Jump to content

Moto Zajednica

Zastita sluha i uha

Recommended Posts

• Zainteresovan, 593 postova
  • Motocikl: MV Agusta-Cagiva-Suzuki Navigator

Ja već decenijama koristim čepiće pri svakoj vožnji, imam ih u svakom džepu po par novih i prošlog vikenda su spasili mene i ćeru od ozbiljnog oštećenja sluha na jbn svadbi gde je muzika bila  :lud: glasna...

Probao sam svašta i najbolji su mi iz apoteke oni jeftini 'sunđerasti', kao neka memorijska pena. Koštaju cca. 1eur svuda. 

• Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Zainteresovan, 621 postova
  • Motocikl: suzuki gsx 650f
Pre 13 sati, mradomir je napisao:

Imam db kiler i do 100km je ok, nakon toga kreće da mi zuji u ušima.  Posle celog dana vožnje mi se i vrti u glavi.

Koristio sam one žute čepove iz Wobi house-a, nešto su džaba, reda 100 din.

U zadnje vreme stavim slušalice i slušam muziku. Probao sam razne i na kraju su mi najbolje:

aa84010cb95ee0ed4af9ccb851ac8245?fmt=pjp
WWW.SONY.RS

Pogledaj šta nađoh na sony.rs

Kupljene kod bate.

Malo su nezgodne kada se stavlja i skida kaciga, ali zvuk je odličan i često ih nosim i bez muzike, umesto čepova.

Video sam da @piki za čepove ima neki vosak koji se prilagodi uvetu, možda može dati neki komentar.

Ovi moji su neka kombinacija voska impregniranog sa vatom.Drugar doktor iz Beca mi doneo-austrijski neki.Dobro se oblikuju i lepo stoje u uvetu.Dosta prigusuju,ali ono sto treba da se cuje cuje se.Najvise mi prija to sto priguse vetar,a josimura se ionako preko 90 na sat i ne cuje:neznam:(vetar preovlada).

Ne rade nikako kad sam u sobi na putu sa nasim drugom Djokovicem.On hrce kao i @lalajko u onom njegovom putopisu.Znaci dzabe cepovi-jos nisu takvi izmisljeni da ne cujem njegovo hrkanje.

• Drug član, 1438 postova
  • Motocikl: Yamaha

Za sledece vise nocno odmaranje posle voznji ja sam pripremio punu kesu mekih sundjerastih cepica da udelim drugarima. Kazu da bi se i lav uneredio i zbrisao.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

• Haha 1

• Zainteresovan, 734 postova
  • Motocikl: BMW 1250GS Adv 2019

Meni je problem sto vizir prebacuje direkt vazduh pod kacigu narocito sa strane nekako buci kao turbulencija...nekad mi se cini da je bolje sa otvorenim vizirom, iako vrv nije. Kad stavim ruku  na bocni deo vrata utisa se. A sundjeri su poprilicno debeli itd.

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja