Jump to content

Moto Zajednica

Zamena rashladne tecnosti

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Vladicin Han
  • Motocikl: Suzuki gsxr

Drugari ko sto i naslov kaze hocu da zamenim antifriz. Trazio sam slicne teme na forumu al nisam naso. E sad da ne bi kopao po netu da trazim koji antifriz sipati u gsxr-a k1 750 bio bih veoma zahvalan ako mi neko od vas kaze sta sipati kako ispustiti stari sntifriz da li isprati destilisanom vodom hladnjak kolko posto antifriza a kolko vode i kako zameniti antifriz a da ne dodje do stvaranja vazdusnog cepa u sistemu. Hvala unapred drugari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ako si pročitao ono tamo navedeno, da dodam i ja nešto. Najbitnije je da sipaš što je napisano. G11 ili G12. Razmera je ok 50/50 ako ti zimi stoji motor napolju ispod cirade ili gde nema nikakvog grejanja. Ukoliko stoji u toploj garaži, tipa 10 stepeni +, možeš ga dodatno razblažiti ali nemoj sada 2 litre vode i pola litre antifriza ... I to bi bilo to. Ono što se tamo u temi raspravljaju ovaj onaj pa plate antifriz 3000 litar, njihov problem i to su bačene pare. Svaki se svodi na isto, a najbitnije je da dobro ozračiš sistem po sipanju novog. Postoji u servisnom uputstvu gde se ozračuje. Ispiranje možeš i običnom vodom... Neće da mu ništa škodi...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Vladicin Han
  • Motocikl: Suzuki gsxr

To stef ja i u auto sipam g12 tako da to je to. Sto se tice sipanja nekog skupog antifriza nisam ni planirao da bacam pare bez veze samo mi je bitno da nadjem gde se ozracuje sistem  naci cu valjda u service manuel za k1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Paaa onako default je da ozracis na hladnjaku valjda, skines cep i dodas sta fali?

 

Ali procedura je valjda da sipas tecnost posto si zatvorio dole cep za odlivanje, mrdas motor levo desno, pritiskas creva da poteras vazduh gore,  dolijes i onda zatvoris cep hladnjaka. Zatim upalis i pustis da radi i ugreje masinu, eventualno mrdas motor levo dasno, ugasis i onda opet otvoris cep hladnjaka kad se malo prohladi da se ne povredis, i dolijes...

(Kad bude hladan posle, dolijes u prelivnu posudu do izmedju min i max)

 

Ispravite me ako sam nesto propustio!

 

Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Vladicin Han
  • Motocikl: Suzuki gsxr

Pa i ja mislim da je tako posto sam gledao po netu i ne mogu da nadjem da postoji poseban sraf kojim se izbacuje vazduh iz sistema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja