Jump to content

Moto Zajednica

DELTA-moto, NBG, jos jednom

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne znaju da rade, misle da će vremenom da pecaju nove - nove mušterije kao ribe štapom umesto da pažnju fokusiraju na stare mušterije i održavaju kontakt. Nekim promocijama, popustima, šta god... Posle će ti stari da im dovedu ljude.


Na primer, za tri godine izađe nova Afrika. Odmah zoveš na primer kupca iz teme.

 

Dobar dan, ovde taj i taj, kupili ste kod nas nov motocikl ... Dođite na promociju modela i test vožnju, biće nam drago ako se odlučite, daćemo vam popust bilo na cenu, gratis opremu, besplatan servis tokom garancije, itd. šta god, uvek možeš da animiraš čoveka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

U toj celoj prici mi nije jasno kako je uopšte došlo do prodaje i do sklapanja ugovora. Ukoliko su toliko neprofesionalni i neljubazni ja bih to u startu odjebao i pozdravio ih najljubaznije i pozeleo im svetlu budućnost, ali bez mene.

 

Ovako si im dao pare i obezbedio nastavak svega.

 

Jel postoji alternativa za taj motor u Srbiji?

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Evo primer, prošle subote odem do dilera na probnu vožnju koju bi mogli zakljuciti kupovinom/prodajom.
Naravno, nisam zmurecki odabrao dilera i imam već iskustvo sa doticnim ali ajde to na stranu. Ulazimo u radnju u dogovoreno vreme i sa vrata mi se javlja ali u gužvi je za salterom tako da sam odlucio prošetati po salonu i malo razgledati. Posle ni 5 minuta dolazi prodavac, pozdravlja se sa mnom, sa klincem pita jel smo dobro prošli u putu i izvinjava se jer nije znao da ćemo doći kao duo a probni motor nema nogostupe pozadi. Nije problem, neka popije coko mleko, on ga preuzima i nudi ga coca colom, kolačima (na kraju sam čuo da je pojeo pilecu supu :) )

Motor se isteruje napolje, kratko objasnjenje oko modova za vožnju i instrukcije gde je lepa deonica za voziti.

Posle vožnje sledi priča o utiscima, željama i na kraju finansije. Deal!
Sa mog motora treba da prebaci neke sitnice pa je poželjno da dovezem motor ranije dan dva da to završe. I odmah je skužio moji facu da mi je komplikovano dolaziti ostavljati motor, srediti prevoz za nazad, pa ponovo doći..u istom dahu nastavlja - videću sa soferom da svrati jedan dan u nedelji po tvoj motor i da ga doveze.

Da je išlo drugačije ne bi bio deal, ne bi me prilikom preuzimanja gledao ispod oka a taman posla da mi pominje prikolicu.

Prošli motor, obecano je da će ga isporuciti taj i taj dan, kraj dana (računa se radni dan) i taman sam pomislio da neće ispoštovati i krenuo sam da legnem (nešto sam bio umoran) kad eto ti njega, malo pre 21h navece, dogovor je dogovor.

14f8eec36b1fdd91c2947078d5f4b763.jpg




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Savane...brate.

Ovde nije Evropa, niti će ikada biti. U ovoj je zemlji tačno onako kako treba da bude. Kakav narod takva zemlja i vlast i sve što ide uz to. Tako da....sve je u redu.

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Зато ће Недерландија да пропадне, чу' џабака дају супицу, колач, сокић...

Па како ти људи опстају у послу када се тако бахате?

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Savane...brate.
Ovde nije Evropa, niti će ikada biti. U ovoj je zemlji tačno onako kako treba da bude. Kakav narod takva zemlja i vlast i sve što ide uz to. Tako da....sve je u redu.

Ma jesmo bre Evropa, kako nismo? Samo treba neke stvari promeniti, a to nije lako. I prvo treba dobro sagledati stvarno stanje i analizirati kako je došlo do toga. I onda...bilo da par primera okačiš na banderu ili popuniš zatvore, nebitno kako će se dati primer i uspostaviti red.

U konkretnom slučaju zaobici dilera a ne kupovati kod njega. Nema Africa nigde drugde da se kupi? Kupi ga polovnog od pola godine negde na zapadu. Kupi caponorda, explorera, multistradu! Nastavljati dalje po istom i samo kukati nije rešenje, bar ne za jednu stranu, dok druga ne primećuje ništa.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova

Evo ja da se javim i da ispricam sasvim drugacije iskustvo sa deltom, kupivinom honde i prodavcem Dusanom. Krajem prosle god kum je kupio hondu pcx. Dusan je izuzetno profesionalan,dao je vrhunski popust za motor, posto smo isto dosli slepkom pomogli nam da ga popnemo, vezemo, falilo nam dva spanera oni dali svoje pa da im vratimo brzom postom. Posto smo iz unutrasnjosti dali ulje za prvi servis reko Dule uradite ga gde hocete nije posteno da vas cimamo da dolazite do bgd, lupio pecat u servisnoj i kumu reko samo upisi datum. Tako da je na mene taj Dusan ostaovio utisak velikog profesionalca.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 1 sat, Alekre je napisao:

Ne znaju da rade, misle da će vremenom da pecaju nove - nove mušterije kao ribe štapom umesto da pažnju fokusiraju na stare mušterije i održavaju kontakt. Nekim promocijama, popustima, šta god... Posle će ti stari da im dovedu ljude.


Na primer, za tri godine izađe nova Afrika. Odmah zoveš na primer kupca iz teme.

 

Dobar dan, ovde taj i taj, kupili ste kod nas nov motocikl ... Dođite na promociju modela i test vožnju, biće nam drago ako se odlučite, daćemo vam popust bilo na cenu, gratis opremu, besplatan servis tokom garancije, itd. šta god, uvek možeš da animiraš čoveka.

Goran, kolega i bajker sa fotografije na Africi je pre 2 godine, kod iste te Delte, i kod istog prodavca/menadzera... sta li je vec lik koji nas je obradjivao, kupio NOVU Hondu 750x DCT. Inace, taj isti Goran je dobrica do neba i nazad, dusa od coveka, i onakav kakav bih i ja voleo da sam, ali, realno, nikada takav necu biti. Posten, pozitivan, dobar, korektan...DRUG! Posto je vec saradjivao sa njima, i sa tim prodavcem, nije hteo da menja ista u prici, osim modela motocikla, smatrajuci da na taj nacin nece izneveriti i poremetiti neke odnose od ranije... Sa DELTOM i prodavcem. :lud: Nije cak ni pogledao motocikl, isao je na rec i poverenje, kako inace i sam uvek nastupa. Inace, istog jutra smo u Bgd-u prodali njegovu NC 750x, koju smo u dolasku dovezli iz Kladova. On je odlucio kupiti motor, Hondu, Africu, i sa DCT-om... Jos kada je prethodno telefonom najavio dolazak, i kada mu je prodavac rekao da ce "jedna takva biti u salonu, i rezervisace je posebno za njega...", bio je kupljen kao ponovni kupac.

 

 

pre 59 minuta, Savan je napisao:

U toj celoj prici mi nije jasno kako je uopšte došlo do prodaje i do sklapanja ugovora. Ukoliko su toliko neprofesionalni i neljubazni ja bih to u startu odjebao i pozdravio ih najljubaznije i pozeleo im svetlu budućnost, ali bez mene.

 

Ovako si im dao pare i obezbedio nastavak svega.

 

Jel postoji alternativa za taj motor u Srbiji?

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

Nisam ja bio onaj sa novcem u dzepu, na cije ce se ime voditi motor, tako da nisam mogao ni odlucivati o necemu konkretno. Ja sam bio onaj sto asistira prilikom utovara i prevoza, i onaj koji ce sa prijateljem podeliti te prve trenutke radosti i veselja. Inace sam u prvih 5 minuta boravka u Delti rekao prijatelju: "zajebi Afriku, idemo po velikog Stroma", i to u najozbiljnijoj formi. Da sam ja odlucivao, mahnuo bih im novcem pred nosom, okrenuo ledja, prthodno im rekavsi da menjam marku i model zbog njihove poslovnosti, a naknadno bih se svakako obratio nekome iznad njih u lancu Honda motocikala. Ali, Goran je takav kakav je, pretplatio se na Hondu i Deltu, ne bi nikoga da zezne i da se oseca da je prekrsio bilo koje pravilo ljudskosti, a i Stroma nema sa automatskim menjacem (a malo je u zavadi sa kvacilom i menjacem). Sve sto se ne dogodi onako kako bi trebalo, ili onako kako bi se ocekivalo, kod Gorana se uz osmeh komentarise "sredicemo to vec nekako", bez imalo ideje da bilo koga imalo pritiska u vezi bilo cega.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 20 minuta, Zuba87 je napisao:

Зато ће Недерландија да пропадне, чу' џабака дају супицу, колач, сокић...

Па како ти људи опстају у послу када се тако бахате? emoji3.png

To je zato sto nemaju Delta Citty... "mislim Baki, ako znas sta je to Delta Citty...?" :lol:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne znam sta ocekujete, da vam neko titra jajca, da vas usluzi kao u hotelu 5*****....dal ste realni da to ocekujete Ovde?

 

Krajem 2015-te bio u Delti, razgovarao sa Dusanom, sve dogovoreno za 5 minuta. Dobar popust smo dobila za 2 NC-a, stigli u Maju 2016-te, opet sve gotovo za 10-15min. seli na motore i otisli zadovoljni.

 

Mi smo tamo bili zbog motora a ne zbog Dusana, usluge, kezarenja, ica i pica.... on ima robu, to nas zanima, kes je tu i kraj price.

 

Ne znam sta se ljudi tripuju da su bitni sto imaju kesa, pa sa istim odu do nekog salona po neko vozlio i onda ocekuju da se lebdi oko njih..... takvih sam se nagledao koliko hocete, sve umisljene face, magovi...ma pederi najobicniji kad podvuces crtu, retki su oni normalni.

 

Ne kazem nit mislim konkretno u ovom slucaju, da ne budem pogresno s'hvacen, pricam generalno.

 

Konkretno za ovaj vas slucaj, bzvz sto se tako izdesavalo jer imam ok misljenje za Dusana kad god da sam bio do njih.

 

U ostalom, covek zna sta prodaje pa mu manje vise nije bitno ko ce kupiti jer zna da ce roba otici svakako.

Verujem da ima musterije kojima izlazi "odmah u susret" i to sigurno nisam ja, ni ti, nit tvoj prijatelj, to je naka klasa, onih pedera gore opisanih, umisljenih :).

 

Pustite poslovnost, ja na to u opste ne racunam Ovde (po ovom pitanju) ...tako ce biti jednog dana automobil kad budem kupovao...jednog dana. 

Ne mora ni dobar dan da mi kaze jer nisam zbog njega dosao vec zbog robe koju ima a meni treba/hocu/zelim i cao zdravo.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Nemoj tako brate@Satelis -e. Razumem te šta želiš reći ali poslovnost i odnos sa kupcima je ipak deo posla jednog prodavca. Moja majka je učila taj zanat i čitav život ga radila u knjižari "BIGZ"-a na vr' Bulevara revolucije. Provodio sam nekad dane s njom tamo jer nije imao ko da me čuva i sećam se stava: "Dobar dan, izvolite?" Titranje jaja očekuju baš oni koje si spomenuo, sa mnogo keša, stečenog prekjuče, kako nekad tako i danas ali je prodaja zajeban i dosta zahtevan posao. I ja znam šta hoću kada kupujem ali mi ipak odgovara lepa reč i po koji osmeh i znalački komentar od: "Šta t' treba?"

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

^^ Retko realan komentar, bez patetisanja :) 

Da menjam model motora za koji sam se zakucao zbog pristupa prodavca??? Promeniti dilera, ako ih ima više OK, ali sa Afrike preći na Stroma zbog nedostatka kulture prodajnog osoblja...

To naravno ni najmanje ne opravdava nastup tipa "ako znate gde je Delta City", ako je baš tako izgovoreno u prežurativnom maniru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Zašto je prodavac kod Savana ljubazan? Zato što mora da bude, da ne izgubi mušteriju, t.j. proviziju.
Zašto je prodavac u Delti neljubazan? Zato što ne mora da bude ljubazan.
Da li bi Savanov prodavac bio neljubazan kad bi bio jedini u NL? Vrlo verovatno.
Da li mi treba lažan osmeh i veštačka ljubaznost? Ne ni malo.
Eto, neko moje mišljenje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Ja moram da dodam da sam imao odličnu komunikaciju sa Dušanom od prvog raspitivanja do preuzimanja. Čak šta više, NCa nije bilo u Srbiji pa je zvao po okolnim zemljama i uvezao motor za mene. Za to vreme Atila nije baš nešto bio raspoložen da komunicira samnom iako mi je mali strom bio prvi pik. Da ne pričam kako su mi u eurosumoru rekli 1. juna da mogu da uplatim odmah a motor stiže u jesen.
Žao mi je što ste imali takvo iskustvo ali je Afrika dct prilično dobra kupovina.
Nadam se da ću i ja tako jednog dana da zamenim NeCu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 3 sati, Satelis je napisao:

U ostalom, covek zna sta prodaje pa mu manje vise nije bitno ko ce kupiti jer zna da ce roba otici svakako.

Ako si prodavac i drzis do sebe, ovo je otprilike prva stvar koja NE SME da ti se desi! 

Ali posto, jelte, prodaje Hondu, i jedini je, moze mu se. Da vidis kako brzo moze da se pojavi neka GAMA koja preuzima predstavnisto umesto Delte, ako glavesine saznaju za ovo. Pa opet posle par godina da dodje neka Alfa. 

(P. S. Bavim se trgovinom malo skupljih stvari i ne pricam napamet, velike firme su dobijale nogu zbog ovakvih stvari, pogotovo ako ima ugovor o ekskluzivitetu) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Treba da ih rebnu po dzepu, pa ce se dozvati kulturi i pameti, malogradjanstina. 

Ne trazim da mi titra jajca niko, ali pitanje "Zar cete na ovo da natovarite" dovoljno govori o profilu licnosti, u najmanju ruku nije na njemu da komentarise.

 

1 hour ago, dragan_alumiroi said:

Za to vreme Atila nije baš nešto bio raspoložen da komunicira samnom iako mi je mali strom bio prvi pik. Da ne pričam kako su mi u eurosumoru rekli 1. juna da mogu da uplatim odmah a motor stiže u jesen.

Po mom iskustvu, cekanje bi ti se isplatilo, od ova dva modela strom je dosta bolji, ali eto, suzuki je na gubitku bas zbog svoje neposlovnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
On 21.4.2019. at 11:36, SHOKLA je napisao:

okvirom za tablicu

Vasa reklama na mom motoru (autu) se placa 100 evra.Zato ja tablice safim direkt za branik

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
12 hours ago, Savan said:


Ma jesmo bre Evropa, kako nismo? Samo treba neke stvari promeniti, a to nije lako. I prvo treba dobro sagledati stvarno stanje i analizirati kako je došlo do toga. I onda...bilo da par primera okačiš na banderu ili popuniš zatvore, nebitno kako će se dati primer i uspostaviti red.

U konkretnom slučaju zaobici dilera a ne kupovati kod njega. Nema Africa nigde drugde da se kupi? Kupi ga polovnog od pola godine negde na zapadu. Kupi caponorda, explorera, multistradu! Nastavljati dalje po istom i samo kukati nije rešenje, bar ne za jednu stranu, dok druga ne primećuje ništa.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Vrati se i pomozi nam brate pliz!!! 

Lepo je citati kako se ponasa u zemlji prvog sveta i hvala ti na tome. Nadam se sto pre tome. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
10 hours ago, Satelis said:

Ne znam sta ocekujete, da vam neko titra jajca, da vas usluzi kao u hotelu 5*****....dal ste realni da to ocekujete Ovde?

 

Krajem 2015-te bio u Delti, razgovarao sa Dusanom, sve dogovoreno za 5 minuta. Dobar popust smo dobila za 2 NC-a, stigli u Maju 2016-te, opet sve gotovo za 10-15min. seli na motore i otisli zadovoljni.

 

Mi smo tamo bili zbog motora a ne zbog Dusana, usluge, kezarenja, ica i pica.... on ima robu, to nas zanima, kes je tu i kraj price.

 

Ne znam sta se ljudi tripuju da su bitni sto imaju kesa, pa sa istim odu do nekog salona po neko vozlio i onda ocekuju da se lebdi oko njih..... takvih sam se nagledao koliko hocete, sve umisljene face, magovi...ma pederi najobicniji kad podvuces crtu, retki su oni normalni.

 

Ne kazem nit mislim konkretno u ovom slucaju, da ne budem pogresno s'hvacen, pricam generalno.

 

Konkretno za ovaj vas slucaj, bzvz sto se tako izdesavalo jer imam ok misljenje za Dusana kad god da sam bio do njih.

 

U ostalom, covek zna sta prodaje pa mu manje vise nije bitno ko ce kupiti jer zna da ce roba otici svakako.

Verujem da ima musterije kojima izlazi "odmah u susret" i to sigurno nisam ja, ni ti, nit tvoj prijatelj, to je naka klasa, onih pedera gore opisanih, umisljenih :).

 

Pustite poslovnost, ja na to u opste ne racunam Ovde (po ovom pitanju) ...tako ce biti jednog dana automobil kad budem kupovao...jednog dana. 

Ne mora ni dobar dan da mi kaze jer nisam zbog njega dosao vec zbog robe koju ima a meni treba/hocu/zelim i cao zdravo.

Meni taj Dusan deluje kroz ove postove kao neki obicnjak, nema neku konkurenciju i moze mu se... Nekako mi smrdi na Tomos iz exyu @štampar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
9 hours ago, kole24 said:

Zašto je prodavac kod Savana ljubazan? Zato što mora da bude, da ne izgubi mušteriju, t.j. proviziju.
Zašto je prodavac u Delti neljubazan? Zato što ne mora da bude ljubazan.
Da li bi Savanov prodavac bio neljubazan kad bi bio jedini u NL? Vrlo verovatno.
Da li mi treba lažan osmeh i veštačka ljubaznost? Ne ni malo.
Eto, neko moje mišljenje.

Upravo to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
5 hours ago, milomir22 said:

Treba da ih rebnu po dzepu, pa ce se dozvati kulturi i pameti, malogradjanstina. 

Ne trazim da mi titra jajca niko, ali pitanje "Zar cete na ovo da natovarite" dovoljno govori o profilu licnosti, u najmanju ruku nije na njemu da komentarise.

 

Po mom iskustvu, cekanje bi ti se isplatilo, od ova dva modela strom je dosta bolji, ali eto, suzuki je na gubitku bas zbog svoje neposlovnosti.

Pa nije taj motor raptor F-22 da ga neko ceka toliko a uplati lovu par meseci pre... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
1 minute ago, Savan said:

Osećam dozu sarkazma ali ajde nema veze.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Nije sarkazam u drugom delu poruke, stvarno mi je lepo cuti kako tamo funkcionise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja