Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1150R Set kvačila

Recommended Posts

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Pomoć BeeMWejaši,

drugar ima problem sa kvačilom na pomenutom motoru iz 2004 godine sa šest brzina, druk se čuje a počela je i lamela da kliza. Zvao sam kRadulović i dali su mi cifru od oko 130000din ya set tj oko 1100eura. 

Po nešto se može kod Louisa naći, da li vi imate ideju gde još tražiti a da ne košta oba bubrega i 100 dukata pride????

Znam da je patnja za zameniti pa stoga me je strah staviti i nešto totalno ne provereno.....

Slušam savete mudrijih i iskusnijih..... 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Za te pare za moj motor mogu da kupim 11 setova trw lucas: metalne lamele, frikcione lamele i opruge kvacila. Jbm ti sunce zareno, cime li se ovi u bmw-u drogiraju???

 

 

 

s-l1000.jpg
WWW.EBAY.COM

Kupplungsscheiben von TRW-Lucas für die BMW Trockenkupplung. 1 Stück Kupplungsscheibe, aus dem Zubehör, passend für folgende BMW Modelle. Bezeichnung:...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)
s-l1000.jpg
WWW.EBAY.DE

Finden Sie Top-Angebote für SACHS Kupplung Kupplungssatz clutch kit embrayage BMW R 1150 R1150 GS R RS RT bei eBay...

 

Ovo trazis ??

BMW-ov set je nesto skuplji, ide i do 350€.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

@Dr@g@n to je otprilike to.... ali fale zamajac i druk ležaj.... 

u svakom slučaju jeftinije od originala

P.S. Kada se to radi i motor već rasklapa bukvalno na pola yaista smatram da je mudro zameniti i semering na radilici i semering na menjaču.... kapiram da je to ista priča kao kod auta.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre sat vremena, Alekre je napisao:

Jeste 350 ali računaj da ako usput odmah sredi semering sa te strane, podmaže ripne na kardanskom vratilu on je miran narednih 150.000km. @đunta

 

Pa neće. Bilo je u nekoj temi, postoji problem sa kvačilom kod 1150-tice, lamela ne gazi celom dubinom i to uzrokuje njeno prerano propadanje a usput se načne i sama osovina, nova lamela se zato upolovači gotovo, a što se tiče samih obloga, mogu da teraju 200k+, što naravno nije uvek pravilo, zavisi kako ko arči. Nova lamela valja da se modifikuje pomeranjem srca ka nazad, da uhvati na neoštećeni deo osovine.  Samo preslaganje kvačila, ako  je neadekvatno, može izazvati dodatna klaćenja i skratiti vek. Set može da se reparira uspešno, ali je zahtevno, ne košta nešto preterano. Lameli isto mogu da se zamene obloge, ali ni to nije nimalo jednostavno, toleracije su 5 puta oštrije nego kod automobila a to reparateri neće da uklavire. Sama hidraulika vremenom se lenji usled ne menjanja tečnosti i taloženja naslaga na radnom cilindru, to mic po mic šlajfa obloge i ploče. Dalje, vožnja pri malim obrtajima u višim stepenima pojačano izaziva klaćenje kvačila, naročito ako motor nije dobro podešen, tako da postoji niz činilaca koji pretežno idu na dušu vlasnicima.

 

Nisam lično za preventivno menjanje semeringa ako je sve suvo, nevidim razlog, naprotiv, jer zamena nije jednostavna kako se čini i vidi na YT-u, potrebno je i niz alata, pogotovu sa novijim tipovima semeringa, takozvanih pre-shaped. Dalje, pri skidanju kvazi zamajca, moraju svi novi šrafovi, jednako važi i za kvačilo,  to je fin trošak.

 

Kardan valja na 100k da se preservisira, ima tu dva para ležajeva, kritični na podešavanje na pivotu diferencijala, samo vratilo na 11xx ne crkava malte ne nikad, al mora i ono da se održava, staro je to već poprilično a svaka mast gubi svoje svojstvo kroz godine.

 

@Grofe-ploče mogu da se srede čak iako imaju naprsnuća, lepeza i ako je malo krivkasta, može da prođe, samo pipci moraju da budu kako treba. Lamelu, koju god, valja pomeriti, premerom se utvrdi za koliko, mada cena od 350€ za nov set je povoljna. Problem može da bude osovina menjača, ako je puno potrošena, pomeranje lamele neće dati željeni rezultat, nova se ne prodaje zasebno već u sklopu celog snopa, a polovna dobra je mačka u džaku. Postoji revitalizacija ili čak izrada nove, al to već prelazi u veliku zezanciju. Mislim da kod Cubike možeš da se obratiš za sve što se tiče mašinskih operacija. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Pozdrav ljudi,

da li znate ko remontuje korpe za kvacila za bmw? Moj je konkretno r1150gs, i upalio sam mu lamelu pre nekoliko dana i sad pokusavam da nadjem resenje. Dobio sam informaciju od jednog majstora da je set kvacila u radulovicu 550 evra, i ruka za zamenu 150. Ali nisam siguran sta je u problemu obzirom da kvacilo slajfuje ozbiljno, a sa druge strane je i mekse nego pre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Pa vise ne znam ni sam iskreno. Pokusavam da dodjem do nekog logicnog zakljucka sta se desilo sa kvacilom jer jeste mirisalo na upaljno kvacilo ali ne ekstremno, sada znacajno gubi trenje, a u isto vreme je rucica kvacila meksa za 50%. Kad ubacim u prvu, pustim kvacilo, nagazim kocnicu apsolutno se nista ne desava, a uspeo sam da dovezem motor 70 km do kuce i cak sam postigo brzinu od 100km/h u nekom trenutku. Tako da ne znam dal je korpa stradala ili je hidraulika zakazala (jer sam iskreno bio prinudjen da "silujem" kvacilo u dva navrata), ili su ovo simptomi samo ozbiljno istrosene lamele.

Od prilike da li je moguce da je lepeza polomljena/ostecena? Da li je moguce da je je druk lezaj (ukoliko ga uopste ima) probio korpu kao sto se desava na automobilima i da li je to moguce servisirati ili se menja komplet?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Kupi i prodaj u najvećoj online zajednici u Srbiji. Probaj na kp!

 

 

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Kupi i prodaj u najvećoj online zajednici u Srbiji. Probaj na kp!

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Beograd Avala Pinosava
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3vd,mz etz 251,mz ts 150, BMW R1100RT

Meni drugar koji zivi u Sloveniji narucio,ako imas nekog.Doduše ovo je za R1100.Screenshot_2022-05-14-14-53-57-135_com.android.chrome.thumb.jpg.df652a7415baa32ef29f6cb4a1afb22d.jpgScreenshot_2022-05-30-16-09-41-778_com.android.chrome.thumb.jpg.18778783e9a74c1332bb37a8c057e996.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Treba mi preporuka za kupovinu lamele za BMW R1150RT 2001 godište. Ako ima neka prodavnica u Beogradu. 
 
IMG_20220605_182509.thumb.jpg.ada831b68ba09083cb2ec744ee349909.jpg
IMG_20220605_182517.thumb.jpg.3637455bdc6ba2c0ade7b1127ab50170.jpg
To je obična lamela kao na automobilu, može da se remontuje, promene se gurtne i teraj.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Da se nadovežem na svoj post. Obloga lamele nema u potrebnom prečnuku, ali se mogu obraditi. Debljina isto nema, ali se kombinuju od 3mm ka napred i od 2,5 pozadi i to bude tik ispod 6,50, malo deblje od fabričke ali je potpuno u redu, već dve od 3, ukupno 7mm, nisam siguran da će da radi kvačilo. Postoji navodno jedan koji može da uradi sve po meri, ali nemam ličnu potvrdu. Remont koštao cca 15e. Ko što sam napomenuo, tolerancija kod auta ide i do 0,5mm ako se ne varam, BMW navodi 0,05mm, iz glave podatak, a u sklapanju se lako omaši pa obloge variraju u debljini. Ima čovek koji radi sa nekoliko mašina za nitovanje i može idealno da zanita. Takođe može da raznita srce i ponovo spoji sa ubačenim distancerom koji se ubaci između ploče i zadnjeg dela srca lamele, tako da kontakt bude celom dužinom, ili dubinom. Poslednji put kad sam bio, nije imao tako tanke obloge. I pri zameni lamele, valja da se poravnaju ploče korpe jer se konusno jedu, budu i ispucale ali to nije od značaja. Na kraju, pri odvajanju menjača valja imati bolcne za centražu i skidanje i navlačenje, jer se lako ošteti lepeza i onda trese kvačilo. Pre skidanja, sve pozicije ploča i kvazi zamajca obeležiti i  vratiti na isto mesto. Ima tu i što šta da se maže, al ne znam jel imam neku sačuvanu sliku u arhivi. TRW na oglasu su u redu lamele.

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
pre 13 minuta, John Wayne je napisao:

Nasao sam novu TRW 8250 din.

 

Da li imate preporuku za motorno ulje za BMW R 1150 RT? Presao 111.000 km

Motorex ili Motul ja sam uvek neko od njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ima cela tema o ulju za boksere. Ja kroz servis rexumo, koristim uvek Silkolene, ali vlasnik odlučuje naravno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: BMW R1150 RT Tomos T14 TLS

Još jedno pitanje. Sve nabavljeno ali majstor kaže treba da se menja i druk lager za BMW R1150RT. 

 

Da li imate preporuku gde ima, može i polovan? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Dobar ti majstor, sad kad nadjes taj kako kazes lager, sta ce biti sledece , mozda i semering radilice a mozda i ................

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja