Jump to content

Moto Zajednica

Bez dozvole na motoru 125cc

Recommended Posts

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre sat vremena, Singularitet je napisao:

Što ste iskomplikovali? Privodi se kad sudija da nalog za privođenje. Kojim god povodom. U ovom slučaju, ukoliko policija utvrdi fiktivnu adresu, sudija će pre izdati takav nalog. Ne zbog adrese, već zbog prisustvovanja suđenju.

Upravo tako.nisi platio kaznu jure te da platis.posle nekog vremena preinacuju u kaznu zatvora.ako ne uspeju da te pronadju raspisuju poternicu(sad se to zove valjda potraga)..Sve sto se ne desi ovako mozete smatrati neazurnoscu suda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR
Pre 3 sati, DjoleLO je napisao:

Sa granice se privodi u slucaju ako je za licem raspisana potraga, u slucaju narusavanja javnog reda i mira ili vrsenja krivicnog dela.

To radi policijska stanica opste nadleznosti na cijoj teritoriji se nalazi granicni prelaz.

Fiktivna adresa nije razlog za privodjenje.

Sa fiktivnom adresom MUP ti ne moze izdati dokument dok se ne utvrdi stvarna adresa i nista vise.

Ni to nije tacno, ako lice ima upisanu fiktivnu adresu privesce ga u stanicu policije da se utvrdi koja mu je stvarna adresa, a fiktivna je upisana jer se lice nije pojavilo na sudjenju, suocavanju, izdrzavanju zatvorske kazne i sl. a utvrdjeno je da lice ne zivi na adresi loju ima MUP. E onda oni nadju nalog koji je izdat da se lice privede radi saslusanja, davanja izjave, izdrzavanja kazne i sl. u tu i tu ustanovu, kod tog i tog sudije i oni ga privedu da sudija kaze svoje, sto uopste ne mora da znaci da ce da zavrsi u zatvoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre 3 sati, Rale-Ča je napisao:

Ni to nije tacno, ako lice ima upisanu fiktivnu adresu privesce ga u stanicu policije da se utvrdi koja mu je stvarna adresa, a fiktivna je upisana jer se lice nije pojavilo na sudjenju, suocavanju, izdrzavanju zatvorske kazne i sl. a utvrdjeno je da lice ne zivi na adresi loju ima MUP. E onda oni nadju nalog koji je izdat da se lice privede radi saslusanja, davanja izjave, izdrzavanja kazne i sl. u tu i tu ustanovu, kod tog i tog sudije i oni ga privedu da sudija kaze svoje, sto uopste ne mora da znaci da ce da zavrsi u zatvoru.

Izvinjavam se.

Zaboravio sam Vase znanje iz oblasti rada i organizacije MUP-a.

Ja radim samo 12 godina na tim poslovima

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

E pa vidi druze policajce, kada su meni napisali da imam fiktivnu adresu iako to nije tacno, a napisali su je jer nisu mogli da mi uruce poziv za kod sudije za prekrsaje, prilikom zaustavljanja od strane OSL(saobracajni pandur) koji je tako revnosno obavljao svoju duznost da je proverio podatke iz LK i ustanovio da imam fiktivnu adresu, pozvao je kolege koji su me sproveli do sudije za prekrsaje, tu sam samo dao izjavu povodom ucinjenog saobracajnog prekrsaja, potvrdio da zivim na adresi iz LK i pustili me da idem svojim poslom. Imao sam srecu da se sve desilo radnim danom pre podne. Eto, pisem licno iskustvo a ne rekla-kazala.

P.S. A oganizacija MUP-a je posebna prica, i to tuzna prica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Sproveli te do sudije jer imas nalog za dovodjenje (privodjenje), a ne fiktivnu adresu.

Policija dovodi (privodi) na osnovu pisanog naloga suda ili tuzilastva i to moze biti naredba o dovodjenju ili poternica.

Takodje moze dovesti i na zahtev MUP-a.

Sud, tuzilastvo i MUP ne raspisuju poternicu zbog tvoje fiktivne, tzv. "Pasivizirane adrese", vec iz drugih razloga.

Pisem iz licnog iskustva, jer ja procesuiram sva lica koja se dovode (privode) sa i bez pisanog naloga.

Pisem iz iskustva, jer ja unosim u sistem i povlacim te iste poternice.

Procitaj cl. 82 i 83 Zakona o policiji i trebalo bi da ti bude jasnije.

 

 

A slazem se da je organizacija MUP-a tuzna prica....

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Vidim ovde se ispromašivaste i to baš onako ozbiljno na kilo.

 

To je zato što zaključke izvodite indukcijom a ne dedukcijom, i to iz slučajeva koji mogu da se nabroje na prste, bilo po primeru bilo po tipu.

 

Što se samog slučaja tiče, ako si iz Beograda, javi se, sredićemo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Mene jednom privodili, kad su mi pisali prijavu, policajac pisao moju adresu ćirilicom - Ulica Vojvode Tankosića ( on napisao V. Tankosića ). Neko ko je to prekucavao čitao kao latinicu, pa napisao B Taskovića ( Braće Tasković ) pa mi tri poziva slali na pogrešnu adresu i onda poslali nalog policiji da me privedu.  Ja digo frku što su me privodili i osramotili pred celom zgradom i komšilukom i sudija odbaci prijavu ( valjda je smatrao da sam dovoljno kažnjen, as ni prekršaj nije bio neki . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Ne znam da li znate ali postoji portal gde mozete da pratite postupak:

TPPS.SIPRES.SUD.RS

Портал Министарства правде Републике Србије – Ток предмета прекршајних судова


Ja koristim cesto jer jednostavno volim da se ganjam sa njima.
Nikada nisam dao mito, aktivno vozim od 2001-e i nikada nisam platio niti jedan prekrsaj.

Par puta sam do kasacionog dosao, gde su odbacili prijave.

Najbitnije je prouciti sve zakonske i podzakonske akte.

Npr komunalnu u bg-u sam vec 3 puta dobio prosle godine i jednom cak naplatio i troskove postupka.



Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova



Npr komunalnu u bg-u sam vec 3 puta dobio prosle godine i jednom cak naplatio i troskove postupka.

За ово посебну тему и да се сладимо мало
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR
Pre 22 sati, m.milivojevic je napisao:

Ne znam da li znate ali postoji portal gde mozete da pratite postupak:

TPPS.SIPRES.SUD.RS

Портал Министарства правде Републике Србије – Ток предмета прекршајних судова

 


Ja koristim cesto jer jednostavno volim da se ganjam sa njima.
Nikada nisam dao mito, aktivno vozim od 2001-e i nikada nisam platio niti jedan prekrsaj.

Par puta sam do kasacionog dosao, gde su odbacili prijave.

Najbitnije je prouciti sve zakonske i podzakonske akte.

Npr komunalnu u bg-u sam vec 3 puta dobio prosle godine i jednom cak naplatio i troskove postupka.



Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ne pricaj to ovde jer ce te proglasiti za drzavnog neprijatelja. Ukoliko ne placas sve kazne koje su ti napisala naša prepametna OSL ti si neprijatelj države i našeg napacenog naroda. Zašto vozis, živiš i radis ako nećeš da plaćaš kazne? O kakvih sve ljudi ima? :na_glavi:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Tajna kod naplate troškova postupka je u advokatu


Da da.
Ja imam tu srecu da mi je mama advokat, pa me ne kostaju postupci.
:-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350

Čim nema kolege da se javi, verovatno se nije dobro završilo.

 

Inače i ja sam popio kaznu za upravljanje motociklom bez adekvatne kategorije pre ne znam koliko godina. Zaustavi me pandur...daj dozvolu...rekoh nemam, imam polaganje sledeće nedelje (nisam lagao, odvozao na L tablice)...dobro neću da ti pišem ništa sad iako sam upisao podatke u svesku ali ako te uhvatim još jednom bez dozvole pisaću ti sve živo...rekoh pošteno, zahvalim se i odem. Naravno sledeće nedelje položio i uzeo dozvolu.

 

Posle nekih godinu i po dana stigao poziv...šta li je sad, nisu me ni zaustavljali od tog dana. Ispadnem glup i naivan, odem da vidim šta je, kad ono voznja bez kategorije...prc...lepo me ujeba pandur...ladno je napisao.

Zovem advokata koji mi je inače drug, kaže da sam se zajebao što sam otišao...mogao sam da se izvučem da sam išao sa njim jer nisam potpisao Zapisnik.

Bilo je tu svega i svačega da vas ne davim, na kraju kod sudije...kazna od 100.000 do 120.000, 12 bodova i zabrana upravljanja 6 meseci za sve kategorije (kasnije je valjda to ukinuto). Kad se nisam onesvetio...rekoh sudiji ako ima nekog slobodnog kolegu pešadinca da me odmah odveze do padinjaka da odmorim malo par meseci...nije baš lepo prihvatila moj komentar pa me rebnu 120.000,12 bodova i 6 meseci zabrane, odnosno maksimalnu kaznu...milina jedna.

Naravno advokat se žalio na presudu pa sam na kraju platio 40.000 u dobrotvorne svrhe ali su poeni i zabrana ostali.

 

Od tad, i još nekih situacija sa osiguravajućim kućama, samo advokat. Uopšte neću da razgovaram sa njima.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja