Jump to content

Moto Zajednica

LE-Bar-Dubrovnik-Mostar-Sarajevo-BG

Recommended Posts

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Planiram da izmedju Uskrsa i prvomajskih praznika, odvozam turu iz naslova.
Interesuju me preporuke sta vredi obici i videti od Bara nadalje, do Bara idem da bi se video s prijateljima.
Otvoren sam za sve predloge i sugestije.
Trasa planirana je neka klasika, tako da ako ima nesto bolje...
Hvala!

ruta.png

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Za početak razmisli da ideš iz Gusinja preko prokletija za Skadar pa onda ili dalje ka Draču do Ulcinja pa na Bar ili na Podgoricu. Kraće ti je za 70km nego preko Kolašina, a vožnja nezaboravna.

 

Oko Bara, osim Starog Bara, nisam siguran da li da ti išta preporučim da obidješ. Ja celu tu regiju koju želiš da obidješ pamtim samo po klopi. Ali i to sve zavisi od vremenskih uslova.

 

Meni je ostavio dobar utisak put preko Rumije, iz Ulcinja ka Virpazaru kroz Dolinu Kestenova uz Skadarsko jezero. Dobar je i put uz more, preko Utjehe i Dobrih Voda. Ako ne ideš magistralom nego donjim putem prolazi se kroz predivne prastare maslinjake. A možeš i da napraviš izlet do Rijeke Crnojevića na mariniranog dimljenog krapa (restoran Poslednja Luka). Za DU samo uz more ali tamo, ako nisi spreman na trošak, predlažem da preskočiš sedenje po restoranima i kafićima. Ka Mostaru predlažem preko Trebinja (a ako imaš vremena popni se na Mosko na jagnjetinu ili u vinariju Vukoje u Trebinju), Mostar će te za

prvomajskenpraznike sačekati u ogromnoj gužvi (sigurno još od Nevesinja), Jablanica takodje. U SA ti predlažem da, pored ćevapa (Ferhatović) u Baš Čaršiji pronadješ ašdžinicu. Po meni daleko bolje od ćevapa. Iz SA preko Sokolca, Han Pijesak, Vlasenica, Milići, Zvornik na prelaz Karakaj. Iz Malog Zvornika ka Loznici imaš dobar restoran u Sunčana Dolina. Posle Šapca u Platičevu skreneš za Budjanovce pa na Šimanovce (kroz njive), bolje nego da ideš na AP.

Ja sam u CG od nedelje do 5.5., ali kolima. Biću u HN, ako nešto zatreba javljaj.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Hvala obojci na predlozima, tako da shodno njima menjam rutu..
CG ne planiram da obilazim, već idem isključivo zbog dragih prijatelja koje nisam video dugo, jer sam zbog njihovog odnosa prema turistima prestao davno da letujem tamo.

Za gužve u Mostaru znam, ali ne preostaje mi puno izbora, jer bi što bolje da iskoristim ovih 10-tak slobodnih dana, a kako mi je Dubrovnik već par godina unazad želja, ostalo se samo nadovezalo..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Dubrovnik sam po sebi treba vidit, a cijene u kaficima i restoranima su ti ionako izlozene vani, pa gledaj prije nego narucis. I nije tako kao sto pise po stampi za cijene. Osim DU, mozes popit kavu u Cavtatu, a ova ruta za Mostar te vodi preko nedodjije, pa jedino mog preporucit prstace u Neumu kod Karake- 300 m nize od INA pumpe, s lijeve strane. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Dubrovnik-Mostar preko granicnog prelaza Cepikuce, posjetiti pecinu Vjetrenica kod Ravnog. Potom Rezervat Hutovo Blato kod Capljine (ima dobar restoran - poznata jegulja), rimsku vilu u Mogorjelu, Pocitelj, manastir u zitomislicu, i u Blagaju tekiju i tvrdjavu hercega Stjepana. Janjetina u Jablanici...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1516 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Auuuu, ne mogu da verujem da sam sprc'o pola veka a da ne znam za ovakvu lepotu! :staa2:

Ovo se mora ove godine proveriti uživo... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Nazalost ja sam odustao od ove ture, zbog vremenskih prilika, tako da, sutra krecem za Grcku, prognoza od Leskovca na jug kaze suncano i toplo.

Cekao sam do danas, ali ne vredi.. Hvala svima na predlozima i cim vreme dozvoli, eto me.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja