Jump to content

Moto Zajednica

Uvoz iz Švajcarske - koja je fora?

Recommended Posts

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Drugari, možda je nekom pitanje glupo, ali stvarno me već duže vreme kopka kako ovako cveta uvoz motocikala iz Švice, po sasvim finim cenama, uzorci očuvani na prvi pogled, kilometraže male (OK vraćaju se)...

 

Ja kad uđem, recimo, na Tutti.ch ne mogu da nađem ništa što bi se vredelo uzeti i cariniti, a da bude i približno cenama koje se nude kod nas na PA, pod uvoz iz Švajcarske.

 

Recimo gledam GS 1200, 2013. godište na PA (Link), za cca 9.600€, a tamo u Švici jedva da se nađe za te pare?! Pa porez, pa carina, pa opet ovi uvoznici na tome i zarade...

 

:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Momenat da ćeš da  se pojaviš isti dan popodne (posle prodavčevog radnog vremena) i doneseš keš učini da dobiješ fin popust.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

To sto mi gledamo na oglasima i sto uvoznici kupuju su dve stvari. Kola koja su ekstremno jeftina i motori ni ne stignu na oglas. Obicno se namesta kupovina, neko nas ima nekog naseg ko radi u auto kuci pa kad ide staro za novo presretnu svajcarca sa kesom u ruci i eto ga. Pritom oni kad procenjuju procene dosta ispod realne vrednosti .

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
2 hours ago, WoodyRider said:

A zašto gledaš GS?? :P

A ono bezveze :jee:

Kad bih sad pisao šta sam sve gledao... GS mi svakako ne igra kao jedini motor jer je po gradu overkill. Afrikica bi bila mmmmm, a i ona na gornjoj granici...

 

Btw, ovo za flotnu kupovinu znam kod automobila. Ko li na licitaciji flotno prodaje motore?

 

Edit: Ovo da preprodavci imaju nekog u salonu pije vodu, ali zašto baš Švica i samo Švica?

Ima neka caka, nisam siguran da su motori tamo najjeftiniji u celoj EU.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

8Kupili smo dva automobila iz Švic...iz komšiluka, po preporuci. Platili po korektnoj ceni i vozili se...i vozimo bez problema. Nikada nisam pitao, jednostavno me ne zanima...ali imam svoje teorije. 

Moja je pretpostavka da sve te stvari imaju oštećenja koja je tamo neisplativo sredjivati, ali koja redikalno ne utiču na ispravnost. Primer...i jedan i drugi auto su mi tek posle nekog vremena delovali kao da su imali štete u nekom nevremenu. Kada je posustao trgovački polirung, pojavile su se ogrebotine i ožiljci...recimo od grada (nepogode). Videli ste verujem svi X puta na vestima slike raznih poplava i nevremena po Evropi. Kada vlasnici (masno) naplate osiguranje, najbolja opcija je da sprava ode u inostranstvo ili bude zamenjena na nekom placu za drugu, obično novu...pa opet preko. Gladnih poljaka, bugara, srba i drugih....koliko 'oćeš, a sve nas muka naterala da budemo nuklearni fizičari sa iscepanim gaćama i da uz visoku dozu veštine, ali za sitan novac pravimo od baba devojke. Ovde se jednostavno za malo para rešavaju manje ili više ozbiljne stvari....koje na kraju ostavljaju prostor za zaradu pri prodaji.

Ovo je naravno samo teorija, plod mog zapažanja, koja naravno nije apsolutna i jedina istina.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
1 hour ago, Singularitet said:

Edit: Ovo da preprodavci imaju nekog u salonu pije vodu, ali zašto baš Švica i samo Švica?

Ima neka caka, nisam siguran da su motori tamo najjeftiniji u celoj EU.

Pričao mi momak koji uvozi, ima drugara tamo koji radi za njega. Više je onih koji prate oglase (sa spremljenim kešom) i kada se nešto povoljno pojavi to plane u roku od par minuta. Ko da više, tako se kupuje...

Švica iz razloga visokog tehničkog nivoa za motorna vozila, strogosti propisa kao i kazni, a što se tiče cene naravno da nisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ja sam naleteo na par auta koji imaju god. prve reg mladju od godista proizvodnje i kao prica stajali u salonu  bla bla ... detaljnijom "istragom" provalim da su u Ch uvezeni iz Italije.

Moguce da i to utice na cenu tamo, onom ko se prvi nadje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
22 minutes ago, bdada said:

Ja sam naleteo na par auta koji imaju god. prve reg mladju od godista proizvodnje i kao prica stajali u salonu  bla bla ... 

Ne mora da znači, video sam Ducati 696 (proizvodio se 2008-2014 ) i to dva komada od kojih je jedan jubilarni "Imola" koji još ni dan danas nisu prodati, novi naravno i stoje još uvek u salonu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /

Uzimaju sa placeva osiguravajucih kuca vozila koja ne mogu da se registruju, vec samo export... Tako nekako sam skapirao drugara kojem se rodjak bavi sa tim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

tutti.ch
autoscout24.ch

aplikacija carmarket
 

razne facebook grupe, marketplace na istom i slično.

Sve što može da se monetizuje ide ili sa ruke na ruku (to ti već rekoše) ili kupe neki šiptari, turci, rumuni, arapi i onda dilaju dalje.

(osim auta koja se kupuju u paketima od 3-5 pa te izađu dosta jeftino)


Ja sam kupio do sada 3 auta, sve po sistemu, postavljeno sada, sada zovem i kupujem.

Vrijeme za čekanje ne postoji jer ovdje uvijek ima neko ko sjedi sa parama i lista oglase.

U suštini trebaš neki dogovor sa nekim...

P.S. tražim povoljan prevoz za još jedan auto do Dervente u Srpskoj (kupujem sestri) ako neko radi neka se javi. @SuperPOP mislim i još neko.


@bdada, moj otac vozi Golfa4, godina proizvodnje 2008, vjerovao ili ne.
U CH se kao "datum rođenja" računa prva "imatrikulacija" tj. uvođenje u saobraćaj.
Ako se to desilo 5 godina kasnije nego što je auto proizveden, nikakav problem, tada se rodio.
Mislim, ne moram da ti pričam da Golf 4 iz 2008 ne postoji, ali eto, ipak "postoji".

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

@ivica744, to štima, ali pod određenim uslovima.

Naime, "Švajcarac" kojeg bih ja sebi kupio morao bi da dolazi iz njemačkog govornog područja, nikako francuskog ili ne daj Bože italijanskog, i mora da dolazi od vlasnika, ne preprodavca.

Pod tim uslovima je (skoro) svaki švajcarac dobar.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3239 postova
  • Lokacija: Debrc
pre 19 minuta, GuMi5 je napisao:

Ja sam kupio do sada 3 auta, sve po sistemu, postavljeno sada, sada zovem i kupujem.

Vrijeme za čekanje ne postoji jer ovdje uvijek ima neko ko sjedi sa parama i lista oglase.

Ne znam kako je sada u vreme interneta, 

Sredinom 90-ih moj dobar prijatelj je dovozio auta iz Austrije. Kaze, kupim Bazar, mislim da se tako zvao oglasnik u Becu, koji god pvoljan oglas pozovem - prodato, ustanem rano cekam otvaranje kioska - opet isto.

Onda ga je jedan drugar odveo nocu pored nekog zida, zima, tamo dvadesetak ljudi cupka i ceka nesto, u jednom trenutku jedan prolazi sa kesom pored njih i svi ubacuju pare, ne posebno velike, reda 100-200 silinga, mogu da proverim. Zatim kessa leti preko zida a sa one strane prelece Bezar direktno ispod prese. Tada mu je krenulo.

Sada kaze da on ne moze da kupi auto gore po ceni koja je ovde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Auta se cekaju i pred njihovim otpadima, pogotovo ako imas nekog nasega da radi tamo. Ljudi dovoze vozila koja ima se ne isplati da "popravljaju" ( opremaju za tehnicki ) i predaju na otpad u voznom stanju. Tu trgovci odmah kupuju i tovare na slepove i voze sto ovamo, sto za ostale zemlje Balkana i Tursku. Tako je i sa motociklima. Jedne prilike sam vidio na naplatnoj rampi u Simanovcima sleper-auto voz pun skutera i motocikala. ;)

 

Edit:

Sve je vise oglasa za prodaju na zapadu gdje je naznaceno da su vozila za export.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 488 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Dobar motor i automobil svuda i dobro koštaju, ne postoji čarobna zemlja za kupovinu vozila. 

A godina proizvodnje uglavnom ne piše ni u jednoj saobraćajnoj, upisuje se samo datum prve registracije (B ili B1 oznaka). 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Kolega @sixi nema dovoljan broj postova da se ubaci u temu, pa prenosim njegovo iskustvo koje mi je pustio na pp:

 

Recimo ovako:

krajem januara sam odlucio da kupim bmw r1100r , pretragom oglasa kod nas i izborom koji je nikakav sam primoran da uvezem. 

Info sto sam dobio od poznanika je Svajcarska, nemacka pa dalje ....sto se tice samih motora, tako sam i poceo pretragu koja je trajala do aprila. Znao sam svaki oglas napamet na Mobil.de i AutoShaut24.ch. 

Naravno da sam ogranicen sa parama i tako i pratim. 

1-vi oglas Nemacka. Supruga zna nemacki, prodavac koristi viber  i sl. komunikacija odlicna, vrli ljubazan i spreman na sva pitanja. Odustajem od motora. 

2-gi oglas Svajcarska , hendler, preko 100 motora na lageru. Nema nista preko neta samo direkt mob ili mail. Apsolutno ne spreman za bilo kakvu saradnju, dodji vidi i jebi se , u sustini. I pored toga, motor mi se svidja ali ne uspevam u svom gradu da nadjem prevoz.  500/600€ mi traze da odu po njega samog a ako imaju turu pa usput vuku auta 250€. Cekam 2 nedelje da se neko smiluje i motor je prodat. 

3-oglas. Nije 1100 vec r850r ali jednostavno se zalepih za njega. Gledam postavljen pre par sati. Situacija komplikovana. Supruga mi odlazi u inostranstvo, telenor na dopunu u romingu a Svajcarac ne koristi nista tipa Viber ...

pisem e-mail zeni da bi ona prosledjivala njemu, jaooojjj. 

Uredno odgovara veoma poslovno i ljubazno, komunikacija spora ali odlicna. 

Na netu pronalazim info u Subotici spedicije, bez ikakve preporuke biram “largus”, ljubazni ,poslovni ok!  Izracunavaju mi cifru sa amss ako koga zanima 400€ 1999god napisah vec R850r. Reko ok’ pitam da li imaju nekog ok’ za dovoz, covek prisutan kod njih u kancelariji, kaze mi 250€ sutra se krece za Svicu. Nalazim se u roku 2h sa covekom koga prvi put vidim i dajem mu kesh na ruke. Malo ne promisljeno da kazem sa bojazni da cu ostati bez icega ali odlucujem, idemo dalje. 

Kontaktiram Svajcarca i kazem kupujem. Tu pocinje malo cimanje. 

1-vo covek trazi da mu se posalje e-mail od “firme” koja dolazi po motor. Jaoojjj, “firme”

ok. Spediteri salju mail. 

2-go. Zahteva od mene na mail fotke od mene, pasosa i lk. , zahteva info ko dolazi po motor, jedva obijasnih kako to ide kod nas i uspevam uz dogovor i forku licne karte fozaca da resim i to. 

3-ce. Salje mi pdf fajl na mail ugovor, na kome pise VIN motora , kilometraza , njegovi licni podaci kao i moji, da motor nije imao udesa, sta sve ide uz motor i sl ....

stampam, potpisujem i saljem na mail. 

Da ne duzim, motor stize naravno u Madjarsku. 

Inace, dobijam i ceradu za transport od Svajcarca. 

Posle 6dana motor ulazi u SRB, malo propust prevoznika ali kontam, ne isplati im se da idu po 1motor, ceka se da bude jos sta da prevezu , mada se pravdaju da fali neki papir ovo ono. 

Posle 3dana spedicija resava papirologiju i prevoznik mi dovozi motor u garazu. 

Nastaju sledeci problemi. 

Iz agencije za bezbednost dobijam odbijenicu. 

Fali im coc papir jer nemaju podatke o motoru u njihovoj bazi i fali KATADIOPTER. 

i primecujem da je carinik pogresno upisao broj motora. Umesto prvog broja 8 upisano je slovo B. 

Cekam 6 dana i teram motor u amss na dopunu, montiram homologovan katadiopter, slikaju i uvode u sistem, kazu ok, ustanove gresku broja motora i uvode u sistem kako treba  i kazu mi da posle sve papire saljem spediciji da se sve ispravi. Naravno evo praznici pa ce potrajati. 

U medju vremenu se raspitujem za COC. 

Delta motor mi daje info da je po vin sve ok 1200din i dobijam saobraznost papir, a kolega sa foruma iz Dekre mi se javlja i ukratko , kaze da nije problem moze se sve resiti 2800din i ovom prilikom mu se zahvaljujem. 

Medjutim, spedicija mi se javlja i kaze da su oni resili coc da je ubaceno sve u sistem  i da ne brinem. 

Sada cekam papire od amss i onda nazad spediteru za ispravak greske br. motora pa na registraciju, kontam jos 2 nedelje, jer izmedju ostalog mora da se nadje bas taj carinik koji je to upisao da on ispravi. 

E sad.... sto se tice motora i Svajcarca i zasto kazu Svajcarska br 1.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Nastavak od @sixi:

Pa moje iskustvo kaze , da sta mi je covek rekao i napisao da je to, to. 

Ili sam ja imao srece, ne znam. 

Bar prvi utisci. Kad registrujem i pocnem voziti znacu vise, jel. 

Znaci na pismeno mi je dao da nije imao udesa, poslao mi je org brif i ugovor da je kupio motor u Nemackoj 2god star i 10.000km na satu, vlasnik je istog 18god.

uradjen tehnicki 25dana pre prodaje, uradjen servis , sto vidim po ulju koje je kao dukat i filteru vazduha koji je stvarno nov. prednja guma nova zadnja 70%, aku pr. god nov, diskovi org i nisu nikada menjati sto je i ok za km od 44.000km, plocise nove 5000km presle, bez ikakvih lupanja i nepravilnosti u radu motora i menjaca, abs ispravan kao i sve ostalo na motoru. Sve sto je napisano i receno , potvrdjujem da je tacno. 

I na kraju, uz motor idu org koferi sa istim kontakt kljucem, vizir za koji mi je poslao i racun i knjizicu, i tank torbu org bmw koja je i u oglasu stajala da ide uz njega. 

Mimo toga sam dobio org knjigu manuel, rekoh brif , i papir sa ispisanim servisima, koliko vidim ulje, filteri, gume, aku, potrosna roba ....

o stanju estetike mogu samo da kazem da sam prezadovoljan. 

Apsolutno sem krpe sto sam obrisao motor, nemam i da hocu sta da radim na istom. 

Rekao mi je da poslednje 2god skoro nije ni vozen i da ne kupuje drugi vec vise nece voziti motore i zato mi je poslao sve. (Samo sto kacigu nije spakovao)

toliko od mene. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Фора је да када нешто испадне повољно будеш брз и да имаш среће да се јавиш пре других који како већ колеге рекоше седе са кешом, чешљају огласе и чим нешто занимљиво испадне они зову и купују. 

Када у огласу пише Fur Export, обично то буде возило са неком маном, ја такве заобилазим и купујем возила само са важећим техничким како бих иоле био сигуран да то возило може да дође без проблема до РС. 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Tržište rabljenih vozila u CH su sjebali Arapi, al baš pošteno.
Došlo je dotle da rabljeni, pogotovu par godina stariji auti ne vrijede skoro ništa.
Finija gospoda nebi Francuze, Talijane, koreance.
Oni bi samo Nijemce do dvi-tri godine stare.
Arapi ne biraju i ne gledaju ništa, samo cijena im mora pasat. Nemaš kome prodat osim njima.

Kad sam svog Francuza dao staro za novo, Arap je telefonskim putem dao svo svoju cijenu, pita samo godište i koji motor i oprema je u autu.
Dolazi sa šlepom po istog, natovari ga, keš u ruke i gas, Afrika je nezasita...




Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
pre 6 minuta, el classico je napisao:

Došlo je dotle da rabljeni, pogotovu par godina stariji auti ne vrijede skoro ništa.

Jel mozes ovo malo da objasnis kako to par godina star auto ne vredi skoro nista ? Evo ja bih jedan takav da kupim a nisam arapin :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Nekad u prošlosti, sjedeš kod zastupnika za stol kupuješ novi auto, za svoj stari dogovaraš cijenu i “tu se tražite”...

Danas, on kaže nazvaću Mustafu pa ću vam reći šta vaš stari auto vrijedi.... take or live it.

I svaka autokuća ima svog mustafu....

 

Mogo sam i ja za svog Francuza tražit neke “ozbiljnije” novce u oglasniku tipa tutti.ch....

Samo te novce niko neće dat jerbo niko nije lud i zna koliko Mustafa plaća.

Tako su sjebali cijene rabljenih...

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja