Jump to content

Moto Zajednica

Savet u vezi kupovine fz6

Recommended Posts

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Upravo stavljene druge gume. Metzeler M7 RR. Nažalost nisu nove al' je DOT..18. Poslužiće da se ova sezona izgura.

 

20190425_164230.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nažalost...sad će malo kritika.

Uradio si nešto što je opet nažalost često. Dao si pretpostavljam poslednji dinar za motor...nažalost, a onda gume ko ga jebe stavićemo neke polovne.

DOT je u principu značajna stvar, ali to što je skorašnji na polovnoj gumi ne znači ama baš ništa. Možda je imala kakav defekt, pregrejana...možda i više puta.

Ja se iskreno nadam da nije tako...ali polovna guma od preko, zašto je ovde?

I onda kreću teorije...kako ona valja, ne valja, drži, ne drži...a ono "slatko" iz nje je izvadio neko drugi...nažalost.

Neću da izgovorim (otkucam) šta mi je sve na pameti. Puno toga skupljeg se rizikuje montažom polovne gume...plus ne stiče se pravo istinsko iskustvo. Novac je često opravdanje za puno toga...nažalost.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 6 minuta, pronto je napisao:

Nažalost...sad će malo kritika.

Uradio si nešto što je opet nažalost često. Dao si pretpostavljam poslednji dinar za motor...nažalost, a onda gume ko ga jebe stavićemo neke polovne.

DOT je u principu značajna stvar, ali to što je skorašnji na polovnoj gumi ne znači ama baš ništa. Možda je imala kakav defekt, pregrejana...možda i više puta.

Ja se iskreno nadam da nije tako...ali polovna guma od preko, zašto je ovde?

I onda kreću teorije...kako ona valja, ne valja, drži, ne drži...a ono "slatko" iz nje je izvadio neko drugi...nažalost.

Neću da izgovorim (otkucam) šta mi je sve na pameti. Puno toga skupljeg se rizikuje montažom polovne gume...plus ne stiče se pravo istinsko iskustvo. Novac je često opravdanje za puno toga...nažalost.

Sve jasno. I sve tačno. Guma ima, nisu tvrde, ima u njima još dosta materijala. To je jedini razlog zašto sam odlučio da ih (ipak) stavim. Nove će leći nadam se za par dana.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Na ovaj model fejzera mi uvek srce zaigra kad ga vidim, ne svidjaju mi se samo ti topovi pod repom, ne znam koja je funkcija-da greju suvozacu zadnjicu?

 

Kad predjes jos koji km, uporedi ga sa banditom, verujem da je bolji (fazer) u vecini stvari, mozda je samo nesto tromiji u nizim obrtajima, ili gresim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 1 minut, milomir22 je napisao:

Na ovaj model fejzera mi uvek srce zaigra kad ga vidim, ne svidjaju mi se samo ti topovi pod repom, ne znam koja je funkcija-da greju suvozacu zadnjicu?

 

Kad predjes jos koji km, uporedi ga sa banditom, verujem da je bolji (fazer) u vecini stvari, mozda je samo nesto tromiji u nizim obrtajima, ili gresim?

Jedina mana, za sad, je to što radi k'o fen. Razmišljam da povadim katalizatore iz fabrike, kažu da se dosta bolje čuje. Al' vise ne mogu da čačkam. Tokom zime ću videti da sredim sedište i izduv. Za sad ostaje samo da smislim sta ću za gume.

Ma fazer i bandit, nebo u zemlja. Mnogo lakši, povozitiji, upravljiviji, startniji... Tromiji jeste, sa banditom si mogao trećom da kreneš lagano, a sa fazerom si konstantno prva, druga po gradu, i samo štuca. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 2 minuta, Marko05 je napisao:

Razmišljam da povadim katalizatore iz fabrike, kažu da se dosta bolje čuje. 

Ako planiras duze voziti motor ne diraj fabricki izduv, cuvaj kao zlato, ovo sada na tehnickom je pesma sta nas ceka od 2021 god. a vreme leti.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
7 minutes ago, bdada said:

Ako planiras duze voziti motor ne diraj fabricki izduv, cuvaj kao zlato, ovo sada na tehnickom je pesma sta nas ceka od 2021 god. a vreme leti.

 

Znači za godinu .... najviše dve     :lol2:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
5 minutes ago, Marko05 said:

Tromiji jeste, sa banditom si mogao trećom da kreneš lagano, a sa fazerom si konstantno prva, druga po gradu, i samo štuca. 

To je generalno odlika vecine suzukija (sem starog stroma 1000), od nule vuce linearno kao voz, ne moze da poleti odmah naravno, ali vuce i ne buni se. Inace, slozio bih se sa @N.F.S. u vecini stvari oko bandita, ali jbg jeftin za odrzavanje, mekog ogibljenja, ova s varijanta ima odlican far (zbog projektora) sa standardnom sijalicom svetli sasvim lepo, izgled me je kupio na prvu, poluoklop zahvalan za odrzavanje (ne skida se nista od oklopa pri zameni ulja i filtera ulja), a opet koliko-toliko stiti od vetra.

 

Mane su kocnice, ali probao sam svojevremeno kle 500, tako da ovo jos i dobro koci i ne smeta mi toliko kao 2 najvece mane bandita, losa ciklistika-vozi se teze od 80% motora i zastareo menjac, mozda stavka koja me najvise nervira. Motor jednostavno trazi da se sili, ne moze da se vozi relaksirajuce, gore se salta, cima, zajebava.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
21 minutes ago, Marko05 said:

... Tromiji jeste, sa banditom si mogao trećom da kreneš lagano, a sa fazerom si konstantno prva, druga po gradu, i samo štuca. 

 

kada budeš menjao lanac/lančanike umesto 16/46 uzmi lanac + 15/47 i netje ništa tu da štuca  ;)

 

Mala kubikaža, četiri cilindra, vrti se do 13000 i max moment ostvaruje takođe dosta visoko, nikada ne može da vuče iz patosa. Stepovanje na menjaču ti ne gine, naročito kada na drumu hoćeš brzo da obiđeš automobil ispred tebe. Ovo sa drugim setom lančanika blaži priču dosta i relaksira kako gradsku tako i planinsku vožnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
23 minutes ago, N.F.S. said:

Na sestoticama je zub manje napred "obavezna" radnja! Odmah po kupovini....

Slazem se. Inace je patnja za male brzine i niske obrtaje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Motocikl: Pan european 1300

Mama svih fazera je fzs 600,(raniji model) a ovaj model je prigušen motor od r6 i nije nešto omiljen kod onih koji vole fazera.Svi a znam ih nekoliko koji su imali stariji pa noviji model kažu da je stariji neuporedivo bolji,nebo i zemlja i što se tiče motora,rama i još nekih gluposti koje nisam upamtio....I da noviji model fz6 traži obrtaje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 7 sati, boss je napisao:

Mama svih fazera je fzs 600,(raniji model) a ovaj model je prigušen motor od r6 i nije nešto omiljen kod onih koji vole fazera.Svi a znam ih nekoliko koji su imali stariji pa noviji model kažu da je stariji neuporedivo bolji,nebo i zemlja i što se tiče motora,rama i još nekih gluposti koje nisam upamtio....I da noviji model fz6 traži obrtaje..

Slozio bih se u velikoj meri sa tobom, mada je tolika razlika izmedju ta dva motora da osim imena nemaju gotovo nista zajednicko pa i nisu za neko poredjenje. Stariji fzs600 sam imao i stvarno je opasno dobar motor u svim segmentima. Ovog novijeg sam vozio tek nekoliko puta, jednom cak i bio resen da ga kupim ali mi se nije dalo. On mi je estetski veoma lep i siguran sam da je dobar motor .

 @marko 05 sa srecom da se vozis i da uzivas u njemu

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
11 hours ago, Marko05 said:

Jedina mana, za sad, je to što radi k'o fen. Razmišljam da povadim katalizatore iz fabrike, kažu da se dosta bolje čuje. Al' vise ne mogu da čačkam. Tokom zime ću videti da sredim sedište i izduv. Za sad ostaje samo da smislim sta ću za gume.

Ma fazer i bandit, nebo u zemlja. Mnogo lakši, povozitiji, upravljiviji, startniji... Tromiji jeste, sa banditom si mogao trećom da kreneš lagano, a sa fazerom si konstantno prva, druga po gradu, i samo štuca. 

Najvece sranje u istoriji auspuha je upravo fabricki na fazeru.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

Istina, ja vozim naked verziju s2, upalim ga u garazi koja je sama po sebi akusticna, sve odzvanja, i mislim da smetam komsijama, kaze mi jedan, ma opusti se skoro da se ne cuje ni tu kod lifta (5 metara dalje).. :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: skupljen
  • Motocikl: Honda cbf 1000

Uzeo si pravi motor , nemoj da se kaješ ja sam ga vozio 10 godina ni sijalicu nisam zamenuo , samo redovan servis  i uživaj u vožnji.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 1 minut, radeyamaha je napisao:

Uzeo si pravi motor , nemoj da se kaješ ja sam ga vozio 10 godina ni sijalicu nisam zamenuo , samo redovan servis  i uživaj u vožnji.

Za sad sam zadovoljan, zgazio sam jedno 500-600km, ne dozvoljava kiša više. Čeka se Trebinje za prvu ozbiljnu vožnju. Jedino mi smeta što je previše tih. K'o da je na baterije. Pa smišljam šta mi je činiti. Ako ima k'o kakav pametan predlog (a ne mnogo skup :ups:) neka javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Ma ne bih ni ja, ne patim od toga da se cuje, al' cimanje kad god sednem. Po gradu non-stop na sireni, a na magistrali kad hoću malo da se opustim ili izlecu ljudi, ili sa strane auto, ili pre par dana psi. Provozali se do Kokinog broda, taman prosli gužvu oko Zlatibora, dolaze krivine, vreme idealno, uživanje u vožnji. Oni po gasu i odose, ja (naravno) zadnji. I kako su vec odmakli na jednom pravcu i ja malo opustio ruku kad vidim na 30ak metara krecu se dva psa pored puta i kako ima ja prilazim tako oni skrecu na moju stranu i pravo pod točak. Vec videh sebe kako letim al' sreca uspeh da pogodim sirenu na dva metra od njih i jos veca sreca sto su se bacili na kontra stranu. Nisu me uopste skontali ni primetili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Velika je zabluda da je bolje primećen bučan motor. Znam da ima i suprotnih stavova...ali ima i eksperimenata gde se jasno vidi rezultat. Zvuk iz auspuha ostaje iza motora, a ako se kojim slučajem reflektuje o okolinu, te je samo splet trenutnih okolnosti. Sirena je u tom smislu delotvornija...

...i naravno administrativna, pa boga mi tehnička strana priče ne idu u prilog "otvaranju" izduva.

To što si zadnji, verujem da neće još dugo trajati...samo da se malo upoznate. Ta sprava da bi išla mora dobro da se zavrne...a veruj mi da se tada i čuje.

Pride, ta ekipa sa kojom se voziš i nije neka, ako te pušta da se na začelju sam snalaziš. Trebalo bi da bude upravo suprotno...a verujem da ćeš im tako "tih" jako malo smetati ispred.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Otišli smo skroz suprotno. Upravo to, pustim ljude da svako vozi kako mu odgovara, niti se sa kim jurim niti kome dokazujem, to me ne zanima. Za to postoji staza, pa koga interesuje neka se zanima. Imam i ja svoje momente kad voli da opustim desnu ruku i da dam sebi oduska.

A generalno se najbolje osecam kad sam poslednji u grupi, ne moram non-stop da gledam u retrovizore.

No nebitno to, nego kad poredim sa banditom i onom kinezarom, koja je za neki moj ukus bila prebucna, ovo je baš pretiho. 

Znam dok smo isli do Budimpešte i kroz grad tih par dana, i uopšte cele sezone,  kad god smo u nekoj koloni auta ili gužvi, nekako se osecas sigurnije kad znas da se motor cuje.

Ljudi se pomere, sigurniji si i kad obilazis, i kad su pesaci u pitanju... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350

Neka ti je sa srećom motor i da te služi dobro, kao i ti njega:).

Ja se isto razmišljao da uzmem neki tom za Versysa jer se isto slabo čuje ali sam odustao zbog tehničkog. Može varijanta da se vraća fabrički kad se radi tehnički i sl...to mi je iskreno smaranje, a i ko zna šta će sve uvesti narednih godina.

Tako da ti je i moj savet, ostavi fabriku i uživaj. ;)

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 1 minut, Nikola2607 je napisao:

Neka ti je sa srećom motor i da te služi dobro, kao i ti njega:).

Ja se isto razmišljao da uzmem neki tom za Versysa jer se isto slabo čuje ali sam odustao zbog tehničkog. Može varijanta da se vraća fabrički kad se radi tehnički i sl...to mi je iskreno smaranje, a i ko zna šta će sve uvesti narednih godina.

Tako da ti je i moj savet, ostavi fabriku i uživaj. ;)

 

 

Hvala Nikola,  dace Bog!

Ovu sezonu ce ostati original top 99%, al' razmisljam sta ciniti kad nadjem nekih para "za bacanje". Ma na tehničkom malo preteruju, na pet mesta pet razlicitih pravilnika, al' uvek se prodje. Al' kakvi nam bolesnici odredjuju zakone nista me ne bi začudilo sta god da odrede narednih godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja