobracajne policije koje definitivno nisam ukapirao.

 

Naime sinoc posto sam ubacio klincice da lalkaju i prosetao kera otisao sam na kracu voznju do Ralje i nazad do 61. Bloka. Malo da opustim glavu a posto danas ne radim nisam morao rano da ustanem.

 

U povratku oko 1:30 zaustavi me policajac posle raskrsnice Bulevara Oslobodjenja i Bastivanske.

Kaze prosao si na zuto. Ja mu odgovorim da je bilo zeleno. On kaze sad cemo da ti pokazemo sliku sa kamere da je bilo zuto a to ti dodje kao crveno.

 

Da Vas ne davim dalje posle obimnog usputnig ispitivanja sta radim u zivotu zove me njegov kolega iz kola. Pitao me je koja mi je adresa da znaju gde da oni potvrde gde da salju kaznu i dalje kaze, ne radi nam internet ali sigurno te je slikala. Jel vozis auto? Pa sad ce da ti uzmu dozvolu i za B i da platis paprenu kaznu.

 

Precutim ja sve to i onaj iza kaze ma pusti ga dobar je decko. Posle pa minuta vrlo cudne atmosfere oni mi vrate dokumenta.

E sad oni su kao zvali da ne pustaju sliku i ucinili mi veliku uslugu.

 

E sad pitanja za kolege?

-Sta se desava sa famozne 32 kamere sto nisu po Beogradu a kao sluze za nadgledanje saobracaja?

- Postoji li tu stvarno kamera za crveno?

- Koja je pravno gledano razlika za zuto i crveno?

- I cuveno pitanje koje mi nije i dalje jasno. Ako ne popises zapisnik za bilo koji prekrsaj jer se ne slazes koja su njihova ovlscenja da kasnije uz kaficu ti dodele si si ti to ucinio?

 

Izvinjavam se na obinom pisanju ali mislim da su malko hteli da zarade na meni pa im nije uspelo ali su mi uzeli dokumenta a to ne volem.

Mozda se jos koji kolega nadje u slicnoj situaciji pa bolje da prozborimo koju o prezivljavanju policajaca u regionu, posto me prvi policajac zaustavio na Avali da pita da li je sve ispravno na motoru? I posle par minuta mi nevoljno vratio dokumenta

 

Unapred hvala na odgovorima i molim admine da mi tutnu temu di treba ako sam omasio podsekciju.

 

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ja imam zato svoju kameru pa mogu da me povuku za onu stvar. Mislim da sam bezbroj puta napisao da je to bila jedna od najpametnijih i korisnijih investicija. Pozdrav

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR-7s

Definitvno je na listi za kupovinu i zbog voznje i zbog usputnog zezanja tokom odmora.
Ubedjen sam ja da sam prosao na zuto ali mislim da tu nema zvanicne kamere ali mozda su postavili ovu sto kao snima saobracaj a salju kazne.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

meni lici na to, aj na blef da uzmemo za dorucak, no kad su vidilii  da se ne vatas za novcanik "pusti decka, vidis da je dobar momak"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova



A žuto je žuto i nikako ne može biti "kao crveno" kao što oni kažu...


Извини, није нека разлика. Ако постоји трепћуће зелено(требало би да су сви семафори код нас тако подешени), онда је пролазак на жуто као на црвено.

Али, ако зелено не трепне, већ се одмах пали жуто, у том случају важи оно из старог закона да се зауставиш само ако је безбедно.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR-7s

Meni je bilo sumnjivo od starta ako me je uskljockala kamera sta ce oni tu, ali su mi dve stvari odma prosle kroz glavu. Da nisu stvarno pustili te nove kamere sto su nikle svuda i da mi ne napakuju nesto kad vrse "obracun" na kraju smene pa dodaju da nisam hteo da popisem zapisnik i eto igranke...


Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR-7s





Извини, није нека разлика. Ако постоји трепћуће зелено(требало би да су сви семафори код нас тако подешени), онда је пролазак на жуто као на црвено.

Али, ако зелено не трепне, већ се одмах пали жуто, у том случају важи оно из старог закона да се зауставиш само ако је безбедно.
E to me je zanimalo sto se tice zutog i crvenog. Ne secam se da li je treptalo zeleno ili se odmah upalilo zuto

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Ma fora... Ako slika kamera, nema sta da ti pisu i oni kaznu.

A meni i dalje nije jasno zasto u 2 nocu (i jos vikend) rade semafori....

 

Zubo, ima jos dosta semafora koje pale odmah zuto

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR-7s

Hvala @Zubo87, pitao me je on zasto nisam stao a meni negde bilo u glavi da ako ne mozes bezbedno da se zaustavis da mizes da prodjes na zuto pa sam mu odgovorio da zbog rose ili ti vlaznog druma posle kise nisam hteo rizikujem da ne proklizam.
Cisto ako budu pisali nekii zvestaj da sam prosao kroz zuto/crvenoda ne bude da nisam rekao.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Kako je meni jedan policajac objašnjavao moraju postojati najmanje tri slike,ulazak u raskrsnicu pa situacija u raskrsnici i izlazak da bi se moglo zaključiti tačno šta se desilo. To sam saznao nakon što su mojoj ženi tako uzeli pare na osnovu slike koju je jedan policajac poslao drugom preko vibera i naravno pretili joj oduzimanjem vozačke. Malo sam se raspitao pa sam dobio objašnjenje i naravno potvrdu da je moja žena njih bez razloga častila.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 2 sati, knez.mladja je napisao:

prezivljavanju

Kako ovo lepo zvuci kao da su fini i dobri i kulturni.pa treba da ih sazaljevam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR-7s
Kako je meni jedan policajac objašnjavao moraju postojati najmanje tri slike,ulazak u raskrsnicu pa situacija u raskrsnici i izlazak da bi se moglo zaključiti tačno šta se desilo. To sam saznao nakon što su mojoj ženi tako uzeli pare na osnovu slike koju je jedan policajac poslao drugom preko vibera i naravno pretili joj oduzimanjem vozačke. Malo sam se raspitao pa sam dobio objašnjenje i naravno potvrdu da je moja žena njih bez razloga častila.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Zvuci nerealno ali ovde je sve moguce, meni sada prolazi kroz glavu da su meni hteli tako nesto da napakuju jer mi je vise puta pretio da oduzimanjem dozvole a. Kao ne radi net pa ne migu da im posalju sliku. Hmmm drugarski platis pa kao obrisu... Vrlo napredno.. A onda drugarski obrisu jer je neko dobar... Carevi

Jel ima neko da zivi u blizini. Interesuju me da li uopste i ima na raskrnici bilo kakva kamera ili kao iz blokova si, nema ovaj pojma di je kamera.

A posle mi je gledao motor, sve sam cekao jos i na tehnicki da me posalje. Strom spreman za trail. Pored skid plate-a od@djolji - a, Sebinih crash bar-ova,@Arakis - ovih dodatnih svetala, do fork brace-a. Sve je rucno radjeno. On je sve uredno pregledao a ja uredno cutao

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR-7s

@ivica 744 lose sam se izrazio.

Mislio sam da prozborimo kako preziveti zaustavljanja domisljatih policajaca u regionu i njihove pokusaje za otimanje para. Jos ako krenu da nas jebu za tehnicki bice ludlo mozga.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere
6 hours ago, knez.mladja said:

Zvuci nerealno ali ovde je sve moguce, meni sada prolazi kroz glavu da su meni hteli tako nesto da napakuju jer mi je vise puta pretio da oduzimanjem dozvole a. Kao ne radi net pa ne migu da im posalju sliku. Hmmm drugarski platis pa kao obrisu... Vrlo napredno..emoji23.png A onda drugarski obrisu jer je neko dobar... Careviemoji1787.png

Jel ima neko da zivi u blizini. Interesuju me da li uopste i ima na raskrnici bilo kakva kamera ili kao iz blokova si, nema ovaj pojma di je kamera.

A posle mi je gledao motor, sve sam cekao jos i na tehnicki da me posalje. Strom spreman za trail. Pored skid plate-a od@djolji - a, Sebinih crash bar-ova,@Arakis - ovih dodatnih svetala, do fork brace-a. Sve je rucno radjeno. On je sve uredno pregledao a ja uredno cutao emoji16.png

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 

Druze, ako je to ona raskrsnica gde tramvajske sine seku Avalski drum, tu nema nikakave kamere.

Zivim vec 30 godina tu u kraju i svaki dan se tu ukljucujem na Avalac, pre je bila jedna stara kockasta ali je odavno nema vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Hajd i ja da napisem, svoje iskustvo. Pre vise godina me zaustavi saobracajac, bio sam u autu, ispred Gazele kod Beogume i posalje na vandredni tehnicki. Ustanove oni tamo nejadnaku silu radne i parkirne kocnice a ja kao dete, mislio znam sve, da to tako i treba da bude, lepo to i potpisem. Prodje malo vise od godine i u pola 6 ujutru me u stanu u bloku uhapse, privedu, zatvore u podrum na 6sati, onda maricom u sud na B.Brdu. Tamo po zapisniku, sudski pozivar je dao izjavu, da je moj stan izdat nekome sa imenom i prezimenom a tada nas troje na toj adresi i tu sam i uhapsen. Zapisnik falsifikovan dotato jos 10 rececenica o raznim neispravnostima. Sve to sudija ne uvazi, rebne me 50e i kaze vozi odavde. U konsultaciji sa advokatom sam mogao da oborim presudu i naplatim protiv pravno zadrzavanje 6sati. Posto je dan robije 20e izracunajte sami da li se isplati ici na sud mozda i godinu dve za dusevnu bol i kaznu od 50e. Meni nije palo na pamet. Dozvolu mi nisu uzeli, nije bilo bodova, tako da sam precutao. Mozda je i moglo drugacije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Uh kako si objasnio ništa te ja nisam povatao...Šta "sudija ne uvaži" i za šta te kaznio? A ni ovo ne shvatam " da li se isplati ici na sud mozda i godinu dve za dusevnu bol i kaznu od 50e. "

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ovde je dan zatvora 1000 din,a koliko znam na zuto svetvo se moze proci ako je zaustavljanje nebezbedno,ALI ako prodjes na zuto a napravis neko sranje,bices odgovoran kao da si prosao na crveno.Sto se policije tice,oni neka rade svoj posao a ja cu svoj,pare im NE DAM.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR
Pre sat vremena, Interceptor BP je napisao:

Uh kako si objasnio ništa te ja nisam povatao...Šta "sudija ne uvaži" i za šta te kaznio? A ni ovo ne shvatam " da li se isplati ici na sud mozda i godinu dve za dusevnu bol i kaznu od 50e. "

Sudija nije uvazio moje konstatacije da imam kod kuce zapisnik sa tog tehnickog i da stan nije izdat nikada nikome vec 30g. Kao to nije predmet ove rasprave, minimalna kazna za tehnicku neispravnost je ta, plati, a za to tvoje ih tuzi. A za ovo drugo advokat mi je rekao da cu morati na sud par puta, da gubim vreme i novac, cak i kada mi nadoknade troskove to ce biti besmisleno, naravno njegove troskove ce oni platiti. Advokat je prijatelj. Jel sada jasnije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja