Jump to content

Moto Zajednica

DELTA-moto, NBG, jos jednom

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre 4 sati, Yanco je napisao:

Konkretno kupovina Honde me zanima...

Honda je ok i daju korektne popuste.

A mozda sutra napisem konacan rasplet sa "strucnjacima" iz BMW

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400

U Honda delu Delte je mnogo bolja usluga nego u BMWu, slobodno se cenkaj, ako ne za cenu, neku dodatnu opremu, servis, uvek možeš da se dogovoriš. 

Servis u Hondi je mnooogo bolji nego u BMWu, ovde mislim naravno, na uslugu, stav majstora, i uopšte odnos prema klijentu.

Iskustvo iz prve ruke sa oba servisa, o BMWu imaš već teme pa ne bih u detalje.

 

Sad ide i sajam, stižu motori. Ako te Afrika nova interesuje, imaju jednu manuelnu AS za test pa možeš i da je probaš, za prodaju imaju i DCT, jedino nema na stanju nijedna sa strujom napred (ES).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

NC750X me zanima, jesenas mi izmače pa sam morao da premostim sa starim modelom iz 2012, sad se nadam da ću pazariti. Već sam javio Dušanu koja boja me interesuje, kaže javiće kad stigne.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Ds napišem sveža iskustva sa Hondom (Delta):

Motor sam rezervisao početkom marta, a termin je bio negde oko tad planiranog sajma (19. Mart). Međutim, zbog cele situacije, razumljivo je bilo da neće ići po planu. Oduzilo se carinjenje, transport itd...

Juče sam informisan da je sve spremno, danas otišao da preuzmem motor, i moji utisci su veoma dobri. Izašli su mi u susret zbog kašnjenja, naravno da razumem sizuaciju, i sve je bilo u najboljem redu. Dušan, dečko koji je zadužen za prodaju motora, jer bio veoma raspoložen za saradnju i dogovor.

 

Od mene ocena za Dušana i Deltu veoma visoka, sve pohvale :takoje:

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Ja sam imao odlično iskustvo sa Eurosumar.

Oko 20.02 poručujem motor koji je igrom slučaja u Decembru iz Japana poručen kao izložbeni model za sajam od 19-25.03 u Bgd, oprema koju sam hteo i boja sve pasuje. 

Motor dolazi početkom marta, odem da ga vidim, to je to, platim neki avans oko 50.000 RSD.

Poručim odmah SC Project auspuh i kažem im ako hoće da ga stave na motor i kao takav da bude na sajmu, kažu može to im je super.

Kreće priča oko korone, pričam sa prodavcem, kaže tvoj je motor posle sajma, ako se otkaže sajam voziš odmah.

Vidim ja da nema ništa od sajma, uplatim odmah ostatak i čekam.

11.03 otkaže se sajam, 12.03 prepodne me zovu za motor i to je to.

Imajući na umu prodajni ciklus za JS1 motore iz Japana koji može da traje i 5 meseci ovo je ispalo ekstra.

Dobro iskustvo sa prodajom Eurosumar !

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

@Toreador

Na sta mislis, posebna tema o dilerima Suzuki ili nesto o motoru, radi se o GSXR1000 M0 YSF?

Vidim da vozis GSXR, ako volis tehnikalije i zanima te to mogu da ti istovarim o ovom modelu do detalja koja se to resenja kriju ispod oklopa. To je meni i bio trigger da zamenim prethodnu hiljadarku. Doc na engleskom verujem da to nije problem.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Ako raspolažeš sa svim tehničkim rešenjima i funkcionalnostima na tom motoru (ne mislim na tehničke podatke) onda si ti na pola puta da kupiš taj motor jer je tema jako duboka da bi to tek onako gledao. Svejedno da ne otvaram drugu temu iako je tema Delta par reči od GSXR 1000 M0 nemojte zameriti što pišem ovde.

 

Vozio sam takođe nove, tunirane K6, K8 1000 pa je ovo u par tačaka lični utisak:

 

1. M0 ne deluje snažniji od K6 do nekih 5000rpm, deluje slično ali mi nije ubedljivo jer kada siđeš sa K6 sa custom mapama zaista taj dole grunt je jako dobar. Pri svemu tome M0 je EURO4 a K6 nema ni CAT.

 

2. Ono gde očekujem i imam osećaj da se stvar jako brzo odvija je posle 5000rpm jer se motor jako lako vrti, ja ga za sada razrađujem pa ga sečem na 7000rpm. U razradi je to puna kapa, motor ide 150km/h na 7000rpm. To je prva evidentna razlika, motor se lakše vrti.

 

3. Motor je mali i uzan, kao da je 600ccm pa je veoma okretan i upravljiv, lako se manevriše i prebacuje levo/desno. 

 

4. Moj model je sa Showa BPF a ima i sa BFF, međutim za ulicu BPF radi odlično, motor sa standardnim podešavanjima za vozača 90kg se ponaša odlično, miran i ide pravo kao strela kako na pravcu tako i po krivinama. Gume Bridgestone Street Racing RS11 odlične.

 

Evo jedne sličice od danas

 

 

M0.thumb.jpg.b23d92c375f4a3b6eb20b3ada3d0b57f.jpg

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 344 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Odlično izgleda, nisam znao da je i plavi prodat

Meni onaj beli

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Beli je bio u salonu kada sam digao plavi.

Inace meni tada rekose ako neces ovaj sto ide na sajam u aprilu cemo moci da ti dovezemo sta hoces.

Evropski lager u normalnim uslovima je vec trebao da krene da se puni, mogu da isporuce kod nas sta zelis i u kojoj boji zelis za 10 dana. 

Dobro motorce, valja malo promeniti :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova
On 21.4.2019. at 11:36, SHOKLA je napisao:

Jos jedan osvrt na Delta-moto (NBG) prodavnicu i servis:

Pre par meseci sam sa prijateljima bio u Bgd-u, kako bi jednom od nas preuzeli nov motocikl, i prevezli ga do kuce.

U pitanju je nova Africa Twin 1000, DCT. Placanje u kesu, tada, odmah i u celosti.

Osim osmeha koje smo dobijali dok kesh nije presao iz ruke u ruku, na poklon smo dobili i omalovazavajuce komentare, kada su provincijalci pozeleli da se osveze kafom, sokom ili vodom, dok se papirologija sredjivala. Bukvalno je bilo: "preko puta vam je Delta Citty, pa tamo mozete traziti sta god da vam se pije. Naravno, ako znate sta je Delta-Citty...". Hmmm... ;) Ni postovanja, ni korektnosti, ni priveska, kalendara, kape, marame, upaljaca...

Ah, da, da ne gresim dusu, kupca sa sledece fotke su POCASTILI okvirom za tablicu, koji je vec bio namontiran na motocikl.198099746_57325251_101599157712292_1273776979463634944_nmodified.thumb.jpg.05cb2f8bd3d8479235b484acb64a63ff.jpg

Kao i svakom vlasniku novog ili polovnog motocikla, njegovoj sreci nigde kraja, bez obzira na tretman koji je vazio samo do predaje kesha salterusama Delte, a koji je poprimio potpuno drugaciju boju, miris i ukus vec u sledecem trenutku.

Elem, motocikl je registrovan nakon nekoliko dana, i uz cestitanja, cascavanja i druzenja, palo je i nekoliko voznjica. IMG_2847.thumb.JPG.d74f49c3fc7cf540daeef04a2db3d749.JPG230920975_57588202_103860140819527_7519619065275482112_nmodified.jpg.2040721258366c076d93c98e644d5d65.jpg57453587_103860157486192_5374182712221368320_n.jpg.e97649c458ffa3d948568523b9a0c191.jpg57775085_103859980819543_6567350023191789568_n.jpg.f886eae217e5d0efc190483a6f9b4ac3.jpg

E, upravo je taj okvir tablice i tema nastavka ove price: 243 kB · 0 downloads

Nakon jedne voznje, kolega, drugar i prijatelj se kuci vratio bez tablice... :stabre: Strucnjaci iz Delte su okvir pricvrstili za gumeni tipl-odstojnik, koji sluzi protiv vibracija okvira i tablice, a ne kao bilo kakav nosac bilo cega. Naravno, isti se od vibracija iscupao iz svog lezista u zadnjem blatobranu, okvir tablice je ostao bez jedne tacke kacenja, i od naknadnih pojacanih vibracija i mlataranja je pukao... Tablica je nestala, vlasnik je i dalje ponosan, ali sa jos jednom obavezom i izdatkom za novu tablicu, saobracajnu i nalepnicu... Povlacenje po salterima i papirologija se ne racunaju...

DELTA-MOTO NBG - po mom misljenju, zaobici!

1389644620_IMG_2744modified.thumb.jpg.a02df59e555190428b6efeefae641be7.jpg1045141677_IMG_2743modified.thumb.jpg.82789d11d94872041540b8f8c3ecb572.jpg41000575_IMG_2740modified.thumb.jpg.8e618dba86d0f12779d65f4c109c0abd.jpg755152083_IMG_2739modified.thumb.jpg.4fd04aad5aa72ac6a971d04cc57ac086.jpg

ovo moram da vam ispricam

 

kao prvo da ne gresim dusu da su mi obrisali post kritikujuci ove gore pomenute vrlo moguce je da sam pisao u drugoj temi 

al natrcah ovde i da podelim sa vama kolegama jednu     a n e g d o t u     od pre neki dan

 

na kolima na hondi akord pri hladnom startu se cuje nekakav cudan zvuk koji me muci vec duze vreme i posle lokalnih radionica      te ne znamo sta je ne radimo honde samo nemce italijane nema zarade na japancima itd   odvezem auto na  nbgd  na redovan servis i da oslusnu problem prvenstveno

kako je to bilo oko novogodisnjih praznika taman sam im ostavio i previse vremena da oslusnu problem tokom zimskih hladnih radnih dana pre nove godine i posle    onda pre bozica i posle neki dan    sve vreme komunicirali telefonom  gde sam svaki put od nadam se  iskusnih i nadam se ucenih servisera dobijao isti odgovor     ali gospodine mi ne uocavamo nikakav zvuk     naravno naplatili servis satnicu sve sto treba  a problem ne postoji

 

prekjuce rano ujutru vozim suprugu do posla 

anegdota je vezana za nju koja niti ima polozeno niti je zanima ni auto ni moj kawasaki niti ima sluha za nesto da li je ispravno ili u kvaru 

sedamo u hondu 

hladno je

palim auto i citiracu je

 

sta ti se ovo cuje  :lol3::lol3::lol3::lol3::lol3:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
7 hours ago, gavrela said:

floyd, brate, daj neki zarez nesto, jedva sam procitao i skapirao o cemu se radi :na_glavi:

Koristi enter umesto zareza

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova
Pre 17 sati, gavrela je napisao:

floyd, brate, daj neki zarez nesto, jedva sam procitao i skapirao o cemu se radi :na_glavi:

izvini brate gavrela

iskreno ne mogu da jurim gde je tacka zarez

klinac mi uvalio nemacku tastaturu sve naopako

di beste di beste :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

 

2 hours ago, floyd032 said:

izvini brate gavrela

iskreno ne mogu da jurim gde je tacka zarez

klinac mi uvalio nemacku tastaturu sve naopako

di beste di beste :takoje:

ma drugarska kritika posto je zanimljiva anegdota

inace tacka i zarez su ti na istom mestu kao EN ili СРБ tastaturama (layout), desno od slova "M"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS rallye

Moja iskustva sa Dusanom su odlicna, za sve je izlazio u susret cak i vise nego sto bi trebao. Naceta bi posebno pohvalio.... Iako sam samo jedan od ko zna koliko kupaca uvek sam ispostovan maksimalno.... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1832 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Tek sam danas naleteo na ovu temu, pa da podelim i ja pozitivno iskustvo sa Dusanom iz Delte.

Prosle godine, kraj jula meseca, moj kolega sa posla resi da kupi skuter. Gledali novi Liberty 125, mali mu. Zatim Yamahu u Platneru, ne svidja mu se, pored njih neki Goes (kinez, valjda) i na kraju odemo u Deltu po pcx 125.

Odmah sa vrata (prvi put smo tamo) kazem Dusanu, onako iz zezanja, mi dosli nesto da teramo napolje ! Covek se nasmeja, kaze birajte... da skratim, pcx vec bio prodat, cena nesto oko 3500 evra, zaboravio sam tacno. Nudi nam Forcu 125. Cena 4500 evra, dosta skuplje od budzeta, ali po gabaritima, kao salivena za njega. Dok se kolega "neckao" , Dusan ga vec isterao napolje za probu, i kaze ( a nije morao) , imate skuter sa 10 % popusta (4050 evra) , i to u dve rate !

Normalno, kolega ga uzeo... 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ne znam kako ide u moto svetu sto se prodaje tice, ali sam siguran da uvek ima "prostora", sta god da se kupuje. Dobar prodavac+ musterija koja zna sta zeli=resena trgovina! Samo dok ima para za neki avans. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1832 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Za Darko Floyd : Honda je kupljena na firmu, tj.pravno lice. Tako mu je Dušan dao "prostora" da je isplati u dve rate. Mada to nije bilo u planu, ali kada mu je objasnio da može bez kamate, sa ovim dobrim popustom, pristao je odmah.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja