Jump to content

Moto Zajednica

Motociklisti kao vozaci automobila

Recommended Posts

  • U prolazu, 92 postova

  Od kada vozim motor, primetio sam da sam kao vozac automobila dosta napredovao , ne samo sto pazim vise, razvio sam dosta vestina kod predvidjanja, profilisanja licnosti vozaca itd.  Da li postoji negde statistika , koliko oni koji imaju A , A1 i B kategoriju ucestvuju u nezgodama odnosno koliko su krivi ?  Imam utisak da je kod nas udeo u saobracajkama kao izazivaci statisticka greska , odnosno da neko ko vozi i motor da je prakticno " savrsen" vozac automobila ?

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Lepo i uhu milo za čuti, ipak mislim da je to pretežno stvar karaktera i svesti. Ko divlja na motoru, divlja i u kolima.

 

Za sebe mislim da dobro vozim, ne znam ima li to veze sa tim što sam i skijaš :neznam:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ljudi...nemojte da mislite da vas to što ste motociklisti i vozači automobila čini boljim ili možda imunim na sranje. Shit happens...iliti sranja se dešavaju!

Kad vratim malo film, mogu samo da kažem da sam, što se učešća u saobraćaju...uz sve što se dogodilo ili zamalo nije, bio u stvari srećne ruke.

Naravno da je dobro imati zdrav razum, više znati, biti pažljiv i dobro opremljen...ali fizika ima glavnu reč i nekada uz sve pomenuto ume da bude neumoljiva.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Sve zavisi od čoveka do čoveka. Svako vozi prema svojim sposobnostima ( uglavnom ) . Moja pokojna tetka je položila B kategoriju sa nekih 50 godina i kupila fiću. Po Čačku ga je vozila u prvoj i drugoj brzini, a kad sam ja bio u vojsci, došla da me poseti u Kraljevo i pohvalila mi se da je vozila i u trećoj. Nikad ni jednu kaznu nije platila niti je napravila saobraćajni prekršaj. Po tome bi se moglo reći da je dobar vozač. Sa druge strane , zagušivala je saobraćaj. Kad sam joj to rekao, ona mi je odgovorila da ona vozi po propisima, a ko hoće da ide brže - uvek može da je obiđe. Zimi nikad nije vozila, a za 24 godine koliko je imala tog fiću, prešla je oko 12.500 km sa njim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

I nisi sačuvao Fikusa... Sad je to cenjeni oldtimer...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Mopede sam vozio od malena a a kategoriju sam polagao sa 18 zajedno sa b kategorijom pa ne mogu reći kako sam vzio pre. I ne mislim da sam zbog vožnje motora bolji vozač automobila samo malo drugačije i tolerantnije gledam na motocikle na putu ali znam i da budem baš kritičan kad vidim da neko izvodi gluposti na putu sa motociklom.Ko je kakav vozač to je individualno ali da ima sve više vozača koji se ponašaju kao da su sami na putu to je istina a korišćenje migavca već postaje retkost i još malo će se prepričavati ko pamti da je video nekog da je uključio migavac u prestrojavanju...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ko divlja na motoru, divlja i u kolima.
 


Jedino sto na motoru neće dugo :D

Ali svakako mislim da ima razlike, neko ko je svoje umeće vožnje B kategorije nadogradio A kategorijom sigurno je upgrejdovan i otvoreni su mu novi viziri.

I naravno, da se ogradim, budalama ne mozes pomoći ni kad im nacrtaš.



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Kad sam prvi put vozio šleper, najpre mi je palo na pamet da bi kao obavezan deo obuke svih vozaca, nebitno koje kategorije, biko da provedu par sati u kamionu. Tad sam shvatio inertnos velikog vozila. I da kad se ukljucujem na put pa naidje motor, iako on misli da sam mu izleteo, zapravo nisam. Krenuo sam kad nije bilo nikoga. On dolazi brzinom malo vecom od ogranicenja, i zapravo me stigne. A meni treba da presaltam 3 brzine i 20 sekundi da bih izasao na put i stigao do 30 km/h. 

Retrovizori su mi, sta god da vozim, jako vazni. Prometio sam da cesto kod vozaca samo B kategorije, ljudi gledaju samo srednji retrovizor... Ponekad. 

E sad, ko ima i A katrgoriju, a vozi i oklop i motor, svesniji je nevidljivosti i pogresne procene brzine motora. Mislim da bude malo obazriviji. Ali s obzirom na losu prakticnu obuku (sad je mozda bolje) prepusteni smo ucenju saobracaja na neke druge nacine, a samo posedovanje kategorija ne znaci mnogo. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova

U pravu si, praksa je jedno, ali statistika takva tesko da postoji , tipa ko ima A ,A1 i B ali da vozi aktivno motor ....

 

 Bez obzira, zanimljivo bi bilo videti i takvu statistiku, procenat izazivaca  onih koji imaju A i B i onih koji imaju samo B .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Ja otkad me je devojka iz cista mira, pored tri prazne trake, pokupila ne pogledavsi u desni retrovizor, svaki put se okrecem preko ramena pri prestrojavanju ili skretanju, cak i kad mi deluje da nema nigde nikoga. I ranije sam to radio ali sada sam svestan koliko samo jednom kad ne pogledas ugrozavas zivot drugih ucesnika u saobracaju, a posebno motociklista.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 472 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

A kad bi se vozači kamijona koji voze u koloni jedan iza drugog setili da ostave malo vece rastojanje da nam olaksaju obilazak ,ili  lik koji se seti da bas kad ima motor iza sebe pere stakla a da nepričam o bacanju pepela i pikavaca  kao u mom slučaju iako me uocio ipak je bacio pikavac koji se odibo o moj motor ,ja lično mislim da nedostaje edukacije da si to poneo od kuce znao bi da neradis sto se kaze. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Jbg, stao prošle godine autom na crveno, po navici osmotrim onog iza u retrovizoru, ima prostora, sve ok, a čovek se opet ulupao u branik i gepek.

 

Ja sam svoj PSP upgrejdovao u B kad sam napunio 18.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja