Jump to content

Moto Zajednica

Amatersko sredjivanje pegasa 125 iz 92

Recommended Posts

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: srbija
  • Motocikl: Suzuki GSF600

Videh da jako malo ima tema na ovaj mali 2t motor pa reko sto da ne ubacim i ja nesto. Mozda nekom pomogne a i meni ce sigurno biti od pomoci sto za neki deo sto za ostalo.

Kupih ovu spravu pa reko da je malo ozivim u koliko je to moguce.  Sa obzirom na novac koji nemam gledam da sve sto mogu uradim sam.

Prljav je katastrofa ima i malo korozije al nigde pukotina i lepljenja plastika sto je bitno. Boja je fabricka. Fali mu jedino doljna koja stiti sam agregat. Mozda napravim nesto kao stitnik videcemo. Meni boja fabricka jako ruzna al sta je tu je.. ja bi to u black sve ali za kvalitetno fabranje to znamo svi kosta.

Alnaser je totalno zapeko pa cemo probati da ga ozivimo koliko toliko. Zadnji docak je ostao kod vulkanizera ne mogu da nadjem unutrasnju gumu za isti. a da ne kosta kao ceo tocak.


Trenutno sta treba pazariti: Totalno sve sto budem uzeo ja cu ovde napisati.
1. Kocione plocice za oba diska
2. Ulje za mesavinu i masinu
3. Unutrasnju gumu za zadnji tocak
4. rashladnu tecnost
5. Akumulator
6. Sijalice za oba fara
Bice jos toga al ovo je za pocetak.
 

IMAG0380.jpg

IMAG0384.jpg

IMAG0395.jpg

IMAG0398.jpg

IMAG0397.jpg

IMAG0401.jpg

IMAG0403.jpg

IMAG0404.jpg

IMAG0406.jpg

IMAG0407.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

Ovo je jedno 10 godina stajalo na kisi, nek ti je sa srecom ako ovo uspes da sredis. :D Kaci slike sta budes radio, bas me zanima. :) Za ove bas bas korodirale delove najbolje je da odradis elektrolizom, trajace malo duze, ali skida za sve pare. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: srbija
  • Motocikl: Suzuki GSF600

Ni ja nisam verovao kad sam video :D

Alnaser oziveo vrti ja se nadam dovoljno.

Morala je da radi sona kiselina tu gde su cetkice nije bilo moguce faminom skinuti. Tk da ga sona skinula vrf. OStalo sam smirglao koliko sam mogao da ne skinem previse. Mozda ubacim i video kako vrti Videcu. Za danas je dosta radova hladno bre.


Sutra ce lagano da se montira na masinu pa cemo da bacimo oko na famozni rave ventil ili ako ima drugaciji naziv zavisi od motora.
Glavu motora i ostalo necu dirati deluje da ima dobru kompresiju i nadam se da nije ishabana bas puno jer je provozao nisam.

IMAG0409.jpg

IMAG0410.jpg


Nazalost nemam sliku kako je izgledao al evo kako je sada posle farbaranja
Da ne pominjem rdju itd.. sve je citavo

 

IMAG0372.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: srbija
  • Motocikl: Suzuki GSF600

Hladnjak takodje nisam slikao al cu se od sada potruditi da slikam sve. Hladnjak je takodje rdjav koristio sam razblazenu sonu kiselinu skinlo je ok al cu morati jos jednom. To cu slikati!
e sad sta li mogu sipati u glavi motora sto ide za hladjenje za ciscenje. Sona ne sme sigurno pa sta preporucujete?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx '99.

Ima da se kupi neka tecnost u boci, nesto tipa 500 din je bila i ja sam na kola tako cistio sistem za hladjenje, ali se to sipa kada auto radi, pa provrti tu tecnost i onda se ispusti pa speres vodom i to je to... e sad, obzirom da je tebi masina rasturena, ne znam dal ces moci sa time... hm, mozda soda i tamo odradi posao, nece mu nista faliti da probas... jel imas neku sliku celog motora, sa sve plastikama kako je izgledao? Inace svaka cast za operaciju, ja se nesto razmisljam da uzmem neku tako masinu koja iole ima potencijala pa da krenem lagano da sredjujem, onako za svoju dusu :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: srbija
  • Motocikl: Suzuki GSF600

Nazalost nemam nisam slikao ko za baksuz. Probacu onda limutos i sodu za sada. a kad se sklopi sve uzedju neku takvu tecnost da promlja u motoru. Pa onda ide sveze 50/50 anti demi voda

Trenutno sam u vazi krpljenja zadnjeg zmigavca. imam zamenski al sto zbog tehnickoj a i zbog fabrickog jer je fabrika jbg ipak fabrika. I nedostaje mi dolja plastika sto stiti agregat mozda napravim nesto od prohroma ili lima videcu.
Masinu sam skinuo jer je toliko bio strokav da nije bilo moguce ocistit dok stoji na ramu. a i sada kad je vec tu zastiticu ram i ocistit rdje gde ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 621 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: Kawasaki ER-6n 2006g.

Kakve sijalice idu u farove, imam kući neke što su mi ostale ko zna od čega.

Послато са SM-T585 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: srbija
  • Motocikl: Suzuki GSF600
18 minutes ago, -Viper- said:

Kakve sijalice idu u farove, imam kući neke što su mi ostale ko zna od čega.

Послато са SM-T585 уз помоћ Тапатока
 

Nemam pojma druze nisam ni gledao. To cu sve kad sklopim ovo ostalo farovi ce na kraju :) Trenutno ne mogu nigde da nadjem zadnju unutrasnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: srbija
  • Motocikl: Suzuki GSF600

i danas potekli radovi.
Zavrseno ciscenje hladnjaka nisam slikao kakav je bio al cete po delu masine gde ide rashladna tecnost pretpostaviti.
IMAG0429.thumb.jpg.57520899cd0b98380afbf7c9b7bae6cc.jpgIMAG0430.thumb.jpg.77ab283be5eb7ef4a746a2e961d2b4c6.jpgIMAG0432.thumb.jpg.66fcce6425d8aad9dd9499e6722e94ec.jpgIMAG0433.thumb.jpg.d3d599846bcf7e9d5c68177836e8c030.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: srbija
  • Motocikl: Suzuki GSF600

nemam neke bas slike vise nisam stigao samo ja da cackam jer radim pa je malo i cale.. Inace motor sklopljen radi dimi dosta nadam se da ne vuce ulje iz menjaca ili neko zna kako to moze da se proveri? gusi se na visim obrtajima. Rave ventil kod glave mi je cudan moze samo malo da se pomeri. A inace izgleda da su namotaji otisli baca malo struje na fazu koji ide do reglera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: srbija
  • Motocikl: Suzuki GSF600

Namotaji verovatno otisli. Provereno po upustvu arkisa.

Sad se jos razmisljam da li da nastavim ovo.. jer motor dimi dosta i baca ulje na aupsuh izgleda da vuce iz menjaca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4685 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ne bi bilo loše da napraviš mesavinu  2% , iskljuciš mešač i voziš tako.Kad se dobro ugreje trebalo bi da smanji dim. Ako i dalje dimi jako onda vuče ulje iz menjača. Mada se može videti i da li nestaje ulje iz menjača. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Provera da je riknuo semering je moguća bez mnogo rasturanja...ali je potrebno malo zezancije. Potrebno je "naduvati" motorni prostor. Za to je potrebno zatvoriti usis i izduv...a na mesto svećice ( može d'izvinete da se duva i sa neke druge strane) se uvrne "nešto" kroz šta bi se uduvao vazduh.

Sad kad to ovako kažem ispada da je lakše skinuti dekl i kvačilo.

Moglo bi recimo i tako da se skine cilindar pa da se nalije benzina u prostor gde je radilica...ako krene da beži...to je prilično očigledno. To bi možda bilo i najbolje. Prekontroliše se puno toga...ležajevi, stanje cil. i klipa, karika, očisti se izduv, oslobodi izduvni ventil...to su ipak OSNOVNE servisne radnje za cvaju. Obzirom da je u stanju u kakvom je...mislim da bi to bio minimum da bi kasnije sprava bila pouzdana u vožnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: srbija
  • Motocikl: Suzuki GSF600

Veruj mi dimi tako da oblak pravi. i kad se zagreje ista je situacija.Pa ako kojim slucajem otiso semering onda bi trebao da baca kopresiju i da se vidi sa npr parcetom papira gde se ulje i sipa.. Mesavina je napravljena sa 2% a mesac nije iskljucen al nema ulja u posudi to je zbog provere jer ne znam da li radi pumpa niti znam kako da proverim da to bude sigurno. Menjac je stvarno dobar, kompresija je odlicna bar koliko sam primetio.. al je izgleda rave ventil zapeko za cilindar i kad dodje do 6 7 obrtaja tu se gusi ne ide dalje. a posto mi je otisla sajla za obrometar nzm tacno koji su obrtaji al kazem po zvuku.

Razmisljao sam i o tome poduhvatu. da se skine masina i pregleda detaljno al onda cu morati da menajm karike na njemu a uz to ide i klip samo te 2 stvari su 100e
U masini je imao ulja kao casa jogurta i to sve skoro mulj. to je + da je trosio ulje. Al nije ni vozen godinama pa ne znam zasigurno.
i neko je povadio sve zivo iz auspuha pa se dernja ko lud. Sto me iritra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ako je stajao dugo, semerinzi su sigurno tvrdi i treba ih menjati svakako. 

Takodje, ako nije konzerviran, s obzirom da je stajao, verovatno su i karike za zamenu. Ne znaci nuzno da je i klip. 

A ventil na izduvu resavaj, nezavisno od svega ostalog, ako je zapekao mora se ocistiti i nastelovati. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: srbija
  • Motocikl: Suzuki GSF600

Znam to cu resiti vec sam danas i poceo al je bilo kasno. tako da ovih dana se ne radi pa cu pauzirati. Razmislicu jos jednom ipak je masina sasvim ok zanimljiv. Davno sam prodao mtx isto 125 i nmg da prezalim sto sam je prodao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja