Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Majesty 250 problem sa uljem

Recommended Posts

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje, Crna Gora
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X (2018) & Yamaha Majesty DX 250 (1999) & Tomos APN 6 S

Pozdrav,

 

Vozim Yamaha Majesty DX 250 1999 god i danas mi se upalila lampica od ulja u toku vožnje a ne znam sta je razlog jer ima ulja. Od prethodne zamjene je prešla nekih 1500 km. To se dešava isključivo kada se vozi pod malo jačim gasom. Zaustavim, ugasim motor na 10-ak sekundi i kada ga upalim opet, ne pali se dok opet ne dodam jači gas i povećam brzinu. Vozi se normalno po gradu i po sat vremena ali čim se doda malo jači gas, opet se upali i blica sve dok se ne ugasi makar na par sekundi. I tu moram da naglasim da se lampica ne pali kada motor vozim na nekoj uzbrdici pod većim gasom već isključivo kada se vozi većom brzinom pod većim gasom i po ravnom. Porobao sam danas, na većim uzbrdicama ide normalno i pod punim gasom je nije upalio ali je upalio opet čim sam izašao na magistralu i pokusao pod većim gasom da ubrzam. Opet zaustavim, ugasim na 5 sekundi, upalim i radi normalno dok se opet ne doda gas.

Pokušao sam da zadržim ono dugme za reset ali se ona i dalje pali.

 

U čemu može biti problem?

 

Unaprijed se zahvaljujem svima.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Stariji Majesty-ji nemaju senzor za količinu ulja već samo obaveštava kada treba da se zameni, posle 3000km. Ali, dešava se da zabaguje i radi ti to što radi. Meni npr. radi non stop i ne uspevam nikako da je resetujem. Tako da. Pazi na ulje i ne obraćaj pažnju... Navići ćeš se svakako...

 

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje, Crna Gora
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X (2018) & Yamaha Majesty DX 250 (1999) & Tomos APN 6 S

Znači nije ništa opasno ako blica jer mjerač pokazuje da ima dovoljno ulja. Pronašao sam neka upustva po forumu ovdje kako da se resetuje pa cu da pokušam i to da vidim da li će da radi. Ljubav prema motorima je jača od jedne lampice, tako da ću se navići sigurno :D

 

Mene samo brine to što ne radi non stop već samo kad se vozi nekom većom brzinom... da nije neki problem u mašini...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Sve sam ti napisao u prethodnom post-u...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje, Crna Gora
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X (2018) & Yamaha Majesty DX 250 (1999) & Tomos APN 6 S

Sipao sam Repsol 10W-40 fully synthetic 4T. Sipao 1,2 l kao sto je fabricki propisano

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje, Crna Gora
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X (2018) & Yamaha Majesty DX 250 (1999) & Tomos APN 6 S

Da napisem u cemu je problem i zbog cega pali lampicu za slucaj da jos neko bude imao slican problem. Pukla mi je kilometar sajla prije neki dan i zbog toga se upalila i lampica. Prethodni vlasnik mi je rekao da je i on imao taj problem kada mu je doslo do pucanja sajle. Nakon sto je zamijenjenio sajlu, lampica od ulja je prestala da blica. Cekam da mi stigne sajla i da je zamijenim pa cu onda vidjeti i napisati da li ce se opet paliti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ne znam kakve veze ima kilometar sajla sa lampicom za ulje koja se pali samo kada je potreban redovan servis iliti zamena ulja... Kod mene je sve čitavo pa svetli non stop...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje, Crna Gora
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X (2018) & Yamaha Majesty DX 250 (1999) & Tomos APN 6 S

Ista stvar i meni nije jasna ali nisam neki poznavalac pa cekam da vidim kad zamijenim da li ce se paliti. Znao je sve simptome i prije nego sam mu ispricao oko lampice kad sam ga pitao gdje bih mogao sajlu da napravim. Sam je covek pitao pali li se lampica i sve opisao kao sto je kod mene slucaj. 

Nikako ne mogu da povezem sajlu od meraca za brzinu i kilometrazu sa lampicom od ulja :D

Jedino ako nije nesto vezano za ono sto se pali nakon odredjenog broja kilometara kao upozorenje vozacu za zamjenu ulja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Pa što li meni ne gasi uopšte sunce li joj

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje, Crna Gora
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X (2018) & Yamaha Majesty DX 250 (1999) & Tomos APN 6 S
On 4/24/2019 at 8:15 PM, Štef said:

Ne znam kakve veze ima kilometar sajla sa lampicom za ulje koja se pali samo kada je potreban redovan servis iliti zamena ulja... Kod mene je sve čitavo pa svetli non stop... emoji23.png

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 

Evo nakon malo više vremena da kažem...

I meni blica non stop ali ga vozim normalno. Išao čak i jednu turu od 400km u međuvremenu. Lampica blicala konstantno i nikakvih problema nije bilo. Ulje sam takođe zamijenio i stavio novo, nije potrošila ni kap. 

Sajlu sam pokušao da pronađem polovnu ali nisam uspio i morao sam da poručim novu preko ovlašćenog servisa (nzm smijem li da navodim imena i računa li se to u reklamiranje) za 40e. Malo preskupo stvarno :D 

Ali nisam imao drugog rešenja sem tog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje, Crna Gora
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X (2018) & Yamaha Majesty DX 250 (1999) & Tomos APN 6 S

Problem rijesen. Da napisem za slucaj da neko bude guglao i trazio uzrok problema kao sto sam ja to radio. Narucio i kupio km sajlu od ovlascenog uvoznika, postavio je danas i motor prestao da pali lampicu. Vozi se potpuno normalno i vise se nema nikakvih problema sa lampicom. 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Pećinci; Srbija
  • Motocikl: Yamaha GTS 1000
On 22.4.2019. at 11:57, Driger je napisao:

Sipao sam Repsol 10W-40 fully synthetic 4T. Sipao 1,2 l kao sto je fabricki propisano

Pa tu je problem!!!! Gde da sipaš Repsol u Yamahu bog te ubio, zato ti i pali lampicu pravo je čudo da uopšte i hoće da upali, čudi me da mašina sama ne iskoči sa rama od muke :lol2::P:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje, Crna Gora
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X (2018) & Yamaha Majesty DX 250 (1999) & Tomos APN 6 S
On 4/10/2020 at 8:33 AM, Papisha said:

Pa tu je problem!!!! Gde da sipaš Repsol u Yamahu bog te ubio, zato ti i pali lampicu pravo je čudo da uopšte i hoće da upali, čudi me da mašina sama ne iskoči sa rama od muke :lol2::P:jee:

 

Nisam neki poznavalac pa sam nastavio da sipam ono sto je i prethodni vlasnik :D

Ja ga mijenjam na svakih 1500-2000km tako da je valjda za toliko sposobno :D

Jeste da vise volim Rossija od Marqueza ali ipak sipam Repsol :D:D:D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja