Jump to content

Moto Zajednica

knic-guberevac

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jao čoveče ne verujem, oko 16:30 sa porodicom sam prošao pored nemilog događaja. Videh Afriku na asfaltu, videh i ostecenje na automobilu, kroz glavu mi prođe da nije strašno, nema većih oštećenja na oba vozila. Mislio sam da je kolega Ok prošao, tuga šta reći :'(

 

Inače, rekao bi da je kolegi oduzeta pprednost.....klasično "nisam te video" :grr:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Strasno! I sam podatak da je u Srbiji  45 puta veci rizik pogibije na motoru nego u Evropi,govori mnogo toga.

Srbija je zlo mesto za motocikliste,na zalost! Laka mu zemlja,kakva tuga za njegove najblize.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
1 hour ago, nenada said:

Strasno! I sam podatak da je u Srbiji  45 puta veci rizik pogibije na motoru nego u Evropi,govori mnogo toga.

Srbija je zlo mesto za motocikliste,na zalost! Laka mu zemlja,kakva tuga za njegove najblize.

Može neki izvor informacije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65
16 minutes ago, Singularitet said:

Može neki izvor informacije?

Pardon,zapravo u Srbiji je 45 puta veci rizik da motociklisti poginu u nesreci nego ostali ucesnici u sao bracaju,podatak iz 2011.Takodje i podatak u poredjenju sa Italijom,25 puta je veca mogucnost stradanja motociklista  u Srbiji nego kod njih.To su vec sada  stari podaci,sada je jos gore,rekao bih.

2082956_Motociklisti-t2.jpg
WWW.RTS.RS

Prevelika brzina i nasilnička vožnja najčešći su uzroci zbog kojih u saobraćaju nastradaju motociklisti. Stručnjaci se slažu da nema osnovne obuke motorista, a ni novi Zakon o...

 

archived_310x186.jpg
WWW.NOVOSTI.RS

Godišnje u Srbiji pogine više od sto motorista, najviše mladih od 18 do 25 godina. Vozačima motora preti čak 45 puta veći rizik da poginu, od drugih

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Jedna banalna stvar, kod polaganja vozackog ispita B kategorije, koliko Vas kolega je culo od instruktora u toku obuke da obrati paznju na motocikliste? Pocevsi od toga. Cinjenica je da se u ovoj drzavi svi bave posledicom niko uzrokom, zato i ne pridajem puno paznje njihovim statistikama jer se uglavnom uzimaju podatci iz uvidjajne dokumentacije saobracajne policije a tamo se vrte tri -cetiri uzroka.Jednostavno sednes na dva tocka i ako ne pazis sam svoju glavu niko je paziti nece. Prosto niko se ne bavi obukom i edukacijom

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

A zašto bi obraćao više pažnje na jedna vozila u saobraćaju a na druga ne? Kada bi se i motori kretali potpuno u saglasnosti sa zakonom, ne bi ih ni primetio (što je opet pa dosadno, naravno). Skoro me kum pitao, kada sam mu rekao da se veoma retko, gotovo nikad, ne provlačim između automobila, zašto? Prvo, zabranjeno je i veoma kažnjivo od strane organa reda. Drugo, Nemci to i ne očekuju pa se prestrojavaju kako im odgovara, tj onako kako se očekuje od svih učesnika u saobraćaju. Znam da su navike i ustaljeno ponašanje odavno uobičajeni ali je to sve, ipak, kršenje pravila saobraćaja. Mnogo puta sam propuštao bajkere u Nemačkoj a oni ne žele da prođu. Još mi posle, kada im uslovi dozvole pa me obiđu, pokažu da nisam normalan. Možda nisam ali ih i dalje puštam.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Svi jure.,niko nepazi dovoljno. Motori se krecu brzo i prebrzo, slabo se vide mala silueta,. Automobili vozi svako zene, dedice, smotani, sporo reaguju i eto. 

I ja sam pre par dana u centru grada 4 trake semafor, u susret kolona na levo neka guzva, ja levo njihova desna traka prazna, skrecem i na pola izranja maxi skuter velikom brzinom na mene. Usro sam se dao gas i jedva mu se sklonio sa putanje. Hocu da kazem da je vozio normalno polako kroz guzvu bio bi vidjen na vreme, ovako kao metak prelazi puno metara u sekundu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 2 sati, lomitelj je napisao:

A zašto bi obraćao više pažnje na jedna vozila u saobraćaju a na druga ne? Kada bi se i motori kretali potpuno u saglasnosti sa zakonom, ne bi ih ni primetio (što je opet pa dosadno, naravno). Skoro me kum pitao, kada sam mu rekao da se veoma retko, gotovo nikad, ne provlačim između automobila, zašto? Prvo, zabranjeno je i veoma kažnjivo od strane organa reda. Drugo, Nemci to i ne očekuju pa se prestrojavaju kako im odgovara, tj onako kako se očekuje od svih učesnika u saobraćaju. Znam da su navike i ustaljeno ponašanje odavno uobičajeni ali je to sve, ipak, kršenje pravila saobraćaja. Mnogo puta sam propuštao bajkere u Nemačkoj a oni ne žele da prođu. Još mi posle, kada im uslovi dozvole pa me obiđu, pokažu da nisam normalan. Možda nisam ali ih i dalje puštam.

Ja jos nisam cuo da je neko poginuo zato sto se provlacio izmedju vozila.Pa zato i vozimo motocikle u gradovima.Ginemo zbog brzine,i nepaznje.Obostrane.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Trenutno najveci problem koji imamo mi u BG je sto su ulice iste ko i pre 30 godina a automobila ima ko da ga svaki drugi stanovnik BG-a ima. Propusna moc ulica je nikakva, a tempo zivota uzasan i svi su nervozni ko psi, od zvezdare do zemuna kolko ti treba, pre bi do Novog Sada stigao. Svi nekud zure i naravno auto ne izlece ispred jaceg, kamiona il autobusa, al zato sece motor jer je jaci. Od kad su ovi poceli ove radove i napravili jos veci kolaps koji je sad od ujutro do ponoci uopste mi se ne seda na motor.  

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Kada se u 5 popodne saobraćaj na gazeli/autoputu odvija u tempu 0-35 km/h, naravno da se provlačim. Ako može da se vozi 50, vozim i ja 50 u koloni. Kada kolona stane na semaforu, naravno da ih preskačem ako je moguće. Zdrav razum i ispravna procena situacije je presudna. Ako se već provlačiš, činiš to sa +10 do +20 km/h brže od kolone. Koncentracija na 120% a stres faktor je na maksimumu. Više se umorim za tih par minuta dok pređem gazelu nego za ceo stint na stazi.  Uz svu predostrožnost to je i dalje veoma opasna rabota. Naročito pri tim malim brzinama i kreni-stani vožnji, vozači automobila su sa 30% pažnje na saobraćaju.

Na motoru ne postoji ni klima uređaj ni polen filter. Dvotočkaši i četvorotočkaši su toliko različita vozila da su izvesna odstupanja od krutog tumačenja propisa legitimna.

 

Ali sve to nema veze sa ovom temom. Nisam poznavao Uroša, ali mi je strašno žao kada bilo ko izgubi život u saobraćaju a posebno ako je u pitanju dete ili mlađa osoba; kada je još i motociklista to me nekako i lično pogađa.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
Ja jos nisam cuo da je neko poginuo zato sto se provlacio izmedju vozila.Pa zato i vozimo motocikle u gradovima.Ginemo zbog brzine,i nepaznje.Obostrane.
Istina da nije poginuo ali je bilo povređenih. Taj isti kum sa kojim sam razgovarao je dobio vrata od taksiste koji mu je polomio prst na ruci. Nije ga oborio, sami bog zna kako, ali ga je povredio. Moje mišljenje se odnosi na poštovanje saobraćajnih propisa a provlačenje između drugih učesnika je zabranjeno. Ništa više, ništa manje.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Provlačenje nije dozvoljeno ali i jeste dozvoljeno. Pre 10 tak dana je bila tema na TVu u vezi motora i govorili su o tome, neki bajker i neki iz policije. Kao tolerišemo provlačenje kod semafora, jer nije opasno kada drugi stoje, naravno da to nije jurcanje ...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Neka mu je laka zemlja.Nije ni mesto ni vreme...jednostavno moram ovo da napisemPoenta je ravnopravnost u saobracaju.Sto se tice provlacenja,po meni,to je klasican neizdrž ...rizicno ponasanje 100%.Iz ugla vozaca automobila mogu da kazem da u toj situaciji nije mali broj onih koji motociklisti izredjaju pola familije na obe plecke,dok ce bajkeri koji se u toj situaciji nadju za volanom auta propustiti kolegu.....Ruka ruku mije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja