Jump to content

Moto Zajednica

Неискусан возач

Recommended Posts

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Поздрав другари. Возим часове за А категорију а до сад нисам учествовао у саобраћају као моториста. Иначе возим кола 9 година тако да сам упознат са правилима саобраћаја. Овако као неискусан возач хтео бих да питам за савет на шта да обратим пажњу. Иначе бих углавном возио по граду и можда по некад краће туре а планирам да купим cb500, gs500 или er5. Прочитао сам да сваки моториста пада па ме исто интересује како најчешће долази до падова. И колико је паметно провлачити се између кола на семафору и да ли је то уопште дозвољено.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Za pocetak sto sporije i opreznije da vozis. Shvati da kad si na dva tocka nikad nemas prednost cak iako bi trebao da je imas po pravilima saobracaja. O padanju nemoj da razmisljas, svakome se desi da pre ili kasnije padne, zato samo lagano za pocetak i bez provlacenja izmedju automobila jer moze da se desi da neko u tom trenutku otvori vrata da izadje a ti da naletis.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ох, пре 9 година положио?
Значи, не знаш правила
Од тада су 4 пута мењали закон

За почетак, положи, а када добијеш дозволу, поново пиши у теми за савете.
Јер, ако будеш возио онако како се иначе вози, нећеш положити.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125
2 minutes ago, Zuba87 said:

Ох, пре 9 година положио?
Значи, не знаш правила emoji3.png
Од тада су 4 пута мењали закон emoji3.png

За почетак, положи, а када добијеш дозволу, поново пиши у теми за савете.
Јер, ако будеш возио онако како се иначе вози, нећеш положити.

Ziva istina, ja kad sam polagao za motor morao sam sve iz pocetka da ucim, sve zivo su izmenjali :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Хвала момци. Прочитао сам ово што сте послали. Одлични савети. Мало ме иритирају ликови кад ми кажу много се бринеш само седи и вози. Или узми било који мотор све се исто вози, важно да имаш кочницу у глави. Мислим да човек никада не може да буде превише опрезан. Приметио сам да су мало чудни мотористи које сам упознао. Не знам зашто њима вожња мотора мора да подразумева брзину већу од прописане, агресивну вожњу у кривини, провлачење између кола, јурцање од семафора до семафора, претицање преко пуне. Као да не важе иста ограничења као за кола. Једног таквог кад сам питао што вози тако одговорио ми је ,, зашто сам онда куповао мотор?".  Мислим да вожња мотора треба да буде уживање а не лечење комплекса. Тако да ми је драго да могу да видим да има пуно људи који уживају у безбедној вожњи и да вожња мотора није никакво такмичење. И то што имам жељу да возим опуштене вожње је уствари како треба.

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
pre 25 minuta, Kornjaca je napisao:

Приметио сам да су мало чудни мотористи које сам упознао. Не знам зашто њима вожња мотора мора да подразумева брзину већу од прописане, агресивну вожњу у кривини, провлачење између кола, јурцање од семафора до семафора, претицање преко пуне. Као да не важе иста ограничења као за кола.

 

To su ti vikend bajkeri...

 

Zaobilazi grad i guzvu u sto vecem luku za pocetak...

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki ER-6N

@Kornjaca Ja sam u sličnoj situaciji kao i ti. Auto vozim već dosta dugo. Prošle godine sam položio za A kategoriju, a ove godine kupio svoj prvi veliki motor - CB500.

Elem, vozim poprilično defanzivno, lagano i sa fokusom na put ispred sebe uz praćenje dešavanja u retrovizorima.

I pored svega toga primetio sam da imam mnogo više potencijalno opasnih situacija (i.e oduzimanje prednosti) na motoru nego dok vozim auto. I kad god sam prozvao nekog zbog toga, odmahivao je rukom, izvinio se i bio u fazonu da me nije ni video.

Inače, idem na posao motorom (kroz grad i obično je to u vreme gužvi) i skoro svaki vikend se vozim radi uživanja.

Tako da sam mišljenja da opasne situacije ne mogu da se spreče; ali, uz dovoljno opreza, mogu da se završe bez  nezgode. (*to naravno ne važi ako te neki tupan spuca otpozadi! Spremi se na to da ti se lepe iza dupeta i dižu krvni pritisak :P)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Trebalo bi se, naravno, naoružati teorijom...medjutim, vožnja je veština, pa u tom smislu postaje se bolji samo ako se ona upražnjava. Što češće i u najrazličitijim uslovima. Za sve će postojati prvi put...ono što kažu, da i put od 1000 milja počinje jednim korakom...i strah od tog početka je krajnje opravdan, a možda čak i konstruktivan. Ta pominjana kočnica u glavi će samo na taj način, učestvovanjem u saobraćaju, polako početi da popušta. Na tebi je da nikada ne dozvoliš da bude neispravna ( ta "glavna" kočnica).

Samo učestvovanjem, pa i uz greške, polako će početi da ti sazreva "čulo" za ludake koji prave različite manevre, potpuno suprotne zakonu pa i zdravom razumu.

Tako da...samo napred, hladne glave i široko otvorenih očiju

 

p.s

Za početak izbegavaj mrak i sumrak. 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
4 hours ago, Kornjaca said:

Приметио сам да су мало чудни мотористи које сам упознао. Не знам зашто њима вожња мотора мора да подразумева брзину већу од прописане, агресивну вожњу у кривини, провлачење између кола, јурцање од семафора до семафора, претицање преко пуне. Као да не важе иста ограничења као за кола. Једног таквог кад сам питао што вози тако одговорио ми је ,, зашто сам онда куповао мотор?".  Мислим да вожња мотора треба да буде уживање а не лечење комплекса.

To uglavnom dodje samo po sebi, kada sam prvi put u zivotu seo na jak motor (kawasaki ninja 636), vozio sam ga kao baba, posle godinu dana taj motor je vec leteo pod mojom zadnjicom. Kocnice, snaga, ogibljenje uglavnom dozvoljava mnogo vecu brzinu od propisane, ali to ne znaci da ce u tim uslovima da te ispostuje onaj koji se ukljucuje sa sporednog puta ili traktor koji skrece levo bas u trenutku kada ga obilazis.

 

Pamet u glavu dok ne steknes iskustvo, a kad prodju kilometri, shvatices zasto motociklisti voze tako brzo (postaces i ti jedan od njih).

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
47 minutes ago, milomir22 said:

Pamet u glavu dok ne steknes iskustvo, a kad prodju kilometri, shvatices zasto motociklisti voze tako brzo (postaces i ti jedan od njih).

Koliko km treba da prođe? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
To uglavnom dodje samo po sebi, kada sam prvi put u zivotu seo na jak motor (kawasaki ninja 636), vozio sam ga kao baba, posle godinu dana taj motor je vec leteo pod mojom zadnjicom. Kocnice, snaga, ogibljenje uglavnom dozvoljava mnogo vecu brzinu od propisane, ali to ne znaci da ce u tim uslovima da te ispostuje onaj koji se ukljucuje sa sporednog puta ili traktor koji skrece levo bas u trenutku kada ga obilazis.
 
Pamet u glavu dok ne steknes iskustvo, a kad prodju kilometri, shvatices zasto motociklisti voze tako brzo (postaces i ti jedan od njih).
 
 
Pa i nisi mu dao neki pametan savet sa svojim izjašnjavanjem.
U prevodu rekao si mu prvih 100km malo sporije, a onda pun gas dok ti neko ne izleti i iseče te...
Tačno je neko spomenuo gore, vikend vozač, kome je motor produženje patašona...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
[mention=39403]Henri Kinaski[/mention] Значи увек да размишљам као да сам невидљив а да се трудим да ме сви виде.
 
Druže baš tako. Ti si naspram nekog kombija, kamiona, autobusa, samo tačka. Shvatićeš vremenom da dok vozač drugog vozila ne ukapira da postojiš, ne započinješ ništa... A kao vozač četvorotočkaša znaš da moraš svakako otvoriti 8 očiju napred i 10 otpozadi...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
12 minutes ago, Štef said:

Pa i nisi mu dao neki pametan savet sa svojim izjašnjavanjem.
U prevodu rekao si mu prvih 100km malo sporije, a onda pun gas dok ti neko ne izleti i iseče te...
Tačno je neko spomenuo gore, vikend vozač, kome je motor produženje patašona...

Izmedju redova sam hteo da mu porucim da tera tamo gde je bezbedno, a da vozi pametno tamo gde su raskrsnice, blatnjavi putevi, sela i ostala naselja.

 

Apropo saveta, mogu ja ovde da ga savetujem celu noc, kad mu dune da zavrne gas, ne verujem da ce se secati mnogo mojih saveta. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Sve sto pisu kolege je aktivna bezbednost, ali treba misliti ipak i o aktivno/pasivnoj i pasivnoj. Niko nije rekao jos jednu bitnu stvar:

Oprema koju nosis utice na aktivnu bezbednost, a u slucaju pada i na pasivnu. Kvalitetna i ispravna oprema su veoma bitan faktor. Ako si savestan, i zelis da uzivas, kupi kvalitetnu opremu, najbitnije kacigu koja ti odgovara. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ma sve me bitno, ako zelis stopala da sacuvas kupi dobre čizme koje te neće zuljati i tako te navoditi da ih ne nosiš.
Ako zelis ruke da sacuvas, kupi dobre kvalitetne rukavice. Ništa iritantnije od unutrasnjih savova koji te zuljaju dok voziš. Jednom, dvaputa ćeš istrpeti, treći put će djavo već poceti da te nagovara da ih ne nosiš jer neće se sigurno desiti ništa. Možda i neće, ako budes sedeo ma trosedu ali ako sednes na motor - rizična si grupa ;)
Isto sve to važi i za svu ostalu opremu.

Jedan deo opreme koji je jako potcenjen i jako često zaboravljen, a jako bitan. Cepovi za uši, ako voziš bez njih moje pitanje hoćeš li već je samo pitanje kad će poceti trajno i konstantno da ti zuji u ušima. A tu nema povratka, ko izgubi sluh neće ga nikad više povratiti, bar ne u ovom životu. Sleduje samo slušni aparat.
Cepovi nisu skupi ali oni koji trebaju motoristima nisu ni jeftini. Trebaju ti oni koji filtriraju buku ali propuštaju zvuk. Znaci, nije poenta da napunis uši glinom kako bi izolovao sav zvuk, tad previše ne čuješ okolinu i postaješ ranjiv. Dobri cepovi imaju već za 10-15 eura. Kod nas u Srbiji možda i jeftinije.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Хвала на савету за опрему. Баш ми је драго што сте ме опоменули на важност опреме. Кацигу сам купио најбољу што сам могао да нађем. Планирам и рукавице ускоро али сам ципеле потпуно потценио мислећи да нису превише битне, да се стопала мање повређују, а чак и да би ме смарало да их изувам када одем на посао или до града. Сад видим да је то глупо размишљање. И капирам да могу да бирам. Да могу да носим лепе патике и можда повредим стопала или да чувам то што ми је Бог дао и да возим мотор како треба.

Пре него што сам уписао вожњу три дана сам гледао снимке како људи падају са мотора. Умало да одустанем од свега.  На крају сам рекао себи или ћу возити како треба или нећу уопште.

И надам се да ћу осетити када дође тај моменат да помсилим да много добро возим и тако мање водим рачуна тотално прецењујући себе. Видим да људи доста помињу тај моменат кад нов возач помисли да је потпуно овладао техником вожње и да је свемогућ. Хвала вам људи пуно, дивно је да постоји овакав форум где искусни возачи могу да пренесу своје искуство, а ја ћу бити довољно паметан да вас послушам.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
SAVOOO KAKVI CEPOVI, 'DI TO IMA DA SE KUPI, AKO MI NIJE KASNO? 

A? Šta si rek’o?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 21 minuta, Kornjaca je napisao:

Да могу да носим лепе патике

Imas lepih moto-patika, i lepse od "civilnih" ali su dublje, zglobove da stitis, isto tako farmerice sa protektorima, svrckas se po gradi a kada sidjes sa motora ne licis na bajkera :)

I naj vaznije, kada pomislis da si dobar vozac, ponovo odgledaj one snimke padova :takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja