Jump to content

Moto Zajednica

Tiše kacige

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Interesuje me ima li neko preporuku koju kacigu da uzmem, a da se svrstava medju tiše kacige. Recimo do nekih 200e bih izdvojio. Takodje me zanima da li i gde mogu da se kupe ear plags kod nas namenski za voznju, jer ja samo one apotekarske nalazim. Iako vozim nejked, nije mi prijatno kad mi vetar stvara ogromnu buku ponekad vec od 50-60 na sat, kvari mi uzitak u voznji i stvara mi pritisak u usima. Kapiram da je to normalno, ne znam kako je kod drugih po tom pitanju.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Da te razocaram,ne postoje tihe kacige.Samo veliki viziri.:takoje: Ja nosim shoei gt air od 600 evra,pa mi glava ko tikva posle voznje.Samo dobri cepici u uske,da su udobni i ne smetaju.Mislim to za duze voznje,ovo po gradu nije strasno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Scorpion ima sistem naduvavanja jastučića oko vilica sto donekle redukuje buku a ujedno i učvrsti kacigu na glavi. A pri tom se uklapa u taj cenovni rang.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mislim da cena kacige nije baš neki garant koliko će biti tiha....a to kažem iz ličnog iskustva sa jednim krajnje prostim i prilično dostupnim (mislim da se više ne proizvodi) proizvodom marke Nolan...model N62.

Koristio sam je na Hornetu, pa na GSRu...situacija sa bukom na najčešćim brzinama, po mom mišljenju, krajnje korektna.

Al' pazi sad...to je bilo sa naknadno kupljenim "dimljenim" vizirom. Kada bih stavio originalni, prozirni, za noć ili kišu, situacija je bila lošija. Ili recimo ide se negde, stavi se tank torba...opet druga priča.

Šta u stvari hoću da kažem. Naroćito na "golaćima" , a boga mi i drugde, visina, udaljenost od kormana, položaj i veličina retrovizora...itd. sve to utiče na strujanje vazduha. Naravno i sama kaciga je važna.

Eto u mom, gore pomenutom slučaju, pri zameni vizira provalio sam da onaj originalni ( verovatno zbog lošeg odlaganja u vremenu kada se ne koristi...a nosio sam ga često spakovanog na putovanja) nešto drugačije i ne jednakom jačinom do kraja prilazi dihtungu ispod. Može biti da eto u tom smislu imaš kakvu, može biti sitnu, neispravnost na kacigi...ili tvoja visina, položaj ili šta već utiče da ti je glava u "lošoj" struji vazduha. Sa tank torbom, vazduh mi je ulazio pod bradu i to me je toliko živciralo da ne mogu da ti opišem.

Uzeh nakon toga neki AGV, kao malo bolji sa unutrašnjim malim tamnim vizirom ( smučilo mi se da menjam, iako je operacija bila ultra brza)...došao od preko sa njom i odmah prodao...katastrofa.

Zaključak. 

Arai od 5 glava bi morao da bude kao gluva soba, što verovatno i jeste (možda se uverim jednog dana lično u to) ako ćemo cenovno da merimo...ali eto smatram da može da bude prihvatljivo i nešto mnogo nižeg ranga ako se pažljivo odabere i malo radi i na još kojem aspektu boravka u struji vazduha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005
pre 46 minuta, sashac je napisao:

Da te razocaram,ne postoje tihe kacige.Samo veliki viziri.:takoje: Ja nosim shoei gt air od 600 evra,pa mi glava ko tikva posle voznje.Samo dobri cepici u uske,da su udobni i ne smetaju.Mislim to za duze voznje,ovo po gradu nije strasno.

Najjeftiniji si odgovor dobio to je to

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Ja bijem bitku sa bukom tj. sa turbulencijom, FJR ima jako los fabricki vizir, sve kacige sem Schubertha C3 Pro su mi bile jako bucne na njemu, i ako bi se te kacige na drugim motorima odlicno pokazale i to cak na motorima bez vizira.
 

BILLYSCRASHHELMETS.CO.UK

All our reviews of the quietest motorcycle crash helmets on the market are on these pages. So if you're looking for a quiet helmet, you'll find tons of reviews here.


Odlican sajt i pokazao se kao tacan, Scorpion Exo 1200 Air sam kupio pre nego sto sam otkrio ovaj sajt i definitivno su potrvdili, EXO 1200 je najbucnija kaciga koju sam imao a na njihovom sajtu ocenjena sa 1.5 zvezdicom za nivo buke od maksimalnih 5 zvezdica.
Ukoliko imas mogucnost da nekome preko posaljes kacigu pa da ti oni posalju po autobusu ili donesu licno onda gledaj sajt FC Moto i Helmet City.
Sinoc sam bas uzeo sebi full carbon kacigu Shark Spartan za 229 evra, dok je kod nas 47.000 dinara.

P.S. Cepice za usi imas na oba sajta, dok sam ja u Luisu uzeo Pinlock Ear Plugs za 25 evra i dobri su.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ja sam ranije koristio ovu kacigu od scorpion i stvarno nisam imao problema sa bukom. Ok, nije u rangu sigurno sa schubertom i slicnim ali ako je budzet ogranicen onda je ovo svakako dosta dobra opcija. Ja mislim da sam ja moju pre nekih 5-6 godina platio 180€ a verujem da je sad mozda i koji euro jeftiniji.

 

Cepici, Alpina, nepunih 25€ sa dve vrste filtera.

Alpine MotoSafe Pro 1.jpg

Alpine MotoSafe Pro 3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A jos najbolja varijanta je otici kod nekog ko se bavi time i da ti premeri usi, tj da napravi odlivak i onda ti izliju cepice po tvojoj meri. Stotinjak eura ali pasu odlicno i najbolje diktuju.

 

Poz

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Hvala puno na savetima, kacigu cu kupiti koja mi najbolje legne, a odlucio sam da necu zaliti novac za cepice, mozda uzmem i te koji se prave po meri. S obzirom da mi to deluje kao jedino sto mi kvari uzitak u duzim voznjama, vredi dati vise novca. Sto se kacige tice Shark Spartan sam gledao i odlicno mi je legla samo sto je poskupa, a pre sam se meracio i na HJC IS-17, mada sam cuo na sajmu da su je zamenili taj model nekim drugim. Sve u svemu sta god odlucim ne verujem da cu pogresiti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Uzeh danas Hjc i70 i bas sam zadovoljan kako mi je legla. U odnosu na kacige koje sam nosio bas je tiha. Na 70, 80 taman ulazi dovoljno vazduha da ti ne bude toplo, ali nema neprijatnih fijuka vetra. Cisto radi poredjenja devojci sam uzeo MT Thunder III i ja kad je stavim zvuci koji se unutra proizvode vec pri malim brzinama su bas iritantni. Probao sam i Shoei NXR dok sam bio u Motolandu, neverovatno je lagana i prijatna na glavi ali izgleda da nije za moj oblik glave jer imam nekako previse lufta cini mi se. Gledao sam i Arai ali kod nas ih vise ne uvoze tako da mi je i ta opcija propala. Sve u svemu i70 odlicna kaciga za sasvim korektan novac, nisam morao da se otvaram za 50k+.
27bbe8ef849d57769459298c190ced7b.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Samo jedna mala napomena. Koji god model kacige kupili, stitnik vetra ispod brade, podbradak, chin protector, kako god ga zovu, pravi razliku. Nekad malu, nekad ogromnu, ali uvek pravi razliku! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Lukavac, Be i Ha.
  • Motocikl: Suzuki GS 450 L

Ja praktikujem cepice za usi i to obicni, 3M za jednokratnu upotrebu. Mekani, ne smetaju u usima a prave ogromnu razliku prilikom voznje posto imam taj porok da ponekad nosim i Jet kacigu pa onda jedino adekvatno rijesenje bez vizira ovakvih ili onakvih, adaptera, preusmjerivaca i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ne znam sta bih rekao. Nikad nisam ni pomislio na cepice, a motor mi je opasno glasan. DB killer stoji u garazi, nikad montiran. Bas mi nikad nije bila buka problem, ni malo. Kacige AGV Kinetic (bucna poprilicno), SHOEI XR1100, HJC RPHA 10.

Dal je do kaciga, ne znam. 

Mozda je do 2 cilindra, pa ne pisti na visokim kao redni. :neznam:

A ne vozam se samo po lokalu, dosta sam km spizdio na otvorenom. 

Edit: kontam i da mi je sluh ok, s obzirom da se bavim muzikom godinama i da cujem i one j.bene kutije za teranje glodara koje su neka ekstra visoka frekvencija koja bi trebala da je iznad praga cujnosti za normalno ljudsko uvo. 

Promenio član abarth_maniac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ustvari, buka koja ti najvise skodi je buka koja nastaje od vetra u toku voznje. Ona nije nesnosna (sto celu situaciju cini komplikovanijom i podlijom) pa covek moze lako da potceni stetno dejstvo misleci da to nije tako strasno, ili pak da to nece bas njega da snadje. I naravno, sto losija kaciga sto vece je stetno dejstvo, ali podjimo od toga da cak i najtisa kaciga ne izoluje dovoljno kako bi bio postedjen.

 

Sluh ako ti je jos uvek OK, to je samo razlog vise da se pobrines da to tako i ostane, pogotovu ako ti je potreban za tako neke stvari koje ti cine zivot lepsim. Grehota bi bilo da posle moras da batalis muziku zbog par cepica.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Lukavac, Be i Ha.
  • Motocikl: Suzuki GS 450 L
Pre 19 sati, Savan je napisao:

Ustvari, buka koja ti najvise skodi je buka koja nastaje od vetra u toku voznje. Ona nije nesnosna (sto celu situaciju cini komplikovanijom i podlijom) pa covek moze lako da potceni stetno dejstvo misleci da to nije tako strasno, ili pak da to nece bas njega da snadje. I naravno, sto losija kaciga sto vece je stetno dejstvo, ali podjimo od toga da cak i najtisa kaciga ne izoluje dovoljno kako bi bio postedjen.

 

Sluh ako ti je jos uvek OK, to je samo razlog vise da se pobrines da to tako i ostane, pogotovu ako ti je potreban za tako neke stvari koje ti cine zivot lepsim. Grehota bi bilo da posle moras da batalis muziku zbog par cepica.

Upravo, ja licno nisam ljubitelj bucnih motora i gledam da svaki bude prilicno tih naravno koliko je to moguce. Ali vjetar je taj koji stvara probleme ne buka motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: MT-07

Sto se tice cepica za usi ja koristim ove:

 

WWW.AMAZON.COM

Buy Nonoise Motor - New Generation Ear Plugs - Ceramic Filter on Amazon.com � FREE SHIPPING on qualified orders

 

Auspuh mi je poprilicno bucan a posto je naked na 110+ i vetar krece poprilicno da smeta. Ovo bas pravi razliku. Moze lagano da se razgovara sa nekim dok se nose. Perive su i imaju svoju kutijicu za nosenje. Skuplje od onih u apoteci ali jeftinije i bolje od bilo koje kacige.

 

Fortnine je uradio odlican test i review:

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ја овакве користим за базен, никад нисам пробао да их носим док возим.

 Док возим користим сунђерасте чепиће и доста значе, деси ми се да заборавим да их ставим после неке паузе, морам одмах стати и ставити их.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM LC4 640 Pegaz

Da dodam i ja koju, uzeo sam HJC i70 i mogu reći da je baš dobra kaciga. Pre nje sam nosio neku kinesku koju sam pozajmio od drugara, ako mi verujete na 120 morao sam rukom da je pridržavam da mi ne odleti sa glave. Što se tiče buke, više šuma je bio sa njom nego bez nje. Ako se neko dvoumi oko kacige moj glas ide za  i70, do nekih 80-90 apsolutna tišina, posle toga kreće polako da se javlja suštanje ali toliko slabo da je to smešno. Da napomenem da je koristim na Supermoto bez ikakvog štitnika od vetra. Buka jednocilindraša sa akrapom mislim da je baš baš jaka, ispod ove kacige je baš lep zvuk, bukvalno se čuje kao da prolazi motor pored vas, a vi sedite u kolima i kulirate uz muziku. Aerodinamika je po meni odliča, apsolutno mi ni malo ne baca glavu levo desno, nemam osećaj udara vetra ni najmanje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

AGV 3sv se u mom slucaju pokazala dosta dobra, cuo sam motor do 130km/sat, posle samo vetar.

Dok Scorpion 490 EXO, iako mi super lezi, cujem motor do 60-70km/sat. Ima jedna pozicija u kojoj je najtisa a i tada nije tiha, skoro kao moja stara Nolan N19 (bez krovcica). Ovo pisem jer sam na billy...com sajtu nasao da je prosecno tiha ka tisoj (time sam se rukovodio u odabiru kacige). Kakve li su onda one bucne? Sad, sta je tu je, moraju cepovi za usi da ne ostetim sluh i to je bas gnjavaza a kao trazio tisu kacigu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja