Jump to content

Moto Zajednica

Brisač za mociklističku kacigu?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Slovenačka startup firma Wipey razvila je brisač koji se može pričvrstiti na kacigu. Cijena još nepoznata, spremaju kickstart kampanju...

 

Ja sam već prije kod Louisa kupovao mali gmeni brisač koji se nosio na kažiprstu rukavice, i to je dosta dobro funkcionisalo

 

https://www.motorradonline.de/bekleidung/wipey-motorradhelm-scheibenwischer/?utm_source=newsletter&utm_campaign=manually

 

https://wipey.com/

 

Wipey-Motorradhelm-Scheibenwischer-fotos

 

Wipey-Motorradhelm-Scheibenwischer-fotos

 

Wipey-Motorradhelm-Scheibenwischer-fotos

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
4 hours ago, FFBikerSar said:

Meni ova baterijica izgleda nestandardno, to su one sto ih je obično veoma teško naći

To je tip C najverovatnije.

 

C_matchstick-1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 12 minuta, aca-pn je napisao:

Sa ovim verujem da ce vizir biti izgreban posle dve kise

Kada kamion ispred tebe digne vodu sa puta (zajedno sa prašinom i peskom), a brisač to lepo prevuče preko vizira , teško da ćeš sa takvim vizirom da čekaš drugu kišu

Teško da će od ove ideje nešto da ispadne. Jednostavno viziri od kacige su suviše osetljivi i tu za sada nema pomoći. 

A i inače ima načina da se voda uopšte ne zadržava na viziru, pa je ovo potpuno nepotrebno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
2 hours ago, zika56 said:

Kada kamion ispred tebe digne vodu sa puta (zajedno sa prašinom i peskom), a brisač to lepo prevuče preko vizira , teško da ćeš sa takvim vizirom da čekaš drugu kišu

Teško da će od ove ideje nešto da ispadne. Jednostavno viziri od kacige su suviše osetljivi i tu za sada nema pomoći. 

A i inače ima načina da se voda uopšte ne zadržava na viziru, pa je ovo potpuno nepotrebno.

I nisu toliko osetljivi. Moj npr ima nekih sitnih ogrebotina koje je zaradio vremenom, ali kada se kaciga stavi na glavu i gleda kroz vizir, potpuno je sve cisto sa druge strane i ne vide se te ogrebotine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Bilo koji rain repellent na vizir i ne treba ti brisac
To je zakon, ja ga na autima godinama koristim, ne treba brisac, a najbolje se pokazao tokom preticanja kamiona po kisi

Послато са Redmi 4X уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Zaboravih napomenuti da je rain repellent efikasan samo pri brzinama vecim od 60km-h

Послато са Redmi 4X уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 2 sati, Motorcyclist je napisao:

I nisu toliko osetljivi. Moj npr ima nekih sitnih ogrebotina koje je zaradio vremenom, ali kada se kaciga stavi na glavu i gleda kroz vizir, potpuno je sve cisto sa druge strane i ne vide se te ogrebotine.

Izgleda ne vozis nocu. Tek noću se vide sve te danju nevidljive ogrebotine, posebno kad neko ide u susret.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 8 sati, aca-pn je napisao:

Izgleda ne vozis nocu. Tek noću se vide sve te danju nevidljive ogrebotine, posebno kad neko ide u susret.

A još kada ti noću malo opiči kišica, veselje jedno za vožnju (čak i sa idealnim vizirom). A sa vizirom koji bi bio "tretiran" ovim brisačem mogao bi da voziš u takvoj situaciji jedino ako bi ga podigao i vozio sa otvorenom kacigom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
9 hours ago, aca-pn said:

Izgleda ne vozis nocu. Tek noću se vide sve te danju nevidljive ogrebotine, posebno kad neko ide u susret.

Vozim nocu svaki dan od posla do kuce. Automobili mi smetaju i sa podignutim i sa spustenim vizirom nema razlike, tako da drzim duga sto duze i kraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ako ti vizir nije pogodan za noćnu vožnju onda ga promenis, ili npr ne voziš noću. Prosto.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova

Ne znam da li postoje viziri za noc npr. ali znam samo da vozim providne i nikako drugacije. Samo dobro pranje pre voznje od musica itd. i nema problema, sa njim kao i bez njega ne vidim razlike niti ogrebotine. 
Mada bih far mogao da namestim da baca malo dalje snop, narocito kratko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ako far namestis da baca dalje pogorsaces situaciju, koncentrise snop do 80 metara i podizanjem gubi intezitet, "razlije" se svetlost jer je dugo prakticno polovina fara (ogledala).

Meni nocna voznja nije problem za sada, imam zuti vizir ali nije homologovan a i kaciga mi je za menjanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
1 minute ago, bdada said:

Ako far namestis da baca dalje pogorsaces situaciju, koncentrise snop do 80 metara i podizanjem gubi intezitet, "razlije" se svetlost jer je dugo prakticno polovina fara (ogledala).

Meni nocna voznja nije problem za sada, imam zuti vizir ali nije homologovan a i kaciga mi je za menjanje.

Sada baca previse nisko jer ga je prethodni vlasnik sjebao padom, znaci ne bih ja da dizem vise od propisanog, nego sada stoji suvise nisko.

Nego , resenje uvek postoji a ono je kod mene USPORI! Znaci slabija vidljivost, uspor. Klizav, mokar kolovoz , uspori. I stici ces svuda.

Neko vece sam vozio po nekoj salauki, samo sam video belu i markere sa strane, mokar do gaca. Nista, 40km/h i lagano...i stigao. Dobro bi dosao pinlock ili taj repelent svakako ali se prilagodis situaciji. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Ja uzeo onaj u luisu na prst pre 10 godina i nikad ga nisam ni koristio,nemam naviku, repelent i to je to,a nema voznje da  me kisa nije stigla i prestigla:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja