Jump to content

Moto Zajednica

Savet u vezi kupovine fz6

Recommended Posts

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Drugari, sutra planiram da odem do Velike Plane, da pogledam i kupim ovog fazera. Ako neko ko zna bilo sta u vezi konkretnog motora (ako se bilo sta sa slika moze videti) ili pak covek koji prodaje motore iz Velike Plane neka prenese svoja iskustva ili saznanja. Sta pogledati, na sta posebno obratiti paznju i slično... Svaki savet bi mi dobro dosao. Hvala unapred.

 

Screenshot_20190419-175539_Polovni Automobili.jpg

Screenshot_20190419-175532_Polovni Automobili.jpg

Screenshot_20190419-175517_Polovni Automobili.jpg

Screenshot_20190419-175512_Polovni Automobili.jpg

Screenshot_20190419-175507_Polovni Automobili.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Prilično pristojno izgleda. Ovi kuferi k'o piletu sise....ogromni su.

Sa ovom kilometražom, neverovatnom...ali mogućom, po mom mišljenju MORA da ima originalne pločice, lanac i lančanike.

Vožen je po kiši, pregledaj hladnjak za oštećenja od kamenja i dot na gumama...jer je sprava očigledno dugo stajala.

Bilo bi lepo da ga upališ hladnog...da se čuje da posle nekog vremena, kad se malo zagreje, obori obrtaje. Tako zagrejan gas da prima i vraća bez oklevanja.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Yamaha FZ6N S2

Bas tako, sve ovo sto je nabrojao pronto. Ja sam skoro kupio Yamahu sa predjenih 27k i covek mi je dao originalne plocice + nove na motoru, lanac i lancanici originalni.. takodje, kad’ se zagreje obori obrtaje i tada je skroz “spreman”. Takodje, pogledaj diskove kocnica, ne smeju da se pomeraju oko onih tockica, moraju da su fiksirani dobro...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Ne bih da offujem ali bez uredne servisne dokumentacije o isporiji servisa bi mi bilo sve pod znakom pitanja, ovako prema fotkama jako pristojno izgleda da je sve na svome mestu....

.....sad uživo ćeš se uveriti, hoće španer malo da se čuje pa bi u svakom slučaju ako nisi potkovan znanjem i poznavanjem Motora, vrlina, caka, mana, angažuj nekoga, malo košta a puno znači, u zdravlju da ti pođe sve za rukom kako si zamislio i puni pređenih i sigurnih km.želim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Hvala momci. U sustini "priča" je da je od 2012. jako malo vozen, da je vise stajao. Da su tad gume stavljene sto znaci da je DOT..12 i da gume nisu mnogo poderane. Znam da mogu da ih bacim jer verovatno od stajanja postale plasticne, al' ok, taj trosak cu uračunati. A sto se tice kilometraze videcu na koliko je carinjen. Mada i nije neki pouzdan dokaz.

Druga opcija mi je GSXF,

b12eb3627cd6-800x600.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki gsxf, 2008. godište, Touring, vozilo prešlo 25000 km, Inđija. Cena 3.600 € -...

al' molim Boga da dobijem na lotou sutra. :care:

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

Ja sam kupio istog takvog Fazera pre par meseci. Obrati paznju na španer lanca bregaste, tj da li se cuje lanac i ventili. Iskren da budem, jako sam skeptičan sa tim pričama oko kilometraze i dugog stajanja (a i da jeste, to nije bas dobro za agregat). Gume racunaj nove. 

 

Ja sam na mom odmah zamenio spaner i lanac bregaste, nastelovao ventile, svecice, nove gume i mali servis. Tako da sam sada miran i znam sta imam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Sad sam bio i kupio. Sto se tice maski i plastika sve je na mestu. Lepo radi, lepo vuce, ne dimi, gume nove, al matore. Trenutno od ulaganja ima servis i registracija. Motor nije havarisan, dekla su kompletna, sve nalepnice na mestu. Sa sve ovim bočnim koferima, nosacima i dostavom kuci izasao me je 2600e. Mislim da je ok kupovina.

Javljam sutra utiske kada stigne. Hvala vam na savetima.:sampion:

20190420_122932.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

BRAVO na kupivini. Bas je lep primerak. Zelim ti i da bude dobar.

  • Hvala 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 2 sati, SHOKLA je napisao:

BRAVO na kupivini. Bas je lep primerak. Zelim ti i da bude dobar.

Za zbunjenog kolegu: od sveg srca zelim Marku da mu motorin bude i dobar, kao sto je lep na fotkama. Bez previse mudrovanja i zbunjivanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 3 minuta, SHOKLA je napisao:

Za zbunjenog kolegu: od sveg srca zelim Marku da mu motorin bude i dobar, kao sto je lep na fotkama. Bez previse mudrovanja i zbunjivanja.

Ahahahaha, možda je neko omanuo. Hvala drug, daće Bog!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 3 minuta, WoodyRider je napisao:

Srećno! I napiši utiske o motoru, posle Bandita. 

Sutra da ga registrujem, odradim servis, zamenim gume i ide na test. Prešao sam jedno stotinak kilometara. Druga prica u odnosu na bandita totalno. Dosta moderniji, upravljiviji, lakši... Samo mi smeta sto je k'o fen. Mora da se nabavlja neki top. :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Po cenu da me kamenuju :D, 

za bandita kaze da je dobar jedino onaj koji nista drugo nije vozio...

Inferiornih performansi, tankih kocnica i uvija se kao zmija... Ali raga, trpi zlostavljanje i zapostavljanje pa ga vole...

 

Da napomenem, ovo je moj utisak i misljenje! Pisem o modelu koji sam licno imao, 600kubika, cini mi se 2003god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre sat vremena, N.F.S. je napisao:

Po cenu da me kamenuju :D, 

za bandita kaze da je dobar jedino onaj koji nista drugo nije vozio...

Inferiornih performansi, tankih kocnica i uvija se kao zmija... Ali raga, trpi zlostavljanje i zapostavljanje pa ga vole...

 

Da napomenem, ovo je moj utisak i misljenje! Pisem o modelu koji sam licno imao, 600kubika, cini mi se 2003god.

Meni mog bilo žao, čak se premišljao sta i kako, da l' prodati ili ne. Al' dobra cifra iskoči i ode. Generalno me je služio lepo, putovanja do Budve i do Budimpešte i nazad prošle godine, bez nekih ozbiljnih problema.

Al' upravo što kažeš, ništa drugo nisam duže vozio da mogu da uporedim. Al' trpi sve trpi.:moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Juče smo ga drug i ja rasklapali, proveravali  tečnosti i filter vazduha. Svaka žabica, svaka nalepnica na svom mestu, ispod sedišta alat i nalepnice k'o da nikad nije skidano. Našli  smo samo jedan zalomljen šraf na levom retrovizoru. Danas ide na registraciju, sutra servis, nadam se da ću i gume zameniti i spreman je.

20190422_161217.jpg

IMG-dd2efeef465d9555c2ed57a6a28fa724-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Po uzoru na @N.F.S. :takoje: neka ovo bude teme za ovu moju frezu. Nek se zna šta se i kad radilo, za nekog budućeg kupca.

Juče je registrovan, a upravo sad sam završio zamenu ulja i filtera.

Filter vazduha nije promenjen, u super je stanju stari. Sipao sam Motul 5100 10w40, klasika.

Sutra jos da se obuje, stižu Metzeler M7 RR, i freza spremna za vožnju.

20190424_111635.jpg

20190424_101923.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Na satelisu sam zamenio sta se zameniti moze, da ga prodam pa i ja da otvorim temu gde motor sredjujem :D...

 

Nastavi druze, pratim... Svidja mi se motor!

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre sat vremena, N.F.S. je napisao:

Na satelisu sam zamenio sta se zameniti moze, da ga prodam pa i ja da otvorim temu gde motor sredjujem :D...

 

Nastavi druze, pratim... Svidja mi se motor!

 

Pa samo čekam kad ćeš da objaviš ga je stigla CBR1100XX ili hiljadarka CBF... :lol2:

Ako Bog da pa da ga i uživo izanaliziramo.

Tek u subotu gume, ne može majstor da zameni ranije.

A i danas svratih kod majstora da se raspitam za auspuh, oću da preradim fabriku, da izvadim katalizator i to sve što ga utišava, nekad pomislim da se ugasio, ne čuje se uopšte. 

Verovatno ću i to da odradim sledeće nedelje, samo da novčanik dozvoli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja