Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia pegaso 650 i.e problemi

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia 650 ie

Ljudi pomagajte imam problem sa pegasom teško pali pogotovo prvo paljenje. I kad upali samo se ugasi od jednom i ponovim kontakt odma upalio bez problema,ali kad odstoji malo tipa 10-15 min opet teško pali,da li neko ima rešenje ili savet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance
19 minutes ago, pronto said:

Ih bre Mikula...što djonom na čoveka.

 

Da bar hoce da me poslusa bio bi mi dozivotno zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia 650 ie

Akumulator nov, nema razlike ni kad zakacim na kablove sa kola. Isto se dešava. Treba jedno 10-15 puta da zavergla da bi počeo normalno da radi. I posle toga pali svaki put normalno na cvrgu ide odlično,ali kad odstoji jedno 10-15 min i više teško opet pali ne kao prvo paljenje ali treba jedno 7-8 puta da ga zaverglas da bi upalio. Oprao rezervoar pumpa lepo radi. P.s imao jednu prodao i posle par godina kupim ponovo samo i.e. I eto problema. A nije poenta da nekom u uvalim muku. Hoću da rešim prošle sezone sam prešao 8000 km i bilo sve okej sem sto mi je posle 600km od kupovine prosvirao dihtug glave. I sad ovo. Jbg dešava se. Nadam se da ću uspeti nekako da rešim 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 5 sati, Goranpop87 je napisao:

Akumulator nov, nema razlike ni kad zakacim na kablove sa kola. Isto se dešava. Treba jedno 10-15 puta da zavergla da bi počeo normalno da radi. I posle toga pali svaki put normalno na cvrgu ide odlično,ali kad odstoji jedno 10-15 min i više teško opet pali ne kao prvo paljenje ali treba jedno 7-8 puta da ga zaverglas da bi upalio. Oprao rezervoar pumpa lepo radi. P.s imao jednu prodao i posle par godina kupim ponovo samo i.e. I eto problema. A nije poenta da nekom u uvalim muku. Hoću da rešim prošle sezone sam prešao 8000 km i bilo sve okej sem sto mi je posle 600km od kupovine prosvirao dihtug glave. I sad ovo. Jbg dešava se. Nadam se da ću uspeti nekako da rešim 

Kad si zadnji put štelovao ventile? I koliko motor ima kilometara?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia 650 ie
40 minutes ago, Mali Caca said:

Kad si zadnji put štelovao ventile? I koliko motor ima kilometara?

Iskreno ja ih nisam stelovao,jer je radilo sve kako treba. A ona ima onaj peti ventil koji se jedini steluje,ako ne grešim? Ima 40 000 km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

@Goranpop87 motor teško pali kad je hladan?! A kad upali i zagreje se radi dobro. 

1. 40.000km vreme za štelovanje ventila bez obzira dali  radi ili ne radi dobro. 

2. Ako su zazori manji od propisanih, motor kad se zagreje glava se širi zbog toplote više nego ventil/ventili i zato radi bolje nego kad je hladan. 

3. Motori sa pločicama uvek radi tiho i ne može da se čuje da li ventili imaju dobar zazor. 

4. Kad si već tu zameni filter goriva jer i to mora da se menja svakih 20.000km

 

Srećno 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia 650 ie
51 minutes ago, Mali Caca said:

@Goranpop87 motor teško pali kad je hladan?! A kad upali i zagreje se radi dobro. 

1. 40.000km vreme za štelovanje ventila bez obzira dali  radi ili ne radi dobro. 

2. Ako su zazori manji od propisanih, motor kad se zagreje glava se širi zbog toplote više nego ventil/ventili i zato radi bolje nego kad je hladan. 

3. Motori sa pločicama uvek radi tiho i ne može da se čuje da li ventili imaju dobar zazor. 

4. Kad si već tu zameni filter goriva jer i to mora da se menja svakih 20.000km

 

Srećno 

Hvala pokušaću i javiću šta sam uradio 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Diversion
On 23.4.2019. at 0:06, Mali Caca je napisao:

@Goranpop87 motor teško pali kad je hladan?! A kad upali i zagreje se radi dobro. 

1. 40.000km vreme za štelovanje ventila bez obzira dali  radi ili ne radi dobro. 

2. Ako su zazori manji od propisanih, motor kad se zagreje glava se širi zbog toplote više nego ventil/ventili i zato radi bolje nego kad je hladan. 

3. Motori sa pločicama uvek radi tiho i ne može da se čuje da li ventili imaju dobar zazor. 

4. Kad si već tu zameni filter goriva jer i to mora da se menja svakih 20.000km

 

Srećno 

Doktore, ti si blago ovog foruma!

Inace sam ozenjen i imam decu, dakle bez zadnjih namera ovaj kompliment:lol2:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

@VukMar daleko Sam ja od bilo kog doktora. Ali volim svoj posao 

Hvala 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja