Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Phantom se gusi kad postigne vecu brzinu

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav svima

 

Situacija je sledeca:

Sprint Phantom, kitovan na 80cc, sve ostalo fabrika.

 

Skuter se gusi kad ide preko 30-40km/h, sa skroz otvorenim gasom. Kad popustim gas, prestane da se gusi. Sto brze ide, to vise popustam gas da se ovo ne bi desavalo. Kad se gusi, bukvalno se gusi, ne trokira. Znaci nije ono da ne ide pa onda prokine, neko kad se to desi, bukvalno kao da dobija previse goriva/vazduha i ne moze da ga proguta.

 

Posle kitovanja sam ga vozio neko vreme, i kad je hladan vukao je odlicno, cim se zagreje krene da trokira. Raspitivao sam se malo i receno mi je da prvo skinem filter vazduha i probam tako, jer sad sa vecom kubikazom trazi vise vazduha (logicno), a fabricki filter ne moze da isporuci toliko.

Posle skidanja filtera je isao bolje. Onda sam mu stelovao smesu preko onog desnog srafa na karburatoru, i ispostavilo se da radi kako treba (osim gore izlozenog problema) jedino kad je taj sraf zavrnut do kraja. Ali bukvalno zavrnut i pritegnut.

 

Proverio sam automatski sauh, zatvara kako treba. Testirao sam ga na velikom akumulatoru od kola, a dovod struje do njega sa sijalicom od 12v, i to je sve kul...

 

Pitanje za iskusnije clanove: gde da trazim problem? Ako odvrnem onaj sraf za mesavinu, gusi se odmah i na manjim obrtajima. Ako ga zavrnem, vuce dobro sve dok ne postigne neku brzinu. Nisam pametan da sam nadjem problem :)

 

Hvala unapred na pomoci :)

 

Image from iOS (1).jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja