Jump to content

Moto Zajednica

Ako je nekom blizu Lidl

Recommended Posts

  • Drug član, 1911 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Uzeli racun sastavili papir,javili upravi.Uprava poslala sms da je odobren povracaj novca,i da trebam da posaljem br racuna.Problem je sto ja nebi da saljem racun,vec kes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 15 sati, MOTOM je napisao:

Onda im reci da nemaš tekući račun u banci.

Verovatno je platio karticom.

 

Tako i kod mene u firmi. Kad platis karticom, na kartici se vraca tj refundira. Ne ide kes. Po gotovu za iznose preko 5.000 din

Promenio član MaxiS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1911 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Placeno je keshom.Licno smatram da je nesigurno slati br racuna putem interneta ili sms.Ako vrate u keshu ok,ako bas mora zamena za drugu novu ok,prodacu je.Ako me iznerviraju ide u kontejner.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

U mojoj firmi kako god da platis, novac se vraca iskljucivo na racun. Niko do sada nije pravio problem. U svakom slucaju, ja nisam skoro vracao nesto iz Lidla, ali pre kad sam vracao dobijao sam kes na kasi. Znam da su promenili praksu, pa je moguce da sada vracaju na racun. Sto je u potpunosti legalno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Ne vidim razlog zasto je nesigurno dati broj računa za povrat novca. Nije to podatak koje se moze nekako zloupotrebiti, pogotovo ne Lidl, koja je ozbiljna kompanija i ne bavi se takvim stvarima.
Da su ti tražili broj kartice, ili Cvc kod, pa da se cimaš.....



Sent from my SM-A515F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
1 hour ago, cezarpa said:

Placeno je keshom.Licno smatram da je nesigurno slati br racuna putem interneta ili sms.Ako vrate u keshu ok,ako bas mora zamena za drugu novu ok,prodacu je.Ako me iznerviraju ide u kontejner.

Ja navijam da se iznerviras, ali ne moras da je bacis, moze poklon:jee:

 

To sto je zadimila, neki kazu da je normalno pri prvoj upotrebi. Meni je recimo zadimila aku udarna busilica i to samo kad zastane pri busenju. Da li je to normalno i da li ce dim nestati, vreme ce pokazati, ona inace radi nesmetano.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd
2 hours ago, cezarpa said:

A kako i dostavis br racuna?

Licno, telefonom ili mejlom.

U principu broj racuna nista ne znaci. Sto rece neko iznad, mnogo je opasnije kad neko ima broj kartice, a kad ima i CVC onda je to to, moze da placa sta zeli. 

U principu, mislim da zakonski nije nije regulisano da mogu da vrate samo na racun, tako da se nadam da ces istrajati u zamisli. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2845 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Zgodna stvarčica, juče sam kupio. Četri utičnice/sklopke na daljinski, 1600 din. Mnogo mi je praktično da se ne penjem na sprat a bih upalio reflektor za dvorište. Ali, ima manu. Nema neko premošćenje, tako da struja kroz njih mora da se propusti daljinskim. Ima i verzija sa dve sklopke za spoljnu upotrebu. Ista cena. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
Zgodna stvarčica, juče sam kupio. Četri utičnice/sklopke na daljinski, 1600 din. Mnogo mi je praktično da se ne penjem na sprat a bih upalio reflektor za dvorište. Ali, ima manu. Nema neko premošćenje, tako da struja kroz njih mora da se propusti daljinskim. Ima i verzija sa dve sklopke za spoljnu upotrebu. Ista cena. 
Koristim vec godinu dana da palim lampe po kuci i spoljno svetlo i potvrđujem da je odlična stvar.


Poslato preko fiksnog telefona

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2845 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija
7 hours ago, cezarpa said:

Za koju snagu je predvidjeno?

Piše 3680 W, 16 A.

Silver crest je firma, navodno Nemačka. Vidim da se njihovi proizvodi često prodaju u Lidlu. Imaju neke pekače, rerne, grejalice...

Zanimljivo mi je što je reljefno uputstvo na zadnjoj strani uređaja na srpskom jeziku. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Ima kod mene dosta  punjaca za aku, 1600 din cini mi se, ima baterija sa punjacem 20v cini mi se 3000, ako nekome jos nesto treba mogu da pogledam.

Promenio član Biker Q

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Ima li neko iskusto sa ovim uredjajem? Vredi li? Trajno ili crkava? Ima dovoljno snage ili lipsa za cas?

Vredi li ove novce ili ganjati Xiaomi i neke slicne?

IMG_20220118_165953.jpg

IMG_20220118_165955.jpg

IMG_20220118_165959.jpg

IMG_20220118_170012.jpg

IMG_20220118_165945.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
15 minutes ago, Biker Q said:

Ako ovo upali dizela 2000ccm sa losim akumulatorom onda sam ja debelo neobavesten o novim tehnologijama...

Pali ... ;)

Ali mora auto biti ispravan.. mora dobro paliti bez dužeg verglanja... i bez grijača... ;)

 

Znači, to nije stvar s kojom ćeš paliti auto koji izvuče akumulator jer vergla minutu prije nego upali ... to je stvar da si pomogneš ako auto dobro pali inače, ali ti je krepao akumulator ... ;)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

I ako ne upali za 5 sekundi verglanja sedi pa plači. Prazan buster, prazan akumulator... :takoje:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Pre više od godinu dana sam kupio sličan model, sa KP, u Žarkovu. Mislim da je bio 35 evra, bez garancije. Do sada sam ga koristio samo da punim telefone na skupovima gde sam neplanirano "zanoćio"... Još uvek mi nije trebao kao pomoć akumulatoru, ne znam ni da li će moći, ali eto, nosim ga uvek sa sobom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Inače, drugar koji drži auto servis pre 3 godine platio 200 evra, neki profi. Mnogo puta mu je pomogao, za startovanje vozila, kada od stajanja malo oslabi akumulator. I kune se u njega, da vredi svaku paru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
1 minute ago, Blaza said:

Inače, drugar koji drži auto servis pre 3 godine platio 200 evra, neki profi. Mnogo puta mu je pomogao, za startovanje vozila, kada od stajanja malo oslabi akumulator. I kune se u njega, da vredi svaku paru.

to je nešto drugo ... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin
pre 17 minuta, Arakis je napisao:

I ako ne upali za 5 sekundi verglanja sedi pa plači. Prazan buster, prazan akumulator... :takoje:

I ja tako mislim, polazim od stanja i godista vozila u Srbiji. Za ova nova vozila izracunata u svaki amper i ne brinem i ako zakazu vlasnik ce da okrene tel da mu donesu novi akumulator ili prebace auto u servis gde ce to da urade, taj da kaci ovu napolitanku na akumulator nece...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja