Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha dt ypvs problem hitnooo

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Leskovac-selo-Jarsenovo
  • Motocikl: Yamaha dt 25kw

Zdravo,ja sam Nikola i vozim yamahu dt 125.Imam veliki problem ako moze neko da pomogne bio bi zahvalan.Problem je taj sto ovaj motor ima tu opciju da sam pravi mesavinu posto sam se ja plasio da pumpa koja vuce ulje ne zajebe ja mu direkno u rezervar pravim mesavinu ali u onu kanticu za ulje sto je ispod sediste ne sipujem ulje uopste da nebi dodatno pravio mesavinu.I ja pre neki dan dam kontakt i obicno se cuje zvuk od pumpu koja povuce ypvs tako pise na deklu ili na blok nije bitno i ja dam kontakt ono pumpa zaglavila i nece se iskljuci i ja vozim malo tako i kad je upalin motor ona radi a treba se upali i ugasi se al ona nece i ja uznem i otkazim pumpi od struju i izvadim pupmu i sajle i plasim se nemoj da taj pumpa ne utice na snagu da se motor ne gusi ja sam ga vozio malo od nece primi do kraj gas gusi ga.E SAM MOZE LI NEKO DA MI OBJASNI KOJU ULOGU IMA YPVS......HITNOOO

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7060 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ako se dobro secam, YPVS ventil nema veze sa pumpom za ulje,
to sto si iskljucio pumpu iz sistema i sipas mesavinu je ok, nije idealno, ali mnogi tako voze bez problema, i ja sam tako vozio moju RD Yamahu,

ali, YPVS ventil nema veze s tim, verovatno si otkacio sajlu sa njega, zato ti motor ne prima gas,  vrati nazad sajlu koja ide sa gas rucice na YPVS ventil.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Leskovac-selo-Jarsenovo
  • Motocikl: Yamaha dt 25kw

 Biker-Boy hvala ti brate punoo ali mozes li da mi objasnis za sta sluzi taj ventil,ja sam otkacio pumpu jer ima neki spoj i non stop radi nece se ugasii brate pozdrav za tebe i molim te objasni mi za sta sluzi taj ypvs ventil.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Ukratko: YPVS - Yamaha Power Valve System. Uloga mu je da na manjim obrtajima smanjuje otvor na izduvu cilindra i ucini agregat upotrebljivijim dok se na srednjim obrtajima postepeno otvara i otvara pun potencijal 2T masine. 2T masine su kompromis u najboljem slucaju, a gasenje vrlo bitne komponente agregata bas i nije pametno... Vrati sve na mesto kako je bilo ako hoces da i motor radi kako treba

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ypvs je ventil koji prigusuje izduv na manjim obrtajima da bi motor bolje isao na manjim obrtajima, oko 5-6000 obr otvara izduv skroz i onda bolje ide na vecim obrtajima. To je najprostije objašnjeno. Ako neces da ga popravljas stavi ga rucno u polozaj koji tebi najvise odgovara i vozi se. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Leskovac-selo-Jarsenovo
  • Motocikl: Yamaha dt 25kw

HVALA SVIMA :ACA-PN,THAEDASS,BIKER-BOY HVALA SVIMA LJUDII IMATE DOSTA ISKUSTA VRATIO SAM NA MESTI SVE RADI CAK SAM I OCISTO TAJ VENTIL ISMIRGLAO BOLJEE IDE ZNACII SVI 25KW OPRAVDAVA I 3 SE DIZA OCE IZ RUKE DA ISPADNE......HVALA MOMCI PUNOOO

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja