Jump to content

Moto Zajednica

Неискусан возач

Recommended Posts

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

После свих ваших савета схватио сам да возач мотора мора другачије да размишља и да се понаша од других возача. Мора да буде најмудрији и најсмиренији на путу. Сад док возим кола покушавам да размишљам како бих се понашао да сам на мотору и занимљиво како сам постао попустљив према свим силеџијама. Кад год наиђем на некога да вози насилно и прави глупости по путу као да тражи конфликт ја се не уплићем. Пустим да прође и наставим даље куд сам пошао. Сад ми је и вожња кола постала много пријатнија јер размишљам тако да кад год би ме неко изнервирао ја угрожавам свој живот. Треба бити опуштен, опрезан и увек прибран. 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Гледам на форуму ТДМ 850 који се продаје. Много ми се свиђа тај мотор и планирам пре или касније да узмем неки мотор таквог типа. Због неискуства имам мали страх како бих контролисао тако велики мотор а видим да је овај одличан примерак, па бих питао за савет да ли би ми било мучење да савладам тај мотор ако бих га сад узео? Да ли је боље да купим неки мањи док лепо не савладам основе као цб500 или бих се снашао и са овим без већих проблема? Иначе сам висок 190 имам 85 кила. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kad ti instruktor kaze da umes da vozis i prijavi te za polaganje, a potom to potvrdi i egzaminator, onda si na konju. E onda kupuj sta god hoces.

Na stranu sto vizuelno nikad ne bih pogledao tdm-a, sam motor kao motor bije glas da je otporan na svakakve torture. To retko kad ide u paru sa viskom obrtajima tako da mozes da zamislis koliko je brz taj motor. Siguran sam da ce me neko iz klana tdm-asa korigovati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Како, бре, 85 кг? То са једном ногом на ваги?
Не разумем, па они у Аушвицу су више имали?
Можда маса без костију? Само кртина?


На страну то, увек се залажем да се постепено улази у мото свет.

Али, овај Ненадов је таааакоо добар и јефтин да вреди прескочити једно два ступња развоја да се узме...

У оваквом стању, за ове паре... Јок. Тешко да ће бити поново неки.

Једина му мана што није Хонда
(Ово сам више написао због@Astral а )

Ако си при парама сада, зови човека, узимај.

Ако ниси, као ни ја, трк у кладионицу, па ако нас Богови игара на срећу погледају, ето доброг примерка

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd - Vidikovac
  • Motocikl: BMW F 750 GS

Jel imate preporuke za neke kvalitetne obuke bezbedne vožnje, gde, kad, ko drži, koja je cena? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750xa

Kad sam ja otisao na casove voznje, instruktor mi je rekao odmah, kreni i vozi... Ja kao, cekaj, s bicikle sam presao na motor, pojma nemam gde je sta... tako da sam prvi cas vozio skuter... al' od drugog, uredno neki za A kategoriju... Verovatno ocekuju da svi dodju na polaganje i casove samo da sertifikuju svoju voznju (po selima) :)

Kad krenes da vozis, utisak sa kacigom ce biti cudan, kao da ti je vidno polje suzeno dva puta... Ali kako vise vozis, vise se navikavas... Posle nekog vremena, kao i da nemas kacigu.

Ono sto bih ja preporucio kao pocetniku je da vozis sto vise i u pocetku poznate i jednostavne deonice. Kad uhvatis malo stos, onda krenes i malo dalje, pa nekad i u grupnu voznju (mada unutar granica svojih sposobnosti). Nikad ne dozvoli da te grupa povuce da radis ono sto sam ne bi radio. Vozi na kraju kolone, ako treba, bez presije da ti neko dise za vratom...

I kako postajes bolji, sama tehnika voznje ce ti postati automatska, postaces jos vise svestan okruzenja i jos vise napredovati. Nemoj da zanemaris i vestinu manevrisanja pri malim brzinama... Vezbaj na nekim napustenim parkinzima ako treba... Uvek moze jos bolje...

Vremenom ce doci bolja oprema, bolji motor, bolje poznavanje i odrzavanje motora. I kad dodje sve na svoje mesto, ostaje samo uzivanje, koje sitni incidenti ne mogu pokvariti.

Na kraju kad se ozbiljno navuces na motor, povratka nema. Autu ce sve cesce trebati paljenje na kablove :) Ali, sve vredi, makar zbog javljanja drugim motociklistima i osecaja da pripadas nekoj pozitivnoj grupaciji...

 



 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja