Jump to content

Moto Zajednica

Honda VFR800 Fi

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Supruga i ja smo se složili da želimo da se vratimo na TDM, a našao sam jedan lep primerak na oglasima, iz tog razloga prodajem Hondu VFR800 Fi.

Honda je 1999. godište, prešla 93200 km. U odličnom je stanju. Pali i radi odlično, poteže ludački, potrošnja je 6,5 L. Motor sam dobio u zameni i ja sam mu uradio sve što mu prethodni vlasnik nije stigao odraditi, tako da je motor sad full spreman za sezonu...

Na jesen prošle godine štapovi remontovani: zamenjeni semerinzi i ulje u štapovima, zamenjeni ležajevi u vratu kormana. Tada su zamenjeni i lanac i lančanici. Akumulator je glanc nov, stavljen pre 2 nedelje.

Disk pločice su menjane prošle godine, tada je menjana i kočiona tečnost. Ja sam pre par dana čistio kočione cilindre komplet napred i nazad. Očistio sam i razmrdao nitne na prednjim plivajućim diskovima. Motor koči perfektno (ovaj model ima dual brake sistem).

Servis (ulje i filteri) je uradjen pre mesec dana. Proverio sam i svećice i u odličnom su stanju, tj. nema potrebe da se menjaju. Prekontrolisao sam sve električne spojeve, očistio prekidače i prekontrolisao svu signalizaciju. Gume su takodje dobre. 

Heblove sam zamenio za korman, polozaj sedenja je sada odličan, nema umaranja ruku i ledja na dužim relacijama. Naravno, uz motor dajem i komplet za vraćanje na heblove, ukoliko to budući kupac želi. Poseduje fabrički alat pod sedištem.

Sve plastike su na mestu i kompletne.

Zvuk agregata je jezivo dobar, otvoren top daje vrlo moćan (ali ne preglasan) zvuk V4 mašine. 

Ovaj model agregata je poslednji sa zupčanicima umesto lanca bregaste (gear driven cams).

Motor je registrovan do jula 2019. Vodi se na mog najboljeg druga, tako da prepis nije nikakav problem i obavezan je prilikom kupovine motora.

 

Cena je 2000 evra i fiksna je. 

 

Dodatne informacije na tel: 0603171985 - Boris

 

SNmGVmj.jpg

ayka5Qy.jpg

 

3XIqGY8.jpg

DguaeyR.jpg

OqQEaTM.jpg

V2VO1jh.jpg

 

Kn0n66n.jpg

hwhd3G4.jpg

00EMtup.jpg

77x9MCq.jpg

6rhbc6T.jpg

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Diversion

Znao sam, bas bih voleo da ga ti kupis, ako je stvarno kao i na slikama, to bi bio kraj tvojim kupoprodajnim avanturama, bar neko vreme.;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre sat vremena, VukMar je napisao:

Znao sam, bas bih voleo da ga ti kupis, ako je stvarno kao i na slikama, to bi bio kraj tvojim kupoprodajnim avanturama, bar neko vreme.;)

Apsolutno moje misli... :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Nekad ne trebaš previše da se konsultuješ sa ženom. Jel vidiš gde sve to vodi, prodaješ odličan motor da bi kupio neki izvikani.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 1 sat, Savan je napisao:

Nekad ne trebaš previše da se konsultuješ sa ženom. Jel vidiš gde sve to vodi, prodaješ odličan motor da bi kupio neki izvikani.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Pa tako bih razmišljao da želim da se vozim sam na motoru, ali pošto mi je uživanje da se vozim zajedno sa njom, onda i gledam motor koji se oboma sviđa, a ne samo meni...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Malo smo probavali vosak i rezultat je i više nego odličan...
 
8g25152.jpg&key=3d005e23e1ffbee15876b19a641385186171e6330ae9838e4fce726100a30cbe
uVynh0r.jpg&key=07480d61ea6e6e0a34a513dec3bfdec20c8754aaa4f88389c255c4d5a9eabd03
yvXfqg5.jpg&key=338902a3375c958c62ec4183c53ec7b5b8b5580d33e4431b7435c0f2bedd0a2e
ylYL5RW.jpg&key=e4c1ba0300629018552c201dfc5a9d5088e94f95850c2975916f05fe8431c19a
Kojo si vosak koristio za ovo?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Al' se sjaji...baš si ga picnuo...srećna prodaja...u stvari samo je pitanje kad će otići,kad pročitaju šta si sve uradio nema više diskusije i sumnje u kvalitet...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Pa, kao i svaki motor do sada, radio sam ga sa ljubavlju i zato što stvarno volim da sređujem motore - preraslo mi u naviku... :lol:

Vrlo često mi prođe kroz glavu da ga povučem iz prodaje, ali ne mogu više sa ženom da se raspravljam oko motora...

Zarad mira u kući, mora VFR da ide i da dođe TDM...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
1 hour ago, ThePainkiller said:

Malo smo probavali vosak i rezultat je i više nego odličan... ;)

 

8g25152.jpg

uVynh0r.jpg

yvXfqg5.jpg

ylYL5RW.jpg

Vosak je vrh, meni se odlicno pokazalo sonax mleko, znaci kad uglancas sljasti ko pravo. Kao i ona pasta za hrom preko auspuha ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ti stalno potvrdjujes da si brain killer majke mi:P.Prvo da ti pohvalim motor,zaista je lutka,i kvalitetan kao model,lepo ti to odrzavas.Drugo,kakvu si to zenu ozenio,kad ti naredjuje kakav ces motor da vozis?Kakav crni mir u kuci?Mir,ako bude kako ona hoce?Nadam se da se zajebavas,ali iskreno...

Citiram:

"ali ne mogu više sa ženom da se raspravljam oko motora...

Zarad mira u kući, mora VFR da ide i da dođe TDM..."

Cuj,ona ti odredjuje sta ces da vozis?A ako uocimo,sedenje isto,korman isti,nista tdm nije udobniji,pa ne znam zasto tolika drama.Ili ovo ti nisi bas cist,pa hoces kakis,neces kakis koji bi vozio,pa svalio sve na zenu?Sta je bre to sa vama mladima.Ja da kupim apn,zena bi se sa ljubavlju i ponosom vozila sa mnom.Gde nadjete te devojke,majke vam...

 

  • Sviđa mi se 2
  • Zbunjen 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Prvo i osnovno Sashac... Odakle tebi pravo da uopšte diskutuješ takvim tonom o mojoj ženi? Kao drugo, ja sa svojom ženom delim život, hleb, sreću, radost, tugu, bol i sve ostalo što ide u zajedničkom -bračnom životu, pa i taj isti motor. Nije poenta koji motor ona želi, nego na kojem je srećna dok se vozi... A meni je njena sreća , udobnost i sigurnost dok se vozi samnom, na prvom mestu. Meni solo voznje ne predstavljaju uzbuđenje i satisfakciju, ako to ne mogu sa njom da podelim. 

Iz tog razloga, naš dogovor je da se vraćamo na TDM. Ko želi i može da razume, taj će i razumeti... Ja ne tražim ni od koga da shvati poentu mojih silnih kupoprodaja motora, kao ni moj privatni život sa mojom suprugom. Samo sam mislio da ima nekog smisla ako obrazložim moju želju da prodam ovaj VFR, ali iz priloženog vidim da ni to nije moguće...

  • Sviđa mi se 6
  • Zbunjen 2
  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Prvo i osnovno Sashac... Odakle tebi pravo da uopšte diskutuješ takvim tonom o mojoj ženi? Kao drugo, ja sa svojom ženom delim život, hleb, sreću, radost, tugu, bol i sve ostalo što ide u zajedničkom -bračnom životu, pa i taj isti motor. Nije poenta koji motor ona želi, nego na kojem je srećna dok se vozi... A meni je njena sreća , udobnost i sigurnost dok se vozi samnom, na prvom mestu. Meni solo voznje ne predstavljaju uzbuđenje i satisfakciju, ako to ne mogu sa njom da podelim. 
Iz tog razloga, naš dogovor je da se vraćamo na TDM. Ko želi i može da razume, taj će i razumeti... Ja ne tražim ni od koga da shvati poentu mojih silnih kupoprodaja motora, kao ni moj privatni život sa mojom suprugom. Samo sam mislio da ima nekog smisla ako obrazložim moju želju da prodam ovaj VFR, ali iz priloženog vidim da ni to nije moguće...


Znaš kako druže, meni je apsolutno svejedno šta ćeš ti voziti a isto tako i iz kojih razloga ćeš voziti to sto ćeš voziti. Kao sto ti tražiš od nas razumevanje za tvoja dela, tako bi i ti mogao da shvatiš koliko to izgleda nerealno iz perspektive nekog prosečnog posmatraca sa strane.
I pre toga je bio drugi motor gde je konstatovalo da je tdm ipak jedan jedini, pa onda ponovo i opet oglas da žena ne može da se prilagodi i da je tdm ipak tdm. I sad opet, imaš azdaju od motora i vraćaš se kao opet i iz istih raLoga tdm-u?

Ali ajde da ne komplikujemo, nadam se da ćeš sto pre usrećiti nekog sa tvojom vfr-kom a i da ćeš ubrzo posle toga naći taj tdm. I onda ga nemoj prodavati nipošto jer samo će te koštati para / vremena / živaca.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova

Ja iskreno ne volim nikog da vozim na motoru, jer mi skroz sjebe fluidnost u voznji a isto tako i opustenost jer imam vecu odgovornost. Ne moze se porediti krivinarenje solo i sa saputnikom al dobro , vozio sam se i ja u dvoje dosta puta, i naravno da ima i nekih prednosti. 

Ideal bi bilo voziti svako svoj :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
pre 17 minuta, bocca_bastard je napisao:

 

Boris i Sale?

 

pre 17 minuta, bocca_bastard je napisao:

 

Boris i Sale?

On i žena sas VFRom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ma treba menjati ako to pričinjava zadovoljstvo,što da ne,probati...samo jednom se živi...

Elem TDM za dvoje je super...kad si sam malo dosadan,ne bole ni ruke, ni noge :D...jbg...ja već planiram šta ću dalje...VFR VTec lep-kad se uželim zvuka...CBF 'onda...u Obrenovcu mi zapao za oko Stromina,uh onako sav crn...

 

Izvinjavam se na off-u

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja