Jump to content

Moto Zajednica

Savet u vezi kupovine fz6

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350
pre 7 minuta, Marko05 je napisao:

Otišli smo skroz suprotno. Upravo to, pustim ljude da svako vozi kako mu odgovara, niti se sa kim jurim niti kome dokazujem, to me ne zanima. Za to postoji staza, pa koga interesuje neka se zanima. Imam i ja svoje momente kad voli da opustim desnu ruku i da dam sebi oduska.

A generalno se najbolje osecam kad sam poslednji u grupi, ne moram non-stop da gledam u retrovizore.

No nebitno to, nego kad poredim sa banditom i onom kinezarom, koja je za neki moj ukus bila prebucna, ovo je baš pretiho. 

Znam dok smo isli do Budimpešte i kroz grad tih par dana, i uopšte cele sezone,  kad god smo u nekoj koloni auta ili gužvi, nekako se osecas sigurnije kad znas da se motor cuje.

Ljudi se pomere, sigurniji si i kad obilazis, i kad su pesaci u pitanju... 

Slažem se da je bolje kad se čuje definitivno ali je pitanje ostalog. Zaboravio sam još jedno da navedem, prethodni motor se baš čuo pa noću kad dolazim kući budim komšije.

Žalile su mi se komšije imaju malu decu pa se probude, jbg bilo mi je krivo, osećao se loše pa sam vratio fabrički.

A u saobraćaju je svakako bolje da se čujemo, kad je neka tenzija guzva malo navrneš gas i opaaaa svi te traže u retrovizoru.

E sad ima dobrih i loših strana i jedno i drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 1 minut, Nikola2607 je napisao:

Slažem se da je bolje kad se čuje definitivno ali je pitanje ostalog. Zaboravio sam još jedno da navedem, prethodni motor se baš čuo pa noću kad dolazim kući budim komšije.

Žalile su mi se komšije imaju malu decu pa se probude, jbg bilo mi je krivo, osećao se loše pa sam vratio fabrički.

A u saobraćaju je svakako bolje da se čujemo, kad je neka tenzija guzva malo navrneš gas i opaaaa svi te traže u retrovizoru.

E sad ima dobrih i loših strana i jedno i drugo.

E za komšijeme baš briga. :jee:

Salim se, van grada sam desetak kilometara tako da tih problema nemam. 

Sad cak i pitanju sto ti se taj motor ne cuje. Navika je čudo.  :lol2:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Danas stigao nosač i ploča za kofer. Sutra ću da ga nameštam. Ako ima neko nekakav kofer, monokey kačenje, nek javi. 

20190525_132414.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Upravo namešten i zadnji nosač Givijev monokey. Sad sam u potrazi i za koferom, da ga uparim sa bočnim. :kafa:

Ako ko sta ima neka ponudi. 

I hoću da stavim led sijalice pa ako je neko skoro negde uzimao i zadovoljan je neka preporuči. Mrzi me da proveravam po kp, ima ih milion. 

20190529_191039.jpg

20190529_203300.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Ako si planirao LED umesto obicnih, napred, nemoj.

Pokajaćeš se.
Bez projektora/sociva nista nećeš dobiti, a čak ćeš imati i losije osvetljenje, jer ledovke rasprsuju snop.

Mozes kao pozicione. Ja sam stavio T10 kao pozicione i simpa je.

Mozes nazad led da staviš, ali mora malo da se zmajavaš sa budženjem (mislim da na aliju možeš naći korektnu štopaljku).

Moja preporuka ti je da staviš bixenon, pa da na tehničkom zameniš sa običnom i tako u krug.
Sočivo/projektor može da ostane.




Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 1 minut, m.milivojevic je napisao:

Ako si planirao LED umesto obicnih, napred, nemoj.

Pokajaćeš se.
Bez projektora/sociva nista nećeš dobiti, a čak ćeš imati i losije osvetljenje, jer ledovke rasprsuju snop.

Mozes kao pozicione. Ja sam stavio T10 kao pozicione i simpa je.

Mozes nazad led da staviš, ali mora malo da se zmajavaš sa budženjem (mislim da na aliju možeš naći korektnu štopaljku).

Moja preporuka ti je da staviš bixenon, pa da na tehničkom zameniš sa običnom i tako u krug.
Sočivo/projektor može da ostane.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Da, da, na banditu su mi bile led al' bandit sočiva. Zato i pitam. Hvala. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Quannon

Mnogo lep motor drug, nek te sluzi sa srecom..uzivam dok citam ovu temu koliko se vidi da ga volis i uzivas u njemu kako i treba da bude :)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Da, da, na banditu su mi bile led al' bandit sočiva. Zato i pitam. Hvala. :takoje:


NNČ.
Užasno je.
Ništa se ne vidi, al zato ti svi blicaju, jer ih zaslepljuješ. Ja bih to isključio iz saobraćaja.

Bolje uzmi osram nightbreaker. Ubica su


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 1 minut, Djolee011 je napisao:

Mnogo lep motor drug, nek te sluzi sa srecom..uzivam dok citam ovu temu koliko se vidi da ga volis i uzivas u njemu kako i treba da bude :)

Hvala drug. Jbg, generalno "patim" od toga da mi motor i auto budu mehanički u top stanju, mirna mi glava. 

Sve ovo ostalo je čist hir, al' meni lepo.  Sredjujem ga po nekom svom ukusu. Uvek ima nešto da se doda, zameni.... standard. 

Hvala ti, daće Bog! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 9 minuta, m.milivojevic je napisao:

 


NNČ.
Užasno je.
Ništa se ne vidi, al zato ti svi blicaju, jer ih zaslepljuješ. Ja bih to isključio iz saobraćaja.

Bolje uzmi osram nightbreaker. Ubica su


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Čuo sam za te sijalice al' nisam imao dodira. Sutra cu da potražim. Vidim po sajtu da ih ima po winwinu i tako tim prodavnicama?:Six:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Čuo sam za te sijalice al' nisam imao dodira. Sutra cu da potražim. Vidim po sajtu da ih ima po winwinu i tako tim prodavnicama?:Six:

Ima.
Imas u obrenovcu distrubutera, mislim.
Na sajmu su bile nesto na akciji.

Ja ne vozim mnogo nocu, sem kad izadjem da zujim po gradu, pa ne uzeh.

Ali ozbiljno razmiljam o ugradnji bixenona.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 13 minuta, m.milivojevic je napisao:


Ima.
Imas u obrenovcu distrubutera, mislim.
Na sajmu su bile nesto na akciji.

Ja ne vozim mnogo nocu, sem kad izadjem da zujim po gradu, pa ne uzeh.

Ali ozbiljno razmiljam o ugradnji bixenona.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Videću, sto stvari mi na pameti, ne znam sta bih pre. Dokon mozak djavolje igralište. :jee:

Probaću sutra da nadjem osram i da montiram pa javljam kakva je priča. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki ER-6N

Bitna stvar kod tih Osram Night Breaker sijalica je sto drasticno krace traju od obicnih sijalica. Meni su gotovo sinhronizovano obe crkle (na autu) posle par meseci koriscenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
30 minutes ago, Marko05 said:

Upravo stavljeni crash pad-ovi. :na_glavi:

 

To što si stavio je neka "uradi sam" varijanta ? Vijak je onaj postojeći ?

 

Ne bih da te mračim, ali ako je onako kako mislim da jeste, sa time si stvorio dobar preduslov da se relativno benigan pad sa klizanjem pretvoriš u zalomljeni ili iskrivljeni ram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 27 minuta, drs je napisao:

 

To što si stavio je neka "uradi sam" varijanta ? Vijak je onaj postojeći ?

 

Ne bih da te mračim, ali ako je onako kako mislim da jeste, sa time si stvorio dobar preduslov da se relativno benigan pad sa klizanjem pretvoriš u zalomljeni ili iskrivljeni ram.

Uzeo sam ga od čoveka na kp, kaže da su od fz6 s1 i s2. Vijak nije postojeći, dobio sam produženi M8. 

IMG-2e1abb83f4a875e981882d186e9788cd-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Vidi, sve je to lutrija i nema nikakve garancije kod bilo kakvog pada - koje god rešenje da koristiš.

 

Načelno, kreš-bar je mnogo bolja varijanta nego ti slajderi. BTW, nemam kreš bar, imao sam slajdere; original Yamahine, pa onda LSL-ove (ti su bili bolji). Original Yamahin se pri padu slomio i probio deklu. LSL-ov je zalomio ram (srećom vrlo malo na delu koji nije noseći). Znam za slučaj kada je slajder iskrivio ram (taj ram ne može da se ispravlja). Tako da .... 

 

Kvalitetni slajderi su (koliko-toliko) proračunati da pucaju ili se krive pre nego što dođe do deformacije rama. Vijak za slajder se steže sa manjim momentom nego originalni vijak. Te "bobine" koje pojedini prave od metala ili jakog poliamida to je veselje za budale. Na nivou onoga da odvijačem probušiš lonac kako bi se auspuh bolje čuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 10 minuta, drs je napisao:

Vidi, sve je to lutrija i nema nikakve garancije kod bilo kakvog pada - koje god rešenje da koristiš.

 

Načelno, kreš-bar je mnogo bolja varijanta nego ti slajderi. BTW, nemam kreš bar, imao sam slajdere; original Yamahine, pa onda LSL-ove (ti su bili bolji). Original Yamahin se pri padu slomio i probio deklu. LSL-ov je zalomio ram (srećom vrlo malo na delu koji nije noseći). Znam za slučaj kada je slajder iskrivio ram (taj ram ne može da se ispravlja). Tako da .... 

 

Kvalitetni slajderi su (koliko-toliko) proračunati da pucaju ili se krive pre nego što dođe do deformacije rama. Vijak za slajder se steže sa manjim momentom nego originalni vijak. Te "bobine" koje pojedini prave od metala ili jakog poliamida to je veselje za budale. Na nivou onoga da odvijačem probušiš lonac kako bi se auspuh bolje čuo.

Sve si u pravu. Ovo sam stavio jer većina ljudi oko mene ima iste, a i nadam se da neću nikad imati priliku da ih testiram, da ne čuje zlo. Čisto kao neki vid zaštite da ne dođe do nekog direktnog udara. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja