Jump to content

Moto Zajednica

Bez dozvole na motoru 125cc

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova

1.5.2018 me je uhvatio pandur na motoru kako ga preparkiravam (u mojoj neprometnoj ulici), i napisao mi kaznu. Danas, godinu dana kasnije, mi je stigao poziv da idem sutra kod prekrsajnog sudije. Polozio sam A1 jos u junu (par nedelja posle sto me je uhvatio pandur) prosle godine, i od tada vozim sve po zakonu. Sta mogu da ocekujem, kako da se ponasam sutra kod sudije? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Dobices zabranu voznje na bar 6 meseci i platices visoku kaznu i plus kaznene poene. U trenutku prekrsaja nisi imao potrebnu kategoriju. Jedino ako sudija bude blag pa te ne kazni maksimalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Dobar dan, koliko da platim ?
Ne znam samo da li mogu da ti lupe zabranu na kategoriju pošto nisi imao dozvolu tada...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Kazu kao sto jeste. Polozis sam posle par nedelja, motor sam samo preparkiravao u mojoj ulici, nije mi bila namera da vozim I da upravljam bez dozvole td itd. 

 

Ma nece te ojaditi, osim ako nemas dosta prekrsaja od ranije... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Policajac ti je napisao prijavu, a od sudije možeš da očekuješ kaznu.  Ako si preparkiravao motor vozeći - onda si ga vozio. Ako si ga gurao i imaš svedoke - možeš da se braniš da nisi vozio već pomerao motor jer je nekom smetao. U svakom slučaju, ako nisi ranije kažnjavan i prvi ti je put i ako ne budeš drzak - možeš da očekuješ najmanju kaznu za taj prekršaj po zakonu koji je tada važio .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Da sam na tvom mestu ne bih ni otisao kod sudije, bio bih oprezan i izbegavao bih policiju dok to ne zastari. Ne mozes nista da izgubis. I da te nahvataju odesce te kod sudije da das izjavu i pustice te. Za 100 000 din. kazne imas racun da se potrudis da te policija ne nahvata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Eskiviraj ih 10 godina, posle zastareva. A uvek možeš da emigriraš u Rusiju :)

Šalim se. Mene su uvatili prilikom registracije. Bila podnešena dokumenta u SUP-u. Dok sam čekao red , bio skuter u pitanju i neke 2006.godine, ja raspalim bez tablica da kupim kacigu. Zaustave me, napišu kaznu.

Posle nekog vremena dobijem poziv, objasnim i napišem da sam bio na čekanju za tablice, da nisam znao, mislio da treba da dodjem sa skuterom u SUP, da sam isao po kacigu dok sam cekao red, bila gužva...priložim da sam tog dana registrovao.

Oni mi oproste, ništa kazna. Kažu vozi i ne greši više sinko.

Bilo je to vreme drugo, malo liberalnije. Sad nam omče sve više zatežu.

Vive la liberte, izvinjavam se zbog lošeg francuskog, mlogo se izvinjavam :)

Mislim da si mlad i da ćeš proći sa nekom minimalnom kaznom. Kaži da si dobro dete, da poštuješ zakon, pa eto odma si položio, motor stigao pre vremena, isterao ga na ulicu da sedneš i napraviš selfi, drugari na FB navalili...

Spomeni i instagram i tviter, da imaš pratioce, da si dužan da svakog dana postavljaš nove fotke, da su te navukli, da je ludo vreme, ne snalaziš se ;) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Zastarice za dve godine ako imas malo srece,za cetiri u svakom slucaju. Vec je proslo godinu dana. Ne nadaj se da ce da budu sazaljivi jer to nisu, gledaju da te sto vise oglobe. Pozdrav za ove sto uzivaju u tudjoj nesreci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Ko uživa u tudjoj nesreći? Ove imenuj pa da se odbrane recimo, možda su krivo shvaćeni.

Ja se recimo šalim al sam mu naveo moj primer. U to vreme 2006. tek su kretali da kažnjavaju bez kacige itd.

Nikad se ne zna. Može naleteti na inspektora koji će biti blag. Eto ja sam tada prošao bez ikakve kazne. Mogu reći da sam bio iznenadjen oprostom.

Želim kolegi da prođe ko ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

@leonh

Odakle si? Moj ti je predlog da kontaktiras advokata, ako si iz Bg-a ima ih vise nego dovoljno koji mogu da ti pomognu, a da te ne kosta nista...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja se uopste ne uzivam u tudjoj nesreci, naprotiv, samo mi malo smesno ono "kako da se ponasam kod sudije" :jee:
Svi smo mi kao klinci popusili neku kaznu, i to je za nauk, jer (na zalost) covek najbolje nauci na sopstvenim greskama, ja sam tako sa 18 godina popusio kaznu za neregistrovan motor i platio je iz svog dzepa, i to mi je bila poslednja kazna koju sam platio i poslednji prekrsaj koji sam napravio.
Sreca je sto u to vreme kazne nisu bile tako jako skupe, ali i ono mi je bilo dovoljno da naucim lekciju.
Najbitnije je da se na sudu i sa pandurom ne pravis mnogo pametan, vec lepo sve priznas bez rasprave, i pojedes govno koje si israo, tako sam i ja radio i tako je najbezbolnije, veruj mi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
pre 49 minuta, Biker-Boy je napisao:

samo mi malo smesno ono "kako da se ponasam kod sudije" 

nije to nista smesno ima citava nauka o tome,ali to vec neko strucniji(advokat) moze da objasni,

ako vec neces da slusas @Rale-Ča,onda budi skrusen i tugaljiv i kukaj ali ne preterano i kazi pogresio sam ali tad nisam nista znao,i ako bude srece neces proci lose.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2
46 minutes ago, Biker-Boy said:

Ja se uopste ne uzivam u tudjoj nesreci, naprotiv, samo mi malo smesno ono "kako da se ponasam kod sudije" :jee:
Svi smo mi kao klinci popusili neku kaznu, i to je za nauk, jer (na zalost) covek najbolje nauci na sopstvenim greskama, ja sam tako sa 18 godina popusio kaznu za neregistrovan motor i platio je iz svog dzepa, i to mi je bila poslednja kazna koju sam platio i poslednji prekrsaj koji sam napravio.
Sreca je sto u to vreme kazne nisu bile tako jako skupe, ali i ono mi je bilo dovoljno da naucim lekciju.
Najbitnije je da se na sudu i sa pandurom ne pravis mnogo pametan, vec lepo sve priznas bez rasprave, i pojedes govno koje si israo, tako sam i ja radio i tako je najbezbolnije, veruj mi.

Tako je mozda nekad bilo, sad je pravno-sudski sistem napravljen da uzima pare i to obicno od onih koji su neiskusni i neinformisani u pravnim igrarijama. Kad budes iskusio "pravdu" danasnjeg sudskog sitema na svojoj kozi shvatis koliko si u stvari naivan. Oni koji imaju dovoljno novca mogu da kupe slobodu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Drugar je dobio 6 meseci zabranu i 60 000 na 6 rata. Obe mere izrecene su ispod zakonskog minimuma. Ja sam tako za alkohol dobio ispod zakonskog minimuma ja mislim. Uglavnom malo kukaj, kazi da nisi imao nameru da vozis jer si polozio neposredno posle toga. Drug je rekao da je bio kod majstora i samo je seo da proba motor 100m,mada to i nije opravdanje. Ti kazi da je smetao na ulici neko ko ima dozvolu nije bio tu i da si morao da pomeris, komsija hteo pauk da zove, bio tezak za guranje motor pa si morao da upalis da mrdnes 5m.
Mada iskreno nece te osloboditi sigurno, samo mozes da dobijes minimum kaznu i na rate. Ja sam platio 5000 jer se nisam javio za vojsku i opet sam morao da odem da se javim, izdali nalog za privodjenje.

Sto se tice zastarevanja, mislim da imate zakonik na internetu koji je jasan i nedvosmislen. Sada nije zastarevanje 2 kao pre nego 3 godine. Drugo, osudice ga u odsustvu, zveknuti na oglasnu tablu i izdace nalog za privodjenje verovatno. Ne znam dal je vredno da rizikujes da te vrate npr sa granice? Bilo koji pandur kad te legitimise proverice ima li naloga za dovodjenje i onda ce te dovesti kod sudije, posto su te doveli a nisi sam dosao tesko da ce uzeti u obzir olaksavajuce okolnosti nego ce ti rebnuti svih 120 000 kaznu pa se ti cesi.

A sad i salju izvrsitelje za naplatu neplacenih kazni i dugova itd,pa se moze desiti da samo odjednom dobijes manju platu. Firma mora postupiti po njihovom nalogu,bio sam svedok kod mene u firmi za 10 000 zbog racuna za struju.

Uglavnom, neko i izbegne,ko ima srecu ili iskustvo sa tim stvarima. Ja nisam hteo taj teret i stres da se strecam svakog drota kojeg vidim i bezim od njih kao djavo od krsta.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Mislim da ne postoji izgovor koji oni vec nisu culi u svojoj karijeri...kao i profesori u skoli koji su se naslusali izgovora za neuradjen domaci...

Ako neko misli da ce da ublazi kaznu time sto ce da ispljune neku neverovatnu laz,zivi u ozbiljnoj zabludi (osim ako nemas svedoke koji ce tvoju laz da potvrde).

Blazu kaznu mozes dobiti ako budes normalan,ne budes drzak...sve ostalo je samozavaravanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kreidler Street 125dd

Ja sam imao situaciju gde mi je istekla dozvola, u medjuvremenu sam uzeo novu, pa sam posle toga isao kod sudije, objasni sve kako je i bilo, prosao sam sa opomenom i platio sam 1000din, najbitnije je bilo to sto sam u medjuvremenu resio problem. Tako da, lepo odes, budes pristojan, obajsnis da si kupio mtor i da si upisao voznju, a li jednostavno nisi mogao da izdrzis da ne sednes na njega, pritom se sve to desavalo ispred tvog dvorista ne ugrozavajuci nikoga. reci da si vrlo brzo polozio i uzeo dozvolu, obavezno je ponesi, trazice ti je na uvid. To je najbolje sto mozes da uradis i mislim da neces imati nikakve velike sankcije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ja pre određenog vremena vozio još jednu osobu na motoru iako je motor bio registrovan na  jednog. Zaustavili me, kulturno napisali kaznu, otišao kod sudije za prekršaje. Kada su me pitali šta kako, ja rekao da sam jednostavno zaboravio i da sam kriv. Bilo mi glupo da im lažem, udarili mi najblažu moguću kaznu po tom zakonu.

 

Moj ti je savet da odeš kod sudije, kažeš da si morao da pomeriš motor. Kako je neko gore napisao, reci da si već bio pred kraj sa polaganje, pokaži da si ubrzo dobio dozvolu. Takođe budi malo žalostiv, reci da ti je žao i mislim da ćeš proći sa minimalnom kaznom (ukoliko ti je to prvi prekršaj).

Bilo šta drugo da uradiš, teško da će ti oprostiti ceo prekršaj :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Sa njima obavezno budi ljubazan.Posto si polozio u medjuvremenu verovatno ces dobiti minimalnu novcanu kaznu.

U selu Ivanovo pandur na motoru je ukebao tipa na apn 4 bez kacige,zamisli pisao mu kaznu za kacigu ,za apn koji treba da bude A kategorija,a Tip nema A.Rezultat kod sudije 120000 d u 6rata

Samo ljubazno da manje boli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Већ су ти рекли али да поновим, обавезно се појави код судије јер се достава сада рачуна, иако ниси "примио" позив,на 15 дана од дана остављања обавештења као да  си лично примио. Иначе те могу (већ написано, мој пријатељ из НС приведен на граници због непојављивања као сведок у предмету орезивања крошње дрвета), привести са лисицама до надлежног суда.

Кажи истину, мало нафилуј да си само репаркиравао мотор и у крајњој нужди тражи суочење са полицајцем (ако га познајеш, или га твој отац зна пробај са њим да договориш да мало ублажи исказ).

Постоји и варијанта да код судије изјавиш да желиш да признаш и да се нагодиш, па те пошаљу у Раковицу код правника(ако си из БГ), и онда то буде упола и мање, за друге регионе исто постоји тако уређена могућност.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Опростите, морам да се умешам везано за достављање писмена.

То за 8-30 дана од остављања обавештења важи само у случају одређених пошиљки.
Конкретно, С1, С4, С6 и С7 (које се носе два дана).

Прекршајни суд шаље само С0 и С0лично. Законски, имају простор да пошаљу и то С1, али то још не раде.

Мало удавих, али поента је да неће одмах после првог писма да те гањају САЈ-овци. Може се одлагати те две године од почињеног прекршаја да наступи застарелост.

Мада сам увек за то да се скрушено појавиш пред судијом и молиш за милост.
Мирна савест значи много.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja