Jump to content

Moto Zajednica

Sta je najbolje Kupiti za 3000 evra

Recommended Posts

  • TarikNP, 56 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Honda Magna vf750c rc43

Sta mislite o toj Honda Magna sto sam planiro??? msm nemam predstavu kolikav je to motor ovako na slike mi ne izgleda velik  e sad ja sam visok oko 190cm dali to meni pashe??? mada savage mi je extra  odgovarao  obarao sam ga kao super sport motor do zemlje u krivinama a i nije mi se cineo kao mali za mene.... Ova honda mi se opasno svidela ali eto strah me da ne navucem nekog  loma koji se vishe kvari nego vozi... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TarikNP, 56 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Honda Magna vf750c rc43

E Ovako Prijatelji bio sam i  gledao hondu magnu koju sam rekao da cu pogledat obratio sam paznju na shasiju i na sve ostalo verujte mi da je motor bukvalno nov servisna knjiga  allat sve bukvalno fabrichko na njemu 22100  preshla pravih  uradjen samo jedan servis  za to vreme  i to je to stanje perfekcija hvala na savetu  prezadovoljan sam sad za sad kachim slike sad josh malo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Aj sad da se podmažu sajle i poluge, zameni ulje u motoru, kočiono ulje, antifriz, svećice, provere kočnice, jedan dooobro voskiranje i uživancija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TarikNP, 56 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Honda Magna vf750c rc43

sve bih ja to da uradim

ali objasnite kako se to radi

i ja cu uraditi,servis mislim da znam

to podmazivanje sajli i menjanje kochionog ulja i kako voskiranje je u pitanju???

 

izvinite sto sve ovo pitam ali eto pitam vas jer  ja nesto znam a neshto ne za razliku od vas koji znate sve  bas kako treba

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

To voskiranje ti je najvaznije bez toga ne se kreće na put nikako . :)

Prelep motor, u zdravlju da ga voziš

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova

Ako je to motor iz Novog Pazara srecno bilo!!!! Bio sam u kontaktu s vlasnikom. Jako dobar lik a motor je skoro nov !

22000 km je skorro pa nista .Tu kilometrazu taj motor predje za sezonu ipo uz jedan mini servis zamene ulja. Taj problem sa blokadom je zeznut zato sto su modeli za Svajcarsko trziste ograniceni CDi-jem  iliti  komutatorom. Skupo k'o prva ljubav.  

Nista ti ne trebaju tih 88 konja. Iako je limitana snagom to je vise nego dovoljno, osim ako ne zelis da se trkas sa  R-ovima od semafora do semafora. Magna je dobra, mozda cak i odlicna ali su kocnice za taj motor slabe. Znam, iz prve ruke :) 

Vozi lagano i uzivaj. Taj motor i jeste za takav stil voznje.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Pančevo-Beograd
  • Motocikl: negde u oglasima...

Čekajte, pa zar nije član Suzuki Savage Ls650 kupio ovu Magnu proletos? Ja sad potražio na oglasima, vidim da se prodaje po znatno većoj ceni... A Dovakhiin sad piše da mu želi sreću, ako kupuje taj motor, jer zna vlasnika... Pitam jer sam zbunjen.  :stabre:
A i razočaran tržištem polovnih motora kod nas. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TarikNP, 56 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Honda Magna vf750c rc43
Pre 10 sati, B@K@ je napisao:

Čekajte, pa zar nije član Suzuki Savage Ls650 kupio ovu Magnu proletos? Ja sad potražio na oglasima, vidim da se prodaje po znatno većoj ceni... A Dovakhiin sad piše da mu želi sreću, ako kupuje taj motor, jer zna vlasnika... Pitam jer sam zbunjen.  :stabre:
A i razočaran tržištem polovnih motora kod nas. :)

Kupio i Prezadovoljan jer je motor Bukvalno Kao Nov 25000 km Na Oglasu Sam Je Postavio Cena Je Ta Sto Pise Pravo Da Ti Kazem ako ne uzmem te pare neka je meni sve jedno je nova a ipak treba da znas da ono sto je dobro ovako dobro je bas dobro skupo... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
On 22.12.2019. at 15:15, B@K@ je napisao:

Čekajte, pa zar nije član Suzuki Savage Ls650 kupio ovu Magnu proletos? Ja sad potražio na oglasima, vidim da se prodaje po znatno većoj ceni... A Dovakhiin sad piše da mu želi sreću, ako kupuje taj motor, jer zna vlasnika... Pitam jer sam zbunjen.  :stabre:
A i razočaran tržištem polovnih motora kod nas. :)

nesto tu ne stima  ,,,kolko pratim covek hoce da zaradi malo  vise ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Kupis onaj koji se tebi svidja I naravno da je odrzavan I u pristojnom stanju.
Svaki motor ima po neku manu, ali generalno ni sa jednim koji je ODRZAVAN neces pogresiti.
Za neki je nesto skuplje, nesto jeftinije, plus minus. A I ne vozimo motore da kalkulisemo odrzavanje. Vec da uzivamo I kada ga gledas dok negde u nekoj nedodjiji pravis pauzu, UZIVAS!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion
On 17.1.2020. at 19:09, demro.st je napisao:

nesto tu ne stima  ,,,kolko pratim covek hoce da zaradi malo  vise ...

3290  bila cena sad kolega trazi 3800? ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C
On 22.12.2019. at 15:15, B@K@ je napisao:

A i razočaran tržištem polovnih motora kod nas. :)

Ja pratim oglase poslednjih 25 god, nikada vece ponude nije bilo, ne znam sta konkretno trazis ili gledas ali ima od igle do lokomotive.

Nekada po novosti oglasima i halo oglasima u zimskom periodu je bilo oko 10-15 motorcikala u ponudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Pančevo-Beograd
  • Motocikl: negde u oglasima...
23 hours ago, sale z900 said:

Ja pratim oglase poslednjih 25 god, nikada vece ponude nije bilo, ne znam sta konkretno trazis ili gledas ali ima od igle do lokomotive.

Nekada po novosti oglasima i halo oglasima u zimskom periodu je bilo oko 10-15 motorcikala u ponudi.

Pa na podforumu smo za chopper i custom motocikle, na njih sam mislio. :)

Nisam ni ja tako mlad, još godinu dana do 4. banke, pratim ih i ja dosta dugo. I jeste nekad bilo samo par desetina motora u papirnim oglasima. Ali to je bilo nekada, a sad je drugo vreme, drugi mediji.
Evo ja se u poslednjih par godina lomim da uzmem neki kruzer, čisto da imam za nedeljom do crkve :D da me mine dečačka želja.
Ali motori stari po 2, pa i 3 decenije drže cenu na 50% pa i više od cene novih motora.
Da tražim nekog naked-a, enduro ili čak R-a, tu bih već mogao da proberem nešto što vredi, a da nije precenjeno (što ne znači da oglasi nisu puni i precenjenih krševa), ali u ovoj kategoriji je blagi užas. Ne zato što nema neke ponude, mada je bivala i bolja, već zbog procene toga šta se prodaje.

Npr. prošle i pretprošle godine puni oglasi drag star-ova oko 2000. godišta od 650 ccm za ~3000 evra, a 1100 kao da su od zlata. Sad naleti poneki i brzo nestane, a ostali drže cenu na oko 4000+. VN 800 i 900 isto skočili za 30ak posto. O HD sportsterima i da ne pričam.
Kao vino, što stariji, to skuplji. Gledao nekog Midnight Star-a, bio oko 5K, 10ak godina star, odmah se prodao, ovako idu od 6,5K pa naviše. A na forumu video da je pre tih nešto godina jedan kolega kupio nov za 8K.

Problem je i ponuda novih, kod nas je praktično nema - ne znam što su kruzeri izopšteni sa našeg tržišta?!

Što se komentara na temu tiče, za cenu do 3K nam ostaju marauderi 800 oko 2000. godišta i virago 535-1100 iz zlatnih 90ih. Takođe, kako se neki dobar polovan motor kupi, logično je da mu naš domaćin odmah digne cenu bar 30%, ako nije grobina. Ako jeste, onda ostaje ista, a i dalje solidno jaka.

Svako ima prava da ceni svoje koliko hoće, a svako na forumu ima prava i da (pristojno) komentariše i iznese svoje mišljenje.
Na forumu sam odavno, pratim i čitam neke teme sa zadovoljstvom, a skoro ništa ne komentarišem, jer nemam ličnog iskustva s motorima, ali su me oduvek privlačili, pa voajerišem. :)

Sa nekim kolegama sam i preko privatnih poruka komunicirao u vezi sa nekim stvarima, ponešto i kupovao (ne motore, to nikako da prelomim :D) i uglavnom sam zadovoljan prijateljskom komunikacijom i odnosom.

Ja ne sumnjam da je kolega zadovoljan kupljenim, ali da cena automatski skoči 20-30% za stariji motor, to me je malo zateklo, no to mogu da skapiram - našao čovek motor kojim je zadovoljan, stavio u oglase sa većom cenom čisto ako neko hoće, jer se inače od njega ne bi rastajao. Ako je tako.
Više mi je čudno bilo to hvaljenje motora od strane drugog kolege, što se po priči nije uklapalo ostalim okolnostima. No nebitno, ovo nije oglas, nisam to ni komentarisao, nego je tema o kupovini kruzera za oko 3000 evra, što se poklapa sa mojim interesovanjem, pa sam zato sebi dao tu slobodu da prokomentarišem.

Izvinjavam se na dužem postu, ponela me dupla kafa. :na_glavi:

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja