Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 500 ili Aprilia Atlantic 500

Recommended Posts

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Pozdrav društvo, 

 

Planiram uskoro kupiti jedan od ova dva skutera, ali dvoumim se jako između ova dva skutera. Da li može neko ko već vozi ili je vozio neko duže vreme neki od ova dva skutera da mi kaže neke svoje utiske dobru i lošu stranu, šta se najćešće kvari. Isključivo gledam verzije od 500ccm razlog je zato što mnogo više putujem i mnogo više provodim vreme na otvorenom putu planiram ove godine otići na more sa devojkom i ne znam koji od ova dva skutera uzeti i koji je najbolja solucija. Iskreno želim čuti i vaša mišljenja pa  na kraju da sumiramo utiske i po tome odlučim, imao sam prilike da vozim atlantika i jako velik skuter mnogo mesta ali opet do sada nikada nisam imao susreta sa x9 znam da oba imaju isti agregat. Koja bi vaša odluka bila da ste u ovakvoj dilemi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

На овом форуму много већи број људи вози АА.
Тако да верујем да је квалитетнији и удобнији за путовања.

Ја бих одабрао Х9 јер је лепши

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Samo je pitanje koji je u boljem stanju od ta dva, mala prednost ide ka AA iz nekioliko razloga.

 

- Prvi razlog je taj sto kod X9 crkavaju obe inst. table, najpre bord na kormanu. Ima dva tipa, nisu bas jeftine i tesko ih je naci u ispravnom stanju.

- Drugi razlog su retrovizori, cim dohvati asflat (pu pu dlaeko bilo) to je prvo sto puca, polovnih nema za lek, novi imaju finu cifru.

- Treci razlog je losa dostupnost akumulatora, jer se nalazi skroz u dupetu skutera kao i kod AA, s'tim da moras skinuti kofer, plocu, ceo nosac, plastiku izmedju stopaljki da bi mogao doci do akumulatora (vlascini obicno izvuku zice ispod sedista koje su direkt zakacene na kleme pa preko njih vrse dopunu akumulatora da ne bi sve skidali).

Kod AA je to mnogo jednostavnije, odvijes 2 srafica iz "gepeka" i to je to.

 

Inace, mislim da ce biti jedan dobar AA uskoro na prodaju :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Beograd, Gornji Milanovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom

posto sam imao i x9 i AA, da ti navedem i jednu prednost x9 :) 

na njemu imas vise mesta da ispruzis noge, dok kod AA moras da sedis kao na stolici. i meni je isprva bilo neobicno, posto je AA gabaritno veci, ali je drugacije resen. naravno, sediste je samo po sebi udobno, tako da to nije preveliki problem.

s druge strane, AA taj nazovi manjak prostora za noge nadomescuje roll barovima koje x9 nema

 

EDIT: podsetio me kolega ispod da napisem, ovo sto sam ja pisao vazi za stariji tip, atlantic classic

Promenio član sether
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

x9 500 elektromotor za podizanje na centralni stender, blutut muzika na kormanu. Aprilia mi se svidja samo klasik ( stariji model ako ne grijesim ) ima prostora i za mene prelijepu instrument tablu. Imao sam oba, x9 180 i AA500. Slozicu se da treba uzeti onaj koji je u boljem stanju, a najbolje sa preporukom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Neka je sa srećom!

 

Da te lepo služi.

 

Načitasmo se tvojih putopisa i dogodovština sa Leonardom, tako da će verujem sada biti još više trenutaka za tvoje uživanje a nama za čitanje ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Nažalost Atlantic vraćen vlasniku, ne može da se registruje zbog promenjene kilovataže :maloljut:.. Idemo dalje, sutra najverovatnije idem da gledam X9 500 pa moguće da će da padne jedna X9tka. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

После много тражења скутера, напокон је купљен легалан скутер X9 500 кубика. Ускоро стављам слике. 

Јако удобан скутер милина да га возиш. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Нек' је са срећом! Надам се да имаш доброг мајстора да га претресе пре употребе, посебно струју.
И да га у здрављу возиш! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Uh danas jednom (X9), sveze kupljenom zamenih regler.... majko mila stanja, samo cu to reci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150
Pre sat vremena, Satelis je napisao:

Uh danas jednom (X9), sveze kupljenom zamenih regler.... majko mila stanja, samo cu to reci.

Немој да ме плашиш одмах :D

 

Pre 2 sati, Zuba87 je napisao:

Нек' је са срећом! Надам се да имаш доброг мајстора да га претресе пре употребе, посебно струју.
И да га у здрављу возиш! :)

Мораће да иде на сервис наравно, и ако власник каже да је пре 500 километра мењао уље, ролнице и каиш. Да се испроверава све шта треба, крајем августа треба да се направи бар једна добраа тура :D

 

 

Први утисци су океј, видећемо за неких месец, два какво ће стање бити. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja