Jump to content

Moto Zajednica

R45 Sevis + dobra kupovina ili ne

Recommended Posts

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV

Drugari ovako....

 

Veoma sam blizu da kupim BMW R45. Ovaj motor mi se izuzetno svidja i meni je lep u originalnom stanju ali je skroz ok i kao Caffe Racer gde je konverzija poprilicno lagana (skoro sve je na srafove).

 

Trenutno imam Piaggio Bevrly 250 koji prodajem. Moj motor je kao casa i presao je 14.000km....

 

Ono sto mene kopka je sledece....da li uposte ulaziti u nabavku 40god starog motora i ko ga moze servisirati.

 

Inace s obzirom da sam porodican covek, nisam nesto mnogo zainteresovan za ture motorom vec bi za koristio za gradsko-prigradske varijante a godisnje predjem max 3.000km (i to je upitno). Motor uglavnom koristim da idem na posao i ponekad se vozikam uvece (zato mi treba dobar motor na kome cu uzivati).

 

Na forumu sam video na nema bas mnogo mehanicara za te stare masine, a ja nisam mehanicar i da budem iskren osim onih osnovnih stvari ne bih bio zaniteresovan za ozbiljne mehanicarske poduhvate.

 

Tako da bi mi trebala pomoc da li postoji mehanicar koji bi mogao da pregleda motor i da mi da svoj sud. Uslugu cu naravno platiti, bolje mi je da platim sad nego da se zeznem naknadno kada  vec pazarim motorcikl.

 

Takodje, da li pistoji mehanicar koji bi motor servisirao ako ga kupim...odmah bih uradio ceo servis (sve sto je potrebno) da bi motor bio spreman za sezonu...

 

BTW ovo je masina koju zelim da kupim....decko je vrlo korektan, poslao mi je slike dok je radio na motoru tako da sam stekao veoma pozitivan utisak....pa ako znate o cemu de radi dobro bi mi doslo i vase ohrabrenje...

 

 

235c4c6e30ce-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

BMW R45, 1979. godište, Oldtimer, vozilo prešlo 7500 km, Aranđelovac. Cena 3.000...

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Ako je odradjen lepo, ovo je super prilika. Cenovno korektno vrlo. Ima ovde na forumu ljudi koji ih znaju jako dobro, servisiranje je lako, postoji knjiga, manual, sve se da lako odraditi. Za to be brini, i delova ima, na kraju, BMW ih jos uvek isporucuje na zahtev. 

Na kraju, moj stav, ne mora biti ispravan... steta je ovakav motor preradjivati u nesto... a i sada nece biti lako registrovati prepravke, bar tako kazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Prijatelju molim te da me ne shvatis pogresno sto cu napisati.Ne pricam napamet i ne ono sto sam cuo ..rekli mi..itd...uvek iz licnog iskustva pricam i pisem..Taj model je tesko djubre...pregrejavao se i imao dosta problema  sa pozdizacima ventila...fabricki propust.Uz to je lencuga za sve pare  brdo  vidi pre tebe i kada je bio NOV iZ PRODAVNICE. Ljubitelji tog brenda nikada nisu prihvatili (ja licno nisam fan BMW-a):)

A zatim imas jedan jako gadan veliki problem....registracija....Naime ako ga zelis preradjivati u nesto veruj , neces proci tehnicki pod uslovima koji su sada prema BLESAVOM ZAKONU.

Samim time uzalud bacen novac i na motor i na sredjivanje-prepravljanje

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV

@srbenda...hvala na iskrenom misljenju...

 

Sto se brzine tice...to mi ne predstavlja nikakav problem...iskreno ni sad ne vozim vise od 80km/h...stvarno nemam tu potrebu...

 

I ja sam razmisljao u pravcu da bih mozda uzem R45 ali samo ako je motor besprekoran jer stvarno nemam nameru da ga popravljam i jebavam se sa karburatorima, ventilima itd ....

 

Cudno mi je da nije dobra masina, svi koje sam pitao kazu bas da je mazga ali da nije bas brz motor 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV

Odustao od kupovine..

 

Prelazim na jedan "predivan" motor F650CS....

 

Ako znate nekog ko prodaje mozete me kontaktirati 060/3093-596

 

Mozete zatvoriti temu a ja otvaram novu na KUPUJEM...

 

Pozz i hvala na savetima....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Grasko.car:care: , Ljubitelji bmw-a ce ti reci da to i nije bmw. 

Ako smem reci, meni licno se jedino taj model ne svidja, estetski mi je smesan.

Nisam vozio ali ako je kao i predhodnik F, ....  jako lagan za voznju, udoban na nasim  putevima, neravnine i kaldrmu super "guta",povozan,ok za odrzavanje ali kao sto smatram da je masina pouzdana tako mislim da i nije za krstarenje koje vama treba, prosto trazi vece obrtaje da bi bio miran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Izgled ne komentarisem. Motor je super, trosi 3,5 lit. 

Po meni je bolja kupovina f 650 gs

Bolje ogibljenje,

Udobniji

Moze malo i van asfalta

lakse se prodaje od CSa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV

Dugo sam se dvoumio izmedju GS i CS....

 

CS ti se ili svidja na prvi pogled ili ti je odvratan....meni se uvek svidjao...cak i ona rupa umesto rezervoara za gorivo, ali ukusi su razliciti a CS je definitivno nasao svoke mesto medju kupcima....meni se recimo jako svidja to sto ima kais jer nemam potrebe da podmazujem lanac...

 

Mislim da je CS dobar odnos cena-kvalitet-upotrebljivost....

 

Za klasican urbane commuting najbolji je skuter ali ja vozim Beverly vec 7god i da budem iskren dosadio mi je....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja