Jump to content

Moto Zajednica

Motor prvenac

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: /

Pozdrav svima, svaka čast za forum pre svega tvorcu ideje. Obratio bih se zajednici sa molbom da mi da savet o tome koji bi motor bio najbolji izbor za prvi "ozbiljan" motor. Bitna mi je ekonomičnost i pouzdanost i udobnost. Iz mojih saznanja izvukao sam kao best buy opcije Yamahu TDM (2000-2003); Suzuki V Strom 600 (2000-2003); Honda CBF 600 (2000-2003); Kawasaki er6n (oko 2006). Motori koštaju oko 2000-3000 evra u Srbiji gde planiram kupovinu mada imam i BiH papire te ni ta opcija nije isključena. Interesuje me dakle najviše od svega pouzdanost agregata i potrošnja. Servisi koštaju manje više isto za sve (+-50e). Voziće se više na otvorenom nego u gradu, otprilike 2,5:1. Visok sam 186 cm i imam 100 kg.  Hvala svima unapred.

PS. Suzuki bandit dolazi u obzir isto. :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7011 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Koji god uzmeš od tih motora nećeš pogrešiti, sve su to dobre mašine, naravno, pod uslovom da uzmeš dobar odrzavan primerak a ne neki leš,

u opciji su ti dvocilindraši i cetvorocilindraši, i voznja na otvorenom,

ja preferiram motore sa više cilindara i njihov ugladjen miran rad bez vibracija, jbg razmazili me CBRovi, VFRovi... tako da bi iz te tvoje interesne grupe uzeo CBF Hornet ili Bandita.

I neka te ne brinu tvoji gabariti, tj visina/težina, najbitnije je da kad sedneš na motor da se dobro osecaš.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 483 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Jesi li razmisljao o deauville 700,merica za otvoren put a ni grad mu nije stran,ovo iz licnog iskustva a vecinu sa spiska sam vozio,pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Kupi ono sto se lako prodaje ako se zbog nekog razloga predomislis, a vrv oces, jer razloga ima mnogo. A svaka masina je ok ako je dobro odrzavana i ako je u dobrom stanju. 

 

Za te pare, mozes da biras sta oces. Sasvim dobar budzet, za prvi motor. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: /

Deauville je sasvim super motor. Posebno mi se svidja sto ih ima i 2001-2 godiste koji se mogu prejeftino uzeti. Ruku na srce mala je estetska razlika izmedju njega i istog ali 4 godine mladjeg. Zanima me da li je motor koji nosi deauville (650 ccm3) nesto losiji u odnosu na ovaj od 700 za koji sam cuo sve najbolje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Taj motor iz Deuville 650 je isti kao u Transalp 650 i odličan je, vrlo pouzdan i dugotrajan. Taj od 700ccm je bolji utoliko što ima elektronsko ubrizgavanje za razliku od karburatora na 650-ici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 2 sati, KostaKosta je napisao:

Deauville je sasvim super motor. Posebno mi se svidja sto ih ima i 2001-2 godiste koji se mogu prejeftino uzeti. Ruku na srce mala je estetska razlika izmedju njega i istog ali 4 godine mladjeg. Zanima me da li je motor koji nosi deauville (650 ccm3) nesto losiji u odnosu na ovaj od 700 za koji sam cuo sve najbolje?

650 je od 1998-2003 posle je 700.Vozim ga vec 5 godina,potrosnja 4,5 litara.Hteo prosle godine da menjam za CBF ali odustao,ako te nesto konkretno zanima pitaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: /
On 5/29/2019 at 10:46 AM, ivica744 said:

650 je od 1998-2003 posle je 700.Vozim ga vec 5 godina,potrosnja 4,5 litara.Hteo prosle godine da menjam za CBF ali odustao,ako te nesto konkretno zanima pitaj

Cena servisa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Kardan zamenis ulje na 30000 250ml .ulje i filter standardno.filter vazduha 2000.plocice po izboru oko 2000.lamele oko 6000.stelovanje ventila i karbova rade drugari pa ne placam mada ih nisam ni dirao vec 20 000 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 665 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
5 minutes ago, ivica744 said:

Kardan zamenis ulje na 30000

Ih, 30.000, mnogo je kume... ja jednom godisnje, sa servisom promenim i ulje u kardanu... uonako malo staje, nije trosak... ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 1 sat, WlayCo je napisao:

Ih, 30.000, mnogo je kume... ja jednom godisnje, sa servisom promenim i ulje u kardanu... uonako malo staje, nije trosak... ;) 

Bas tako.tako i ja radim litar ulja 4 sezone.a po specifikaciji na 30000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 879 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Ja sam pri izbiru prvog motora gledao samo pouzdanost, pa sam trazio dobar primerak sa malom kilometrazom, i uzeo motor 2015god od 300 kubika sa manje 2000km na satu. I nisam pogresio ni malo: veoma ekonomican (3.3-3.7L/100km), od odrzavanja samo sam uradio mali servis (5000din), za svaki slucaj, iako je prvi servis po servisnoj knjizici odradjen u CH, a snaga od 39HP oprasta pocetnicke greske. Jedino udobnost nije 5 zvezdica, ali ko od NAKED motora da ocekuje vise. Mada sam imao na umu u to vreme da kupim i Z750, er6n, MT07, koji su bili par stotina evra skuplji, ali dosta stariji, tako da je odluka pala na mladje i sa malo kilometara i slabije po snazi i kubikazi. I to mi je bio pun pogodak, da malo ovladam vestinama voznje, jer sam pre toga samo skutere 50ccm vozio, jos od malena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: /

Hvala svima za sada, pomazete ljudi dosta. Ima li ko kakva iskustva sa V-Strom 650. Da li ga je neko uvozio posto vidim da se moze uzeti poprilicno jeftino u CH i to dosta mlad sa nekom umerenom kilometrazom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Pozdrav, jedno klasično pitanje za iskusnije bajkere od novajlije.

 

Šta mislite o Yamahi xj600n za prvi motor?

 

Sad duza priča koga ne mrzi da čita. Položio sam prošlo leto, 28 god,188cm, iskustva preteranog nemam, vozio kao klinac tomos i tori, nakon toga malo skuter. Upotreba bi bila 80% po Beogradu, par km do posla i na kafu, ostatak bliža okolina,ne planiram za sad neka dalja putovanja. Nisam neki gaser, kolima ne znam max brzinu, tako da nisam u fazonu trkanja i vrlo sam svestan rizika u gradu i da bi za moje potrebe verovatno više odgovarao skuter.

Znam da je skuplja registracija u odnosu na cb500 i er5, oni su takođe u užem izboru.

Ali je yamaha najjeftinija, a i ja bi gledao eventualno malo da preuredim rep motora i onda mi prelepo izgleda (da može da se vrati za registraciju svakako, mada sam se raspitao malo i prolaze i sredjivani motori).

Ja bih najradije nesto novije, ali old school fazon ali toga jeftino nema, eventualno cbf500, ali ni njih nema i kad se pojave skupi su.

Možda je ninja 250 dobar izbor ali niti mi se sviđa, niti imam toliko para na gomili.

 

50ak ks koje imaju yamahe, u ovim godinama verovatno i manje, je kapiram u rangu današnjih motora od 300-400ccm

 

Edit: za vreme časova sam vozio xj6 i mt7. Mt mi je bio malo lako za vožnju i upravljiviji, ali je prgav i bio mi je knap, baš sam nekako bio sabijen. Xj mi je odazvao utisak bas tezeg motora ali sma lepše sedeo, i čini mi se da je ravnomernije razvijao snagu.

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: aprilia scarabeo 125

Нисам нешто искусан , ал имам сличну причу. Узео сам хј 900 95 годиште. Мотор за сваку препоруку чак и за град иако има 270 кг. Мирна и управљива машина.
Битно је да узмеш здраву машину да не проводиш време код мајстора. Пријатељ је возио хј600 и био је презадовољан.
Са срећом куповина .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja