Jump to content

Moto Zajednica

Ako je nekom blizu Lidl

Recommended Posts

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 16 sati, Biker Q je napisao:

Lidl je inace vrlo korektan sto se tice garancije i reklamacije, crko neki stapni mikser, nemaju ga na stanju i bez problema vrate pare a i cuo sam da su svakome bez reci vracali pare,  cak i ako uredjaj radi ali jednostavno nisi zadovoljan sa njim.

I ja sam čuo od ljudi to isto, ali nisam još imao potrebu da to koristim...

Bio sam jutros i uzeo mini kompresor, eno ga na punjenju...

AKU_KOMPRESOR.thumb.jpg.13b3192436d20342c8bd578d79885491.jpg

 

Inače na slikama u katalogu mi deluje manji nego u prirodi...

Po informacijama kolege iz firme koja se bavi prodajom baterija, baterije u njemu su novijeg datuma i nisu još puno zastupljene u Evropi (u Kini jesu). Trenutno ih nema u ponudi, ali u dogledno vreme će biti i njih.

Dobra vest je da je garancija 3 godine, treba ih čuvati od visokih temperatura (70+) jer baterije mogu da eksplodiraju i nije namenjen za potpuno prazne gume ili gume velikih dimenzija (traktor, kamion) jer u cugu ne radi duže od 5 min.

Asesorije su praktično smeštene ispod poklopca kućišta.

Kao i inače, dobro je pročitati upustvo pre korišćenja (kao svaki prosečan Balkanac)...:rolleyes:

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Informacija za zainteresovane za ovaj mini kompresor!

Nije primenjiv za naše potrebe i vraćam ga u LIDL...:/. To izgleda radi posao samo biciklistima.

@Zille-nbg predlažem da ga i ti testiraš i verujem da ćeš se uveriti u isto.

Bila je puna baterija. Naduvao sam dve gume na biciklu i onda prešao na motor. Nakačio na zadnju gumu, pritisak bio 2,45 bara, namestim na 2,9 krene da puni i traje u PM. Došao je do 2,7 i stao. Prvo pomislim da je pregrevanje i da mu treba "oporavak" kad ispalo da je potrošio bateriju. Nakačim ga na 12V kabl (upaljač) krene da radi i radi i radi i radi, ali pritisak stoji na 2,7 - ĆAO - to očigledno nije sprava za motore i aute za šta meni zapravo treba.

Šta je - tu je, da ga nisam uzeo možda bih posle žalio, ovako nikom ništa...

Verovatno ću uzeti neki polovni kompresor iz Mercerdesa ili slično, oni su bar namenjeni za ozbiljno pumpanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 324 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36

Teško i za bicikliste... Na mom bajsu gume su na 4.5 do 6 bara,doduše hibrid je u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

@ZoraNS Baš ću probati kad dodjem kući. Ja sam ga zamislio kad budem pazario neki krosic, da mi sluzi da mogu da ispumpam gume za off i napumpam tipa na 2.5 kad zavrsim da ne ih ne cepam na asfaltu.

 

Cudi me da tako lose radi, s obzirom koliko kosta, nema veze, punjac je odlican :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

@Zille-nbg ja sam ga upravo vratio u LIDL i stvarno su super korektni. Čak nisu ni zagledali u kutiju da provere sadržaj...

Probaj i sam, užasno sporo puni i brzo se potroši baterija. Po mojoj proceni mislim da bi se baterija porošila na jednoj malo većoj auto gumi i to da je puni npr od 1,6 do 2,2 bara. Isto tako ne može da se pokrene ako je guma potpuno prazna...

I nije mi jasno zašto se zakucao na 2,7 i nije hteo dalje da puni - radio je par minuta, a pritisak se ne pomera ni za 0,05 bara.

Sve u svemu razočarenje...:neznam:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Probacu, pa ako nista, vraticu sutra.

 

Ja sam reklamirao jednu brusilicu, dosao kuci, krenuo da je montiram i cujem da nesto zvecka. Nisam je ni palio, zapakovao, vratio, tj zamenio za manje od 3min.

Sve pohvale za to. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Bio sam dosta skeptican po efikasnosti tog prcoljka od kompresora ali sam se ponadao da može bar malo da odradi nešto konkretno.

I opet se pokazalo, kad je nešto previše dobro da bi bilo istinito, obično to i nije. :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1280 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ti manji kompresori za duvanje guma tesko dobacuju do iznad 2,5bara, i jako sporo duvaju gume.

Ja na kvadovima koristim ovakav, i kad je guma prazna podosta mu treba da naduva do 0,5/0,6bara.

Inace gume na kvadu se pumpaju od 0,35 do 0,5 bara standardno.

Jako su spori.

 

8616916.jpg
WWW.WINWIN.RS

Kompresor Michelin Micro Power 12V SA USB-OM, 3010052, specijalne ponude i promocije WinWin Internet prodavnice

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Situacija od pre sat vremena. 

Zove supruga sa posla, kaze upalila se crvena lampica, prazna guma. 

 

Odem kod lokalnog svercera i kupim za 10e neki kompresor na upaljac, neki no name kina, navodno specifikacije gura do 18bar za 7min,ako bude i upola extra. 

 

Odem do auta(juce prao, lickao, mazao, natankao i proverio gume, inace nove tek montirane sad 1 novembra). 

 

Pustila na pola, juce kad sam isao na pumpu da isproveravam jesu sve na 3bar,zaglavio se ventil i poceo da pusta pomalo. Jbg. 

 

Zakacim ja mocni kompresor na upaljac, stavim prst, ono odprilike kad duvas deci balone jedino, al sta je tu je. Moram resiti, zao mi da vozi na polupraznoj novu gumu. 

Kad sam zakacio manometar je pokazivao 0,posle 5 minuta poce da pokazuje nesto. Posle pola sta drndanja je poceo da se puši i nagurao na 3bar po skali, ali guma mi je i dalje delovala poprazno. 

 

Oteramo tako do Nis-ove pumpe,tu uvek kontrolisem imaju tacan digitalni. Kad sam nakacio, krenulo je sa 2.2bar i naduvao na 3bar.

Jedino sto neznam koliko je tacno bilo pre pocetka duvanja sa ovom prcikom sto ide na upaljac, pa da znam koliko nagura za pola sata. 

 

Uglavnom, mislim da je smeće i da je guma bila skroz prazna da nema sanse da bi je pipnulo. 

 

Tako da, to je moje iskustvo, a bas sam mislio odavno da kupim taj mali na upaljac, za ne daj Bože. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo ja upravo pumpam gume sa ovim iz lidla. 3min od 1.2 do 2.5 bara i baterija je skoro prazna. 

Razmislicu do sutra, ali vrv cu da ga vratim. Ne zbog brzine pumpanja, nego sto mislim da ne moze da prezivi vise od 20 ciklusa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Godinama već koristim ovaj kompresor kupljen u loisu. Pumpam i moto i auto gume. 26 evra je cena, kakav lidl, nije ovo dojčland da moraju da vode računa o standardima, ovde ide samo falš roba. 9f4f80228609750b071bccbe7220a0c6.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Drugar je imao fabricki u alfi 159(umesto rezervnog tocka). 

Glupa alfa napravila neki dzek, nemoze da se ubode ni u jedan drugi upaljac osim u alfin, krstom sam se krstio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Evo i ja sam probao, brzo krene od 0,3 a uspori preko 2 bara.. 

Baterija pokaze da je spala na jednu crticu ali se nakon par minuta oporavi i nakon dve napumpane gume ostalo je tri crtice baterije

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Nemam pojma, ja sam ga napunio, napumpao jednu od 1.2 do 2.5 i to je to, vise ne moze ni da se upali, mora na punjac. Ja cu ga vrv vratiti i uzeti jos jedan punjac, vazda fali za traktore i kombajne :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Kupio i ja danas kompresor, nisam ga još probao, meni bi koristio isključivo za motor i to za prvu pomoć do vulkanizera. Da li mislite da može za toliko da posluži?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 373 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Ima ovaj Airman Tour kompresor (slika desetak postova gore) kod LuckyVladano za 30€. Ja ga kupio i prezadovoljan sam kako radi.
Nema baterije, ali pumpa odlicno i jako je mali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1131 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 7 sati, ZoraNS je napisao:

@Zille-nbg ja sam ga upravo vratio u LIDL i stvarno su super korektni. Čak nisu ni zagledali u kutiju da provere sadržaj...

Probaj i sam, užasno sporo puni i brzo se potroši baterija. Po mojoj proceni mislim da bi se baterija porošila na jednoj malo većoj auto gumi i to da je puni npr od 1,6 do 2,2 bara. Isto tako ne može da se pokrene ako je guma potpuno prazna...

I nije mi jasno zašto se zakucao na 2,7 i nije hteo dalje da puni - radio je par minuta, a pritisak se ne pomera ni za 0,05 bara.

Sve u svemu razočarenje...:neznam:

 

E jebote kud se ne nakaci na forum ranije,jos sav srecan sto sam stigao u pola 9 pre zatvaranja i ostala jos samo 2 komada u Mitrovici.Taman da vam, se pohvalim kad videh da smo se svi zajebali izgleda.Jos klincu vicem,evo da naduvas gume kome god treba sutra probamo nek se sad napuni.

Sta si rekao u lidlu zbog cega reklamaciju-jel su ti vratili pare ili su dali neku zamenu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 3 sati, shlem je napisao:

Kupio i ja danas kompresor, nisam ga još probao, meni bi koristio isključivo za motor i to za prvu pomoć do vulkanizera. Da li mislite da može za toliko da posluži?

Za takve potrebe može da posluži pri čemu bi bilo poželjno da imaš upaljač utičnicu na motoru (da možeš da priključiš u nekoj vukojebini ako zatreba) . Testiraj ga i ti pa ako ti ne odgovara jednostavno ga vratiš. Meni ne radi posao za koji mi treba kompresor jer mi treba za sve (motor, auto, bicikle) da naduva do potrebnog pritiska bez prekida...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Drugar je imao fabricki u alfi 159(umesto rezervnog tocka). 
Glupa alfa napravila neki dzek, nemoze da se ubode ni u jedan drugi upaljac osim u alfin, krstom sam se krstio. 
Npr, zameniš džek iliti utikač sa nekim drugim koji "paše" i na ostala vozila tj standardizovan je izvan italijanskog govornog područja.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Za prvu pomoc do vulkanizera moze da posluzi. I ja nemam problem s tin sto mu baterija drzi kratko, vec mi deluje da ceo uredjaj nece dugo potrajati, a 4 soma je 4 soma :jee:

 

Ja sad idem da ga zamenim za ovaj veliki punjac ako je ostao, ako nije, uzimam pare. Samo kazes da nisi zadovoljan i da za tvoje potrebe nije dovoljan. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja