Jump to content

Moto Zajednica

Peda et 50

Recommended Posts

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Nov definitivno ne. polovan: mozda.

 

nema sretnog vlasnika novog Peda skutera. jako losa kontrola kvaliteta plus sto je sam kvalitet u startu jaaaaako upitan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ja ispazari jedan polovan, ako nista drugo izgleda full, bar meni, mali Ducati :)

50cc 4t, dobro poznata kineska masina, malo trosi slabo ide, brzi od elektricnog skutera, valjda..

Za sada je odlican, zamerka mi je tvrdo sediste, tvrdi amortizeri i nerealno jaka prednja kocnica, treba malo navikavanja pri kocenju da ne preletim preko.. Ostalo je sve ok, cak i fino ide. Presao 2000km 2017god, sila :)

 

20200522_161405.thumb.jpg.79d2ae170f2952f4d735b0cf345aa8d2.jpg

 

20200522_161355.thumb.jpg.7d908b4d578dcbb1ee550f6f62102718.jpg

 

20200522_161343.thumb.jpg.4806f55dca43d8e02a0c55d7000022a4.jpg

 

20200522_161610.thumb.jpg.091383385c493b4748ff49be1404647e.jpg

 

20200522_161515.thumb.jpg.68a43316d3427e5846393fa5788d8e79.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)

Ja sam vlasnik Pede ET evo 4 godine i iskreno za onog ko ne zeli da ima problema sa paljenjem NE PREPORUCUJEM. Ako se razumijes oko mehanike (za nedaj boze da ne upali) onda preporucujem jer su djelovi jeftini. 

 

Znaci jeftini djelovi ali zato se mnogo brze kvari, njegovi fabricki djelovi su OK a ovi zamjenski su katastrofa. Tako da uzimaj djelove koji su boljeg kvaliteta. 

 

Plastika je veoma losa, ako stoji na suncu tj nije garaziran onda si nadrljao jer ce bit kvarova i tad mora plastika da se skida a kod njih je plastika KATASTROFA

 

 

Sto se brzine tice tu je stvarno dobar, mene koji sam tezak oko 65kg gura skoro 75km (imaj u vidu da kilometraza na pedu laze) sto znaci da ide nedje oko 65-70 realne brzine. 

 

Masina za taj novac je odlicna, samo rednovno menjaj ulje i nemas frke, moj je preso 18,000km i jos diro masinu nisam

 

Elektronika je bas losa, ja sam do sada menjao dosta toga. CDI nekoliko puta, regler crko i dan danas jos nisam skonto zasto novi regler prepunjava. Svjetla (pizicija) davno crkle, sirenu sam 2 puta popravljo, nekoliko puta akumulator jer izgleda davno sam imo problem sa strujom a da nisam znao. 

 

Udobnost je KATASTROFA, najgori skuter sto se tice udobnosti. Zadnji amortizer ko da ga nema, tvrd ko golf 2

 

I za kraj evo moje misljenje.

 

Prednost: Veoma mala potrosnja, 2.4 do 2.6l na 100. 

 

Izgled mu je dobar, izgleda bas ko neka dobra masina.

 

Jeftini djelovi ali i zbog ovoga je los kvalitet.

 

Masina je GY6 139QMB (ako je 50cc) i po prici a i meni se dobro pokazala. Masina gura dobro ali moras redovno menjat ulje, ja sam menjo na svakih 1000km. Ako sam menjas onda ti ovo nije uopste skupo jer staje svega 600-700ml

 

Mana: 

 

Plastika je KATASTROFA.

Udobnost KATASTROFA.

Cesti kvarovi sto se elektronike tice a i ostalo (sem masine)

Majstori su losi jer samo neznalice hoce da rade na kineze a ozbiljni serviseri nece na njih da rade jer im se ne isplati, jer su nepouzdani djelovi.

 

Nadam se da sam ti odg na tvoje pitanje. 

 

Uglavnom ako se ne razumijes u mehaniku NE UZIMAJ a ako znas popravit neke osnovne stvari onda mozes uzet

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

U interesu sa m da kupim skuter bio bi mi prvi,pretezno bih vozio po uzbrdicama i bud`zet mi je oko 1500e.

Hteao asm apriliu sr 50 jer je svi hvale i moze da ide 80 na sat sto mi puno  znaci jer sam napomenuo da idem uz manje uzbrdice.

Aprilia ima veoma malo na oglasima za te pare.Dosao sam na ideju da kupim pedu et 50 al mana velika je sto ide mac 55 na max.

pa sam hteo da pitam da li ona ima neku blokadu i da li moze da se skine?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1891 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Te Aprilije za te pare su vec krsevi.A nova Peda 50 4t ?Po ravnom jos nekako,uzbrdo hmm?

Pa zi Agity 50 4t sa blokadom i mojih 100kg nije mogao uz nadvoznjak,ispod 30km,Jabucki put ulaz u Pancevo.

Kad sam skinuo blokade isi nadvoznjak zaletim se preko 50 i do vrha padne na 30-35km/h.

Verujem da Peda ima blokade,i da bolje dise masina bez njih.Jedino tehnicki pregled.

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ja imam taj skuter, et50, 2018 godiste, presao oko 10 000km, jedan kvar do sada, crkla bobina, cena bese oko 300 dinara.. Po meni i za mene to je odlican skuter, ja ga vozim i leti i zimi, namontirana zimska presvlaka preko i vozi se cele godine, lokal samo.. Pali bez problema i leti i zimi.. Kad je minus napolju prvo u prazno gas par puta pa onda bez gasa i pali u zavisnosti od hladnoce, iz prvi drugi ili treci put ali pali.. Ja moj konkretno nikada na kurblu nisam upalio, promenio sam akumulator samo i stavio kvalitetan..

Maks brzina oko 60, ali komotno moze na duze da se drzi 50 ne pravi probleme ne greje se..

Par stvari su mi od pocetka isle na zivce sa ovim skuterom, rucice su plasticne i prenose sve neravnine i udarce na saku, zamenio sam ih sundjerastim.. Amortizeri zadnji, bolje da ih nema, zlo.. Stavio sam polovne od Malaguti Madisona, poluispravne, druga prica... Sediste, tvrdo, prepravio sam ga da bude udobnije.. Sada je potpuno upotrebljiv skuter da mogu sasvim lepo da se vozim..

Ne kvari se cesto, mada ja cuvam sve pa mozda je i do mene, ovaj moj ima neku flesku sa tablom, svaki put pri paljenju prijavi drugu ukupnu kilometrazu, nekad je presao 1 300 km, sledeci put 105 000 km, nikad se ne zna sta ce da prikaze, cirkus na tehnickom ako proveravaju, svaki put druga km...

Od servisa jednom godisnje menjam ulje, nevezano za predjenu kilometrazu, sipam samo kvalitetno ulje i to mu je sve od mene...

Sve u svemu po meni odlican skuter, uz par modifikacija sasvim upotrebljiv moped..

Pre njega smo imali Sprint sport od 50cc, ista masina, i bio nam je ekstra za grad, on je presao bio nesto preko 20 000km kad smo ga prodali, i dalje je motor lepo radio i isao je i bolje od ovog Pede hehe

 

 

Promenio član Darko SB

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

mahina je odlicna,ona je 2018,ja planiram uzeti najnovije godiste nje ili pede rocket?

I nraavno ima dve godine garancije.Ali verovatno kad bih skino blokade da bih izgubio na garanciji,

Na pedi rocket pise da moze da ide 80 na sat,Gledao test na yt od nekog srpskog jutjubera i max je isao 50 na sat,

Kad bi samo znao dal ima blokade i da li moze da se skine i da radi sve lepo bio bih siguran da bih je kupio.

Ako neko moze neko da mi pojasni u vezi blokade znacilo bi mi puno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
mahina je odlicna,ona je 2018,ja planiram uzeti najnovije godiste nje ili pede rocket?
I nraavno ima dve godine garancije.Ali verovatno kad bih skino blokade da bih izgubio na garanciji,
Na pedi rocket pise da moze da ide 80 na sat,Gledao test na yt od nekog srpskog jutjubera i max je isao 50 na sat,
Kad bi samo znao dal ima blokade i da li moze da se skine i da radi sve lepo bio bih siguran da bih je kupio.
Ako neko moze neko da mi pojasni u vezi blokade znacilo bi mi puno.
Pozdrav, novi sam ovde ,čitam komentare,
Uzeo sam Peda Rocket nov , tražim da saznam da li ima blokade jer je haos 45 km/h..
Skuter kao skuter, završava posao, barem se ja ne lozom na Marku, Nov je, valjda će trajati.. Problem je brzina, ovih dana idem na prvi servis, na 200 km..i odmah ću pitati da li ima blokade i gde su, i ako sam čuo da nema, verujem da je cdi blokiran, ne dozvoljava mu da ide u više obrtaje.. Do 50 km/h da zaokružim , ide stvarno odlično, i tu je kraj, tačno se vidi da ne prima gas dalje.. Svetla su brutalna, led, svuda,troši do,ili oko 3 litre na 100 km/h , prednja kočnica je zajebana dok se ne navikne na nju, udobnost onako, meni ne smeta, imam oko 80 kg, i uzbrdo ide oko 40 .. Vojvode Micka na Karaburmi/Beograd, dugačka i velika uzbrdica.. To je moje iskustvo do sada..

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ako je 4T ne moze vise. Nema blokade i nemoj da ti neko uzima pare. Sta god da radis (osim ako ne menjas zapreminu cilindra), ne mozes preci 55-60kmh. I to da menjas opruge kvacila, rolnice, auspuh. Sta god. Mnogo je to ekskurzije za postizanje brzine. Ili neki 2T, ili se odrekni garancije i menjaj cilindar i stublinu na 70ccm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja