Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Pozdrav drugari, 

Istekla mi je registracija u novembru prosle godine (motor: bandit 600, 2001 god).
Sad zelim da produzim registraciju, da li moram da vracam tablice i uzimam nove ili mogu samo da produzim registraciju normalno.?

Hvala na svakoj informaciji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Ako je motocikl registrovan na manje od godinu dana, vozilo mora da se odjavi nakon 1 godine od datuma isteka registracije.
Ukoliko je motocikl registrovan na celu godinu, mora da se odjavi po isteku roka od 60 dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda
On 4/19/2019 at 4:01 PM, Milos_ said:

Ako je motocikl registrovan na manje od godinu dana, vozilo mora da se odjavi nakon 1 godine od datuma isteka registracije.
Ukoliko je motocikl registrovan na celu godinu, mora da se odjavi po isteku roka od 60 dana.

Jel ima neke kazne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Nema kazne. Samo nakon tog roka mora odjava, vraćanje tablica, nove tablice, saobraćajna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 11 sati, slave74 je napisao:

Kud ces vece kazne nego vracanje i odjava tablice, koju si vec platio. Nebuloza da se uzmu pare.

Bas tako. Tablicu si kupio, platio si je, i ona je fakticki tvoje vlasnistvo. Ali, moras je vratiti nekome, od koga si je kupio, i to bez bilo kakve nadoknade... :lud: Cak i bez isteka registracije, po prestanku vazenja tablica (rok upotrebe), moracemo je vratiti onima od kojih smo je kupili. :-(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ti si platio taksu za izdavanje tablice, nisi kupio tablicu. Kako ja znam nigde ne pise da je tablica tvoje vlasnistvo ( odnosi se na bilo koga)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Upravo tako, da "prodaju" tablicu nebi cena uvek bila ista i za jednu (motor, prikljucno) i za dve (auto).

Sam naziv kaze " taksa za izdavanje reg. tablica".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ja sam napisao dopis, i trazio da mi vrate tablicu, posle odjave vozila. Slucaj je bio donekle specifican, ali je poenta ista. Zahtevao sam i da se stopira unistavanje i reciklaza iste, do donosenja zvanicne odluke u vezi mog zahteva. Nisam nastupio napamet, vec usmeren od onih koji su profesionalno u materiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Tablica se placa fabrici za izradu tablica ili kome vec. Ili mislite da oni besplatno izradjuju tablice i salju MUP-u? Mup-u se placa ista vrednost, samo sto to naruce i izdaju kupcu istih.

Takodje i saobracajna se placa iz dve uplatnice, i glasi na ime uplatioca, kao i tablica.

Ukoliko se Mup bavi izdavanjem(rentiranjem) tablica, onda nek ih izdaju nekom drugom, kad ih ljudi vrate. Ne oni ih unistavaju,ili se varam. Nebuloza kazem.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s
Pre 1 sat, SHOKLA je napisao:

Ja sam napisao dopis, i trazio da mi vrate tablicu, posle odjave vozila. Slucaj je bio donekle specifican, ali je poenta ista. Zahtevao sam i da se stopira unistavanje i reciklaza iste, do donosenja zvanicne odluke u vezi mog zahteva. Nisam nastupio napamet, vec usmeren od onih koji su profesionalno u materiji.

i jel si uspeo sta ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 55 minuta, Pawke je napisao:

i jel si uspeo sta ?

Cekam odgovor. Moraju po zakonu da mi dostave zvanican odgovor na zvanicno podnesen zahtev, a do daljeg je tablica na cekanju (da li ce biti unistena ili vracena vlasniku). Mene sve to kosta samo koliko taksa za podnosenje zahteva, a strucne savete u vezi zakona, clanova i tacki i zareza, kao i formulisanje samog zahteva sam dobio drugarski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s
pre 3 minuta, SHOKLA je napisao:

Cekam odgovor. Moraju po zakonu da mi dostave zvanican odgovor na zvanicno podnesen zahtev. Mene sve to kosta samo koliko taksa za podnosenje zahteva, a strucne savete u vezi zakona, clanova i tacki i zareza, kao i formulisanje samog zahteva sam dobio drugarski.

srecno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Upravo sada, Pawke je napisao:

srecno

Zasto? U vezi cega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja