Jump to content

Moto Zajednica

Honda VFR800 Fi

Recommended Posts

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sada valjda i on razume koliko je glupo i drsko zvucalo kada je meni onomad slicno pisao a u mojoj prodaji, I dalje sam u soku kada se setim sta je sebi dozvolio da napise nekome koga ne poznaje.
Ali eto, u slicnom je "sosu" upravo, doveden u poziciju da pravda postupke koji se drugih ne ticu a prodaje stvar koju je svojim novcem pazario i svojim radom doveo u bolje stanje nego pre kupovine.
Mozda se jednostavno "navukao" na prodaju/kupovinu, nema tu niceg loseg.



Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja nisam trazio opravdanje za svoje postupke oko prodaje motora. Samo sam ovako medju nama na forumu (jer ipak smatram da mi motoraši treba da budemo iskreni i prijateljski nastrojeni jedni prema drugima, koliko je to moguće) mislio da "objasnim" da nisam preprodavac motora, da ovo nije "olupani" motor koji želim nekom da uvalim... U današnje vreme se ljudi boje trgovine (sa razlogom) jer je puno krševa po oglasima. 

Već i vrapci na grani znaju da sam se zajebao kada sam prodao onog 4 tx TDM-a, tada su počeli (ozbiljniji) problemi u kući oko motora, jer nisam ispoštovao dogovor sa suprugom da TDM ostaje duže vreme kod nas (a nisam nju ni pitao da li ona želi da menjamo motor). Nisam ispoštovao ni svoju reč da je TDM "TAJ" motor koji sam tražio i našao... Prodao sam ga zarad svojih glupih hirova i želje da imam gvozdeni nejked, a to mi nije pričinilo ni malo zadovoljstva na kraju, pogotovo što posle toga supruga nije htela ni da sedne na njega (na CB-a). Džabe sav taj moj trud i objašnjavanje. 

CB je otišao na oglase da bi se vratio TDM, ali sam na kraju izašao drugaru u susret koji je hteo da ima CBa, pa smo menjali motore. Svakako mislim da će ovaj VFR pre otići nego što bi otišao CB, pa mi je to i bila vodilja kada smo radili zamenu.

Opet kazem, ne pravdam se, ne tražim razumevanje, samo ne želim da neko misli da ja muvam i petljam sa motorima i da želim nekoga da zeznem prilikom kupoprodaje...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Brainkiller:P,nemas razloga da se ljutis,ali opisao si situaciju kao krajnje dramaticnu i frustrirajucu,kao i svoje svoje emocije oko toga,a zenu si sam prikazao kao djavola,tako da nema ja sta sebi da dozvoljavam.Zaista bez ljutnje,ovde smo svi nasi,kao sto si sam rekao i mozemo da se savetujemo.Mlad si decko,naucices...Iz licnog primera,nikad kad sam kupovao motor,nisam pitao zenu.Ali ne zato sto sam ja neki gazda,vec ja ga vozim i odrzavam,valjda cu ja da izaberem.Naravno,posto ona voli da se vozi,ja kao normalan lik koji voli zenu,gledao sam da to budu udobni motocikli,kako za mene,tako za nju.Ova vfr-ka je bukvalno sa istom pozicijom za oboje,a mnogo je uzbudljivija od tdm(tako dosadan motor),pa ono sto ja zelim da ti kazem,je da zadrzis motor ako uzivas u njemu,a ona ako sizi to je samo hir,jer ponavljam sem dinamicnije voznje,nece biti uskracena za udobnost.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre sat vremena, sashac je napisao:

Brainkiller:P,nemas razloga da se ljutis,ali opisao si situaciju kao krajnje dramaticnu i frustrirajucu,kao i svoje svoje emocije oko toga,a zenu si sam prikazao kao djavola,tako da nema ja sta sebi da dozvoljavam.Zaista bez ljutnje,ovde smo svi nasi,kao sto si sam rekao i mozemo da se savetujemo.Mlad si decko,naucices...Iz licnog primera,nikad kad sam kupovao motor,nisam pitao zenu.Ali ne zato sto sam ja neki gazda,vec ja ga vozim i odrzavam,valjda cu ja da izaberem.Naravno,posto ona voli da se vozi,ja kao normalan lik koji voli zenu,gledao sam da to budu udobni motocikli,kako za mene,tako za nju.Ova vfr-ka je bukvalno sa istom pozicijom za oboje,a mnogo je uzbudljivija od tdm(tako dosadan motor),pa ono sto ja zelim da ti kazem,je da zadrzis motor ako uzivas u njemu,a ona ako sizi to je samo hir,jer ponavljam sem dinamicnije voznje,nece biti uskracena za udobnost.

Pa situacija i jeste manje - više krajnje dramatična, pogotovo što sam pre dve godine 4 motora prepisao i registrovao (matematikom dolazimo do troška od oko 1000 evra!), pa prošle godine prepisao i registrovao TDM-a (trošak 34000 din), taman sam to preboleo (čitaj zaboravio) ja prodam motor i ponovo vrzino kolo... Tako da jeste, situacija je krajnje dramatična jer, ko šta radi, ja menjam motore i trošim pare na sređivanja i registracije (ovo kao da moja žena piše... :lol:)

Obećao sam (prvo sam sebi, pa onda i ženi) da nema više menjanja motora i trošenja para uzaludno. Nije ona tu đavo ni veštica, nego je žena krajnje realna. Umesto da te novce prosledim na (makar) neko lepo putovanje (kada malci dozvole slobodnog vremena) ja trošim pare na motor... 

Pored svega toga, njoj se svideo TDM i da sam tu stao sa kupoprodajama, ne bi bilo uopšte frke ni za prethodne zamene i trošenja para...prodajom TDMa sam otvorio "Pandorinu kutiju"... :D

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

"...samo jednom se živi..." greška u startu. Samo jednom se umire a živi se svaki dan!!!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 20 minuta, ThePainkiller je napisao:

Pa situacija i jeste manje - više krajnje dramatična, pogotovo što sam pre dve godine 4 motora prepisao i registrovao (matematikom dolazimo do troška od oko 1000 evra!), pa prošle godine prepisao i registrovao TDM-a (trošak 34000 din), taman sam to preboleo (čitaj zaboravio) ja prodam motor i ponovo vrzino kolo... Tako da jeste, situacija je krajnje dramatična jer, ko šta radi, ja menjam motore i trošim pare na sređivanja i registracije (ovo kao da moja žena piše... :lol:)

Obećao sam (prvo sam sebi, pa onda i ženi) da nema više menjanja motora i trošenja para uzaludno. Nije ona tu đavo ni veštica, nego je žena krajnje realna. Umesto da te novce prosledim na (makar) neko lepo putovanje (kada malci dozvole slobodnog vremena) ja trošim pare na motor... 

Pored svega toga, njoj se svideo TDM i da sam tu stao sa kupoprodajama, ne bi bilo uopšte frke ni za prethodne zamene i trošenja para...prodajom TDMa sam otvorio "Pandorinu kutiju"... :D

 

Mani se objašnjavanja, vaš motor vaša stvar jer kad tad ćeš shvatiti da se ne živi zbog drugih već zbog sebe i tebi najbližih i boli te bre patka šta će da kaže Arso, ovaj ili onaj. Vozite šta se vama sviđa, na čemu se lepo osećate i uživajte.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Amater! :D @ThePainkiller

Poslusaj "advanced" clana... Za godinu ipo dana kupio/ prodao 8 motora/skutera :D Svaki sam na sebe preveo i registrovao... Zamenio sam 30ak litara ulja, pazario 4 seta guma, istocio oko 15L antifriza, ako os prebroj dalje filtere ulja, goriva, kolicinu kocine tecnosti, lagere u tockovima, lance i lancanike, kocione plocice, sijalice, kofere, rollbarove i tapacirana sedista... Litri WD-a, politura i karnauba voskova!

Hiljade i hiljade magicnih krpa :D

Negde sam izgubio, negde dobio ali "tu sam" sto se cifre tice, u minusu je uvek ta registracija i prevod.

Zanimljivo mi je to, "rush" dok sredjujem i delove nabavljam, raspitujem se, istrazujem... U startu ni jedan motocikl ne kupih da ga prodam ali svaki u oglasima zavrsi!

Sebi cu raditi jednu lepu 1000F, znam da nema vrednost u prodaji i da samom kupovinom gubim, ali volim "kako se vozi" i masu/gabarite.

Ovim redosledom sam od 06.2017 registrovao, uz motor i po jedan skuter cbr1000f, cbr600 f4, Leonardo 250, Bandit 600, orion maximus125, cbf600sa, tdm900, z750s, satelis 400...

Posto sve ugovore,poreze, i resto racune cuvam (iz gore navedene grupe motora jedino je Markone88-ov Z750 bio registrovan kada kupih) evo sabrah cifru registracija i prenosa,poreza,nameta.... Nesto preko 200000 din, taman za tu 1000F koju bih pazario :D

 

I da! Satelis je na oglasu, treba nesto raditi, registrovati :D

Jbg, ne sedim na "ladnom betonu, ne pijem, ne pusim... :na_glavi:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ok... Sve u svemu, na prodaju odličan primerak Honde VFR800 Fi... :)

Vozi se svakodnevno, kilometraža lagano raste, cena neće padati (ubedljivo je najjeftiniji primerak ovog modela na ostalim oglasima)... :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Imali smo Nenad (Nenadbg88) i ja već pregovore o toj zameni i pre ovog mog oglasa. Nisam se pronašao na njegovom TDM-u... :neznam: Na stranu što je mehanički urađen komplet i (verujem) spreman i na put oko sveta, estetski me je odbio u par detalja. Ne kažem da je moj VFR estetski savršen, ali jednostavno nisam prelomio da bi menjao za njegov TDM...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Napiši slobodno šta te tačno odbilo. Forum je ovo, naši smo, ne ljutim se ja...

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 3 minuta, Ausländer je napisao:

Да, реци, или још боље у духу реикија, питај жену дал се њој свиђа... ;)

Ево ни ја нећу да се љутим.

Videla je žena Nenadov TDM, zajedno smo doneli odluku da ne menjamo tada... ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Može eventualna zamena za TDM850 4tx, da je u odličnom stanju.

 

Onaj iz oglasa, što sam pikirao, ode... 

Honda je još nedelju dana u oglasima i onda se povlači iz prodaje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pametna odluka. Kakav tdm i bakrači. Žena će da se navikne i posle će traziti samo takav vfr.

Kaži joj da nema nijedan drugi tdm da valja čemu i da će svaki koštati puno para i neće biti pouzdan. A još joj dodaj, ovako sa vfr možete da odete nekad i do mora, Grcke, Venecije.. ;)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Meni za skuter covek nudi tdm900, 2002godiste, iste boje kao sto Markone_u prodadoh, registrovan... Mogu da ga uzmem i menjam za vfr, 1000e doplate sa tvoje strane, ako te zanima pusticu ti link do oglasa na PP. Pozdrav.

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja