Jump to content

Moto Zajednica

relej za automatsko paljenje svetla

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Ja sam svojevremeno stavljao samo relej preko kojeg sam prekudao struju pre prekidaca svetala a aktivirao preko alternatora bez ikakvih dodatnih komšlikacija i uvek je savrseno radilo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
On 26.3.2020. at 11:04, BaneVuk58 je napisao:

Ја сам прикачио дневна светла

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 

Jel to bilo pre tehnickog ili posle? Pitam ozbiljno. Ako je pre, kako si prosao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 2 sati, boki.64 je napisao:

Jel to bilo pre tehnickog ili posle? Pitam ozbiljno. Ako je pre, kako si prosao?

Naravno posle. Sve montažno demontažno 2 min. Govorim od samim svetlima, relej je ispod plastika u haubi

Što je najbitnije nikad niko me nije ni pitao ništa kako naši tako ni u CG a zaustavili su me kao i svakog u proseku

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Korisna stvar, pogotovo za motore koji nemaju prekidač za svetlo i gde nije potrebno povlačiti kvačilo pri paljenju. Ja sam hteo kod sebe na motoru da ugradim, ali sam ipak odustao. Promenio sam način paljenja motora. Pre nego što dam kontakt, desnom rukom drzim start dugme i svetla ostaju ugašena sve dok se dugme ne pusti. Nakom toga levom rukom povlačim kvačilo i motor se pali, puštam start dugme i tek onda se pale svetla. Na suzukiju su svakako potrebne obe ruke za paljenje, samo sam promenio redosled operacija, i postigao sam ono što sam hteo, a to je da balast od xenona i sijalice duže potraju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja