Jump to content

Moto Zajednica

Honda VFR800 Fi

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Upravo sada, N.F.S. je napisao:

Meni za skuter covek nudi tdm900, 2002godiste, iste boje kao sto Markone_u prodadoh, registrovan... Mogu da ga uzmem i menjam za vfr, 1000e doplate sa tvoje strane, ako te zanima pusticu ti link do oglasa na PP. Pozdrav.

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk
 

Hvala ti, druže, na ponudi... Nemam ti ja sad te novce za doplatu, niti ću ih imati u skorije vreme. :'(

Malopre gledam oglase, nijedan TDM 850 nema da mi se posebno sviđa (tj. da je u stanju kakvom meni odgovara). Strah me je, ako i prodam VFR-a, koji bi TDM uzeo. Čini mi se da ću uskoro da batalim prodaju motora za koji barem znam u kakvom je stanju i znam da će me dugo služiti... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ma vozi i uzivaj! Oglas neka stoji ne kosta nista... Bar je meni tako interesantno.
Zove mr juce covek iz Kladova, nudi viljuskar od 2.5t u zamenu uz to kaze da ima proizvodnju toalet papira i on ulazi u kombinaciju za menjazu!
Takve ponude da propustim? Ne procenjive razgovore vodim
Uzdravlje...

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja nisam stavio opciju zamene na oglasu (osim ovde i to sam naglasio da može zamena samo za TDM 4 tx), baš iz razloga da mi ne nude kukuruz, svinje, drva i ostalo... :lol:

Ne mogu da se objašnjavam sa takvim ljudima... Kada sam prodavao jedan od motora, stavio sam opciju - zamena isključivo za taj i taj motor, a zovu me i nude auta i razne kombinacije... Zato sada - jok- nema zamene...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
10 hours ago, Nenadbg88 said:

Koliko para? emoji848.png

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

Fali još toliko za R1200GS ADV ili nešto manje za XTZ1200 :S

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Motor nije više na prodaju... :aha:

 

Hvala svima na interesovanju, pohvalama i sugestijama! :takoje:

 

Supruga će morati da se navikne na ovaj VFR. Preradićemo sedište kod Ivice ili Srđana i onda će to biti to (nadam se)...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Pametno si rešio, ali.....

Znam sebe, ako sam u nekom momentu samo pomislio na prodaju motora, ta ideja se polako razvija i on se posle nekog vremena nađe u oglasima.

A ako sam ga već stavio u oglas, e to je onda gotovo. Predomislim se, ubeđujem sebe ,glupo je da ga dam za te novce, odustajem, povlačim ga iz oglasa,....ali opet se on u oglase vrati.

Kad crv jednom uđe teško ga je isterati :) .

Sretno, želim ti da pobediš crva.

Ja nikad do sada nisam uspeo. :( 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Pa od samog početka (od kada sam ga uzeo u zameni sa drugarom) je bila ta ideja da se on proda i da uzmemo TDM. Ali posle nekoliko vožnji mi se svideo i onda sam počeo da prelamam da ga ipak zadržim (neko duže vreme), pogotovo kada sam montirao korman i poboljšao položaj sedenja. E onda je došla supruga i rekla svoje mišljenje i tada se motor pojavio na oglasima. :D

Pošto nema interesanata ni za ovu (uslovno rečeno) smešnu cenu za ovaj model i stanje motora, ne želim da nekom ˝poklanjam˝ odličan motor, jer sam sve više ubeđeniji (kako gledam oglase svaki dan) da takvo stanje za te novce neću više naći. Sve to sam (na lep način) prezentovao ženi pre neki dan i na kraju se i ona složila da ne treba da ˝poklanjamo˝ odličan motor. Zato se motor povlači iz prodaje. Nijedan motor se kod mene nije preterano dugo zadržavao, neću da garantujem da ista sudbina neće zadesiti i ovaj motor, ali za sada on ostaje kod nas i van oglasa... ;)

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Na ovom putu ce se stvari iskristalisati, posto nisi preradio sediste upotrebi stari trik sa jagnjecim krznom, ako ti se motor zaista ne prodaje stavi krzno.

Na tebi je da odlucis sta ce zena odluciti. :jee:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Vidim da je oblik sedišta dosta sličan kao što je bio i na mom Suzukiju. Meni je bio najveći problem pri kočenju, žena klizne ka meni.

Preradio sedište kod Bobana i od tada ne mrda a i dosta joj je udobnije. Jedan primer Zemun - Mostar u danu i nije osetila vožnju sa prerađenim sedištem.

Mislim da ćeš dobrom preradom rešiti taj problem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Kolega najeftinija varijanta kada bi nalepnice VFR prelepio nalepnicama TDM, za male pare resavas sve probleme:P

Naravno salim se malo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Pouka koju sam ja izvukao je da cene sa oglasa nemaju veze sa realnim prodajnim cenama. Što bi jedan moj drugar rekao "Da bi prodao motor, moraš da se naguziš".


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Jedna anegdota za kraj ove teme (apropo one konstatacije zašto li sam prodavao TDM-a):

 

Kada sam prodavao TDM-a, takođe sam rekao da do određenog datuma TDM stoji u oglasima i da posle tog datuma više nije na prodaju, jer nisam hteo da me prodavac CB-a čeka duže nego što je dogovoreno. Bukvalno zadnji dan oglasa me zove lik iz Rume da dođe da vidi TDM-a. Dođe lik, visok 2 metra i kusur, namrgođena faca, malo priča, neće ništa da čeka nego odma da gleda motor.  Kaže na slikama mu je boja motora bila ružna (?), ali uživo je mnogo lepši. Pregleda on sve dok je motor bio na centralnim štenderima, kaže isteraj...ja isterao, upalio...on obilazi, gleda bez reči nekih desetak minuta. Meni već neprijatno, čekam da me pita nešto, a ovaj samo gleda, obilazi i ćuti. Uze kacigu i ide da proba. Reko, ajd idi... Vraća se on, silazi sa motora, i dalje mrgodna faca, ja se već ponadao (pomislim): ˝Evo ga, naći će mu sto i jednu manu, taman super, da ga ni ne prodajem...˝ Posle opet par minuta, ja već postao nestrpljiv:  - Pa dobro, čoveče, hoćeš li reći nešto, valja li, ne valja, dobar ti, nije dobar...? -

Kaže on: - Ma ja već pola sata pokušavam da mu nađem ijednu jedinu manu, ali mi ne ide... -  ja se počeo smejati, drago mi zbog te konstatacije, ali takođe mi se ni ne smeje kada znam da TDM ide zbog toga...

Na kraju izvadi čovek traženi keš i TDM odeee...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Kao što je to naš kolega jasminko VIR i predvideo, crv i dalje radi... :)

Motor je opet u oglasima.

Da rezimiram:

Honda VFR 800 Fi, 1999. godište (poslednji model sa zupčanicima bregaste). U odličnom (da ne kažem perfektnom stanju, koliko mu godine to dozvoljavaju da bude).

U međuvremenu sam promenio i lamele sa oprugama kvačila. Novo ulje pritom sipano Elf 10w40 i nov filter ulja.

Očišćen filter vazduha (skoro je menjan i nije bilo potrebe da se sada menja), opran sistem ubrizgavanja. Motor bez greške pali i radi. Prima gas instant, poteže fantastično. Potrošnja je 6,5 L.

Na levoj bočnoj masci ima blago oštećenje farbe (vidi se na slikama) jer ga je drugar slučajno oborio u mestu na levu stranu. Pritom ništa drugo nije oštećeno.

Zamena moguća jedino i isključivo za odličan primerak TDM-a 850 4 tx model.

Za keš cena je fixna i iznosi 2000 evra (napomenite da ste sa foruma). U zameni cena će biti formirana u odnosu na realnost cene ponuđenog motora (u prevodu, ponudite, popričamo, pregledamo motore pa pričamo o cenama).

0603171985 - Boris

KLrMf2M.jpg

rLLj5mi.jpg

MZNQZRW.jpg

JBwfjdz.jpg

4il9jZ5.jpg

EtaFaeK.jpg

VSFIbka.jpg

STKOgXx.jpg

BEAMakI.jpg

kdhPKBG.jpg

W8ZpWPZ.jpg

hw04wEY.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

A da. I da se potpišem na motor da je dobar. Lično ga gledao i terao.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Može li zamena za mašinu za bombone?
Može da pravi i karamele a može i ove tvrde. Novije proizvodnje. Dajem uz nju i jedan džak očišćenih lešnika za karamele

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jedino ti 900 završava posao :) Posle njega nema nazad, sledeće samo MT09, 2014+ Strom 1L, Versys 1000 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 28 minuta, Alekre je napisao:

Jedino ti 900 završava posao :) Posle njega nema nazad, sledeće samo MT09, 2014+ Strom 1L, Versys 1000 :)

Probao sam 900-ku, nije mi se svidelo to što mora na kvačilu da se vozi po gradu. Ubrzanje je super, kao i kočnice... Udobnost je odlična (uostalom kao i na 4tx-u).

Najveći problem mi je novčani rascep od 800-900 evra za TDMa 900.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja