Jump to content

Moto Zajednica

Pomoć kod štelanja karburatora

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Hrvatska
  • Motocikl: Jawa 634/350

Dragi prijatelji, funovi Jawe.

Molim za malu pomoć.

Imam Jawu 634/350, 6V struja. Koliko zavrtaja na kojem šerafiću mo ra biti da bi bilo dobro? Pošti je struja 6V, da bi mi na ler gasu motir radio dobro, lar mora biti malo jači ( do sad tako bilo), ali mi onda u vožnji na višim okretajima motor nema snagu i guši se. Znaći. Imam vodoravni šerafić gdjd se regulira ler gas i okomiti za regulaciju benzina. Koliko koji mora biti odvrnut? Da li se štela na ler gasu ili kod, npr. 2000 okretaja? Pošto na internetu vidim da kod krosera štelaju pod okretajima.

Eto, počela sezona, treba ići ispravan na cestu. 

Unaprijed Hvala!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kod Jawe, vertikalni šrafić ti određuje ler gas. Ja sam dok sam vozio Jawu, njega štelovao tako da kad je motor zagrejan - lepo radi, a kad je hladan hoće da se ugasi. To zato što se brzo ugreje, pa onda radi lepo. Horizontalni šrafčić ( onaj sa oprugom ) ti je za štelovanje vazduha. Fabrika kaže da se on šteluje tako što se on zavrne do kraja, pa se onda otpusti za 3/4 kruga ( tri četvrtine ) do 1 i 3/4 kruga ( jedan ceo i tri četvrt kruga ), pa se onda motor upali i još malo došteluje u tom rasponu. 

  E sad, pošto je zadnja Jawa kod nas uvežena još pre trideset godina, valjalo bi da taj karburator prvo odneseš u neki karburator servis da ga lepo očiste i operu u ultrazvučnoj kadi, a i da mu skineš i opereš rezervoar iznutra, rasturiš i očistiš slavinu za gorivo i staviš nova creva, jer najverovatnije da ima svakakvog đubreta unutra koje te može zezati i dalje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja