Jump to content

Moto Zajednica

Ciscenje tockica na diskovima

Recommended Posts

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Primetio sam da su mi neki tockici zapekli pa htedoh da ocistim,kako vi to radite,ovo sa klipa mi je ok sve do sipanja wd-a,hvala iskusnijima na savetu unapred:takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Bas kao sa klipa, koristis "brake cleaner" sprej.... Imas "plutajuce" i "polu plutajuce" diskove, ovi drugi imaju feder platnu sa unutrasnje strane...

To je nesto (ciscenje) sto se radi jednom godisnje, da samo znas koliko sam motocikala probao koji tresu na kocenju zbog blokiranih caura.

"Majstori" tada trljaju ruke mada ih je vecina sama sebi titulu nadenulo pa iz stvarnog ne znanja menjaju tocak, felnu, lezajeve vrata i ceo kocioni sistem :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

@N.F.S.nekako sam znao da ces se ti javiti:jee1:,to sam i hteo sa brake klinerom,nego sam se istripovao oko podmazivanja istih kao na klipu,jel ne preporucujes to ili?

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da, isti je postupak...

Sto se wd-a tice, moze, zasto da ne. Ako su caure korodirale i zalepile za telo prvo njime tretiraj. Ja stavih u rucni odvijac gedoru i svaku cauru prvo poprskam pa nastavim prskanje i dok se vrti, ima mesta za tecnost izmedju dve polutke koje caura spaja, tu prskas.

Tocak naravno skinut, kako wd ne bi dosao u kontakt sa plocicama i kljestima. Po zavrsenom radu, detaljno ocistis cele diskove nekim "brake cleanerom"...

I miran si...

 

P.S. Polu plivajuce caure mozes u postupku dok vrtis malo i "naginjati gore/dole, levo/desno kako bi wd sto bolje odradio posao...

Ponavljam, pri ciscenju od masnoce a pre montaze tocka takodje budi detaljan. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 950 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Danas probao prstom da okrenem. Nema sanse pomjeriti ni jedan ni za milimetar. Da li je moguce da su zapekli i toliko prljavi na motoru starom godinu i po? Ne vidi se na njima da su nesto prljavi.

 

 

IMG_20190419_134429.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ma ne brini drug, ne trebaju se ni prstima okretati.. Ocisti samo cleanerom u spreju bez okretanja i zezanja, novo je to... Postoji granica, ni skroz plivajuci ne smeju dozvoliti kocionom delu diska da zvecka a opet, treba biti dovoljno slobodno da moze setati uslovno receno po par mm levo-desno..

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Pokusajte disk da cimnete u smeru rotacije tocka ili kontra. Sa dve ruke uz malo vecu silu, treba da mrdnu malo. I da zveckaju na kuckanje prstom. Eto laicki savet kako da vidite da li su zapekli ili ne. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Kod mene su plivajući sa feder platnama. Nitne su bile poprilično zapekle. Uradio sam varijantu prvo sa wd-om, sve ih lepo razmrdao u svim pravcima, da mogu rukom da se okreću, posle isprao sve sa brake cleaner-om, diskove obrisao sa nitro razređivačem i to je to. Kod mene je bilo jedva primetnog trešenja prilikom kočenja pre tretmana. Sada je to trešenje nestalo. Ja zadovoljan...:jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Odradio sa klinerom nisam prskao wd,svi sad idu prstima uz malo jacu silu samo 3 bas lagano kao da su te feder platne oslabile skroz i dve od te tri zveckaju pod prstima,u voznji se nista ne cuje,niti vuce i ne trese nista

@N.F.S.da li je to ok zbog te 3 malo zveckave sad sam u rebusu:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nije zahvalno u vezi kocnica na "slepo" savetovati ali po ovome napisanom nisi u problemu... Brzo ce u sebe nakupiti koje/cega i prestati sa zveckanjem...

Elem, EBC npr. prodaje kit za konverziju polu-plivajucih (sa feder platnom) u plivajuce (bez platne, slobodan aksijalni hod)... Evo slike oba...

button-kit.jpg

s-l1600.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 15 sati, N.F.S. je napisao:

Nije zahvalno u vezi kocnica na "slepo" savetovati ali po ovome napisanom nisi u problemu... Brzo ce u sebe nakupiti koje/cega i prestati sa zveckanjem...

Elem, EBC npr. prodaje kit za konverziju polu-plivajucih (sa feder platnom) u plivajuce (bez platne, slobodan aksijalni hod)... Evo slike oba...

button-kit.jpg

s-l1600.jpg

Pokusavam da vidim u cemu je razlika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 4 sati, Sale-VFR je napisao:

Jel moze da se objasni cemu sluse ti prstenovi za nas koji ne znamo?

Da spoje dva razliciti termicki obradjena metala i dozvole pomeranje istih zarad boljeg tj ravnomernijeg naleganja plocica i manje temperature prenesu sa kocionog dela na donji tj ka tocku, lezaju ... itd itd

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja